Kupa zasobnika v e-shope

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Kupa zasobnika v e-shope

Príspevok od používateľa bus driver »

Zdravim vsetkych pritomnych,mal by som jednu otazku.Je legalne kupit zasobnik do strelnej zbrane ( Ruger LCP a GSG 5 ) cez e-shop ?E-shop je v USA,oni by mi to zaslali,ale ci potom nebude problem u nas.V niektorych e-shopoch na Slovensku je pri zasobniku uvedene,ze predaj zasobnika len na ZP.Moc sa mi to nezda,ved zasobnik nie je hlavna cast zbrane.A ci ....?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Je to legálne u nás, skôr ti ho nepošlú oni.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mas pravdu v tom,ze je problem natrafit na predajcu v USA,ktory je ochotny zaslat tovar do Europy.Ja som nasiel takeho,co posiela bez problemov ( je na E-bay ),aj postovne je lacne.Akurat ze nema moc velky vyber.Tak len dufam,ze aj ten druhy sa ozve a napise,ze O.K.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

bus driver napísal:...
V niektorych e-shopoch na Slovensku je pri zasobniku uvedene,ze predaj zasobnika len na ZP.Moc sa mi to nezda,ved zasobnik nie je hlavna cast zbrane.A ci ....?
Tomu hovorím "daň z blbosti" - namiesto toho, aby si naštudoval novelu zákona, využil, čo mu ponúka, mal obrat a zarábal, radšej napíše že"... ňeda še!!!" a nadáva na vládu, ktorá mu "hádže polená pod nohy", na dodávateľov, čo ho chcú iba odrbať, na zákazníkov, čo chcú iba lacno nakúpiť, na... :roll: :roll: :roll:
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Nielen neznalost zakona,este je tu dalsi "problem" slovenskych obchodnikov- ceny !! Nie je predsa normalne,ak kupim hocijaku sucast zbrane o 2/3 lacnejsie v zahranici ako u nas.To chcu nasi obchodnici,pripadne dodavatelia tvrdit,ze nakupnu cenu tovaru maju vyssiu o 200-300 % ? To kto im uveri ?
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

z USA je ti neposlu zasobnik nad 10 ran, s mensou kapacitou zalezi na predajcovi
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ten zakon,ze zasobnik moze byt max.10 ranovy,neplati v celej USA.To obmedzenie sice plati vo viacerych statoch USA,ale podla mojho nazoru by sa nemalo vztahovat na export.Mnoho e-shopov ma v ponuke zasobniky aj viac ako 10 ranove,tak pre koho potom ? Ale nechcem sa tu hadat,ten americky zakon som necital,len som o nom pocul.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

som rad, ze si o nom pocul. ja som ho cital. viac ako 10 ranove maju pre US zakaznikov, dokonca ich zakony su take, ze maju obcas specialne vynimky na ich ine uzemia ako napr. Hawai, Alaska a Portoriko. Tych 10 ran je federalny zakon- v podstate od obdoby ministersta vnutra.

ak budes objednavat, vypln predtym radsej toto:

http://www.pmddtc.state.gov/licensing/d ... DSP_83.pdf
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

To Marek Z :vdaka,ze si zavesil ten formular,o nom som nevedel.Ale myslim si o nom to iste,ako o nasich psychotestoch.Ze je to len pro-forma,aby si niekto urobil ciarku,ze "it is done".Hlavne,ze im tam behaju negri s MAC 10 a Mini Uzi pod kabatom.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

jo pokial si law enforcement agency, nemas problem, predaju ti cokolvek aj do zahranicia :D teda predpokladam, ze s vynimkou ako Afganistan, Irak...

ano popravde, je to rovnaka blbost ako ine obmedzenia. 10 ran plati napriklad aj v Californii a samozrejme, vrazdy sa tam stale deju (co je fakt prekvapive). Cital som, ze tam obchadzaju nariadenie tym, ze zbran ktora ma viac ran kupia od law enforcement officera alebo zasobnik kupia po castiach (podavac, pruzina, dno a telo zasobnika)
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

To naozaj nikto neobjednava z USA ?Ved sem hodte niekto dajaku adresu !Nejakych obchodnikov som sice nasiel,ale predavaju malo druhov tovaru,moc sa z toho neda vybrat.Same puzdra,optiky atd.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Vdaka za tip,hned im pisem.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Tak konecne jeden obchod v USA si vybavil licenciu a registraciu na vyvoz zasobnikov a inych casti zbrani. Predtym z USA zasobniky neposlali ani svatemu. Balicek uz je na ceste, som zvedavy, ci nas "organ" nebude saskovat. Skoda, ze sa nedaju posielat aj zbrane, hned by mi pribudlo zopar kuskov. Adresa obchodu : www.budsgunshop.com da sa s nimi komunikovat aj v cestine, robi tam nejaka Marta. Jedna vec mi tam ale vadi, za zasobniky nie je mozne platit cez PayPal, prevod z banky nehorazne drahy, tak som musel platit kreditkou. Esteze mam SMS notifikaciu o platbe a mam ju poistenu proti neopravnenym platbam, inac by som asi kreditkou neplatil. Roznym web strankam, kde pytaju cislo kreditky proste neverim.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Tak na to som aj ja zvedavý. Ak to prebehne v poriadku, hneď od nich beriem nejaké zásobníky do LCP. Je tragikomické, že sú vyrábané v Taliansku, ale sú lacnejšie v USA ako Európe.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"