Kúpa zbrane, na ktorú netreba NP

Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Kúpa zbrane, na ktorú netreba NP

Príspevok od používateľa Kapo »

Ak idem kúpiť dlhú zbraň, na ktorú netreba NP, ale je z druhej ruky a z iného okresu.... Aký je postup?
/veľká vzdialenosť a problém prísť v úradné hodiny/

Treba ísť na miestnu registráciu, a tam predaj nahlásiť? /a samozrejme potom zaregistrovať na mojej reg. zbraní/

Alebo by stačila napr. kúpno predajná zmluva a s tou by potom každý skočil na svoju registráciu?


Edit: Dakujem za rozdelenie témy, ale nemuselo byť. :wink:
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Staci zmluva a do 7 dni zaregistrovat u teba na odd. zbrani, aj ja som tak uz kupoval :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

190/2003
§12

(1) Zbraň kategórie C, strelivo do zbrane kategórie A, zbrane kategórie B alebo do zbrane kategórie C môže nadobudnúť do vlastníctva len držiteľ zbrojného preukazu, držiteľ zbrojnej licencie alebo držiteľ zbrojného
sprievodného listu na trvalý vývoz.

(2) Držiteľ zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie, ktorý nadobudne vlastníctvo zbrane kategórie C, je povinný nadobudnutie vlastníctva zbrane ohlásiť policajnému útvaru, ktorý mu vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu, do siedmich dní odo dňa nadobudnutia vlastníctva zbrane; zároveň je povinný v tejto lehote predložiť zbraň na zaevidovanie (§ 37) alebo odovzdať ju do úschovy policajnému útvaru (§ 39). V prípade nadobudnutia vlastníctva zbrane dedením začne lehota plynúť dňom, keď rozhodnutie súdu o dedičstve
nadobudlo právoplatnosť.

(3) Ten, kto previedol vlastníctvo zbrane kategórie C, je povinný písomne ohlásiť prevod vlastníctva zbrane do siedmich dní od jeho uskutočnenia policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný preukaz alebo zbrojnú licenciu
nadobúdateľovi vlastníctva zbrane; písomné ohlásenie musí obsahovať údaje uvedené v § 9 ods. 2 písm. a) až c), výrobné číslo zbrane a dátum predaja.
_________________
Používateľov profilový obrázok
snajprd
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa snajprd »

Čerstvá skúsenosť - na inzerát som si chcel kúpiť zbraň kat. C z iného okresu, stretli sme sa s majiteľom na jeho okresnom oddelení PZ v úradných hodinách, vypísali 3x tlačivo o odhláške zbrane "Ohlásenie prevodu zbrane kategórie C" zo stránky https://www.minv.sk/?zbrane-a-strelivo podpísané mnou aj ním, skontrolovali či sedia čísla na zbrani a závere s tým čo je v preukaze, pôvodnému majiteľovi skartovali preukaz zbrane, na žiadosť policajta 1ks odhlášky cestoval so mnou do môjho okresu, takže som polícii robil kuriéra. Podpísal som s pôvodným majiteľom kúpno-predajnú zmluvu (vygoogloval som niečo takéto https://uloz.to/!MzcBPTdX/kupna-zmluva-zbran-pdf ), pušku som vykešoval a šli sme si každý po svojom. Na mojom okrese som potom zbraň v zákonnej lehote do 7 dní predložil na evidenciu spolu s odhláškou z pôvodného okresu a kolkom 4,5€ a dostal som môj preukaz zbrane. Mal som k dispozícii aj kúpno predajnú zmluvu, ale ani ju nechceli vidieť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"