Zakazane doplnky zbrane

inspiring_mendeleev

Zakazane doplnky zbrane

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

cenzúrované
Naposledy upravil/-a inspiring_mendeleev v 07 Apr 2008, 15:00, upravené celkom 1 krát.
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

cenzúrované
Naposledy upravil/-a inspiring_mendeleev v 07 Apr 2008, 14:59, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Peter Bezo:
praveze ja som v zakone 190/2003 nenasiel nic, co by exaktne zakazovalo pouzivanie zakazanych doplnkov (bez zbrane, so zbranou, ...).
Jediny zakaz sa nachadza v ich samotnom nazve - "zakazane doplnky zbrane".
Preto by som rad poznal nazor niekoho zbehleho v prave.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Zákon 190/2003 o strelných zbraniach označuje laserový zameriavač ako zbraň kategórie A.
§ 4 ods. 1
Zbraňou kategórie A je zakázaná zbraň, zakázané strelivo a zakázané doplnky zbrane.

§ 4 ods. 4
Zakázaným doplnkom zbrane je
c) laserový zameriavač.

V ďalšom ustanovení potom zákon jednoznačne uvádze, že:
§ 8 ods. 1
Zbraň kategórie A je zakázané nadobudnúť do vlastníctva, držať alebo nosiť, ak tento zákon neustanovuje inak.

Takže laserový zameriavač, prípadne tlmič hluku výstrelu a zameriavač skonštruovaný na princípe noktovízora, infražiariča, elektronického zväčšenia obrazu a zariadenia na prevrátenie obrazu nesmieš kúpiť, mať doma alebo nosiť ho so sebou bez ohľadu na to, či je alebo nie je namontovaný na zbrani. Je zakázaným doplnkom sám o sebe.
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

cenzúrované
Naposledy upravil/-a inspiring_mendeleev v 07 Apr 2008, 14:59, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Panzer: dakujem, to prepojenie doplnok=zbran mi nejako uslo.

Peter Bezo: akurat to dokazovania budu mat lahsie, kedze tie doplnky nesmies drzat ani nosit
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Panzer: Podla mojho nazoru sa trosku mylis.

Je to zakazanym doplnkom na zbrani :!:

Nie mimo zbrane.
Mimo zbrane mozes mat noktovizor, Laserovy zaneriavac a podbne.
Len to nemozes mat namontovane na zbrani.

Napr: Elektronicky zvedsovac obrazu je aj obycajny digi fotak a kamera :!:
A aj tak ju mas doma.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

Michal1 ale ten digi fotak nie je zameriavac skonstruovany na principe elektronickeho zvacsenia obrazu..
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Podla mojho nazoru je to tak ako napisal Panzer. Teda aj ked mas zakazany doplnok mimo zbrane, tak sa stale jedna o zakazany doplnok so vsetkymi dosledkami. Ak mas laserove ukazovatko tak je to laserove ukazovatko, ak nan vsak pripevnis zariadenie, ktore umoznuje jeho pripnutie na zbran, uz je to kat. A. To iste ak mas trubku a par misiek z dierkami je to ok, akonahle ich spojis a da sa to namontovat na zbran, je to tlmic a teda kat. A. Na zbrani to namontovane byt vobec nemusi, je to zakazanym doplnkom aj mimo zbrane.
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

cenzúrované
Naposledy upravil/-a inspiring_mendeleev v 07 Apr 2008, 14:58, upravené celkom 1 krát.
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Dolezite je, ako si ich bude vykladat prokurator a potom sudca... Ked ti doma niekto najde tlmic, tak mozes mat faktur kolko chces, pruser bude na svete. Ale je to tvoj boj, tak si urob ako pokladas za spravne, ja ta presviedcat nebudem, je mi to uplne jedno. Ak ti nestaci Panzerov nazor tak potom uz neviem...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Peter Bezo napísal:...Keď si kúpim tlmič a predajca mi na faktúru napíše že je to trubka na vodu, alebo laserový zameriavač ako ukazovátko, ťažko nejaký policajt uspeje....

Chcem vidieť toho predajcu, čo ti bez povolenia predá tlmič! :D

Snáď si nemyslíš, že firma, ktorá má oprávnenie, resp. licenciu na predaj takéhoto materiálu si môže predávať komu chce čo chce! Všetko to musia mať dokladované, teda že predali zakázanú zbraň na základe výnimky udelenej tým a tým vtedy a vtedy!

Ale ako tu správne odznelo - skús si niečo podobné zaobstarať. Ale potom sa nečuduj!
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Michal1 napísal:Panzer: Podla mojho nazoru sa trosku mylis.

Je to zakazanym doplnkom na zbrani :!:

Nie mimo zbrane.
Mimo zbrane mozes mat noktovizor, Laserovy zaneriavac a podbne.
Len to nemozes mat namontovane na zbrani.

Tu nejde o môj výklad, nakoľko zákonné znenie je jednoznačné. Zákon zakazuje nadobúdanie a držbu zakázaných doplnkov bez ohľadu na to, či sú na zbrani namontované alebo nie.

Podľa toho, čo tvrdíš, by si mohol slobodne nakupovať strelivo s výbušnou strelou (§ 4 ods. 3 písm. a) - zakázané strelivo) ale postihnúť by ťa mohli až keď by si ho naládoval do zbrane? Myslím, že asi ťažko. Alebo to ešte viac pritiahnem za vlasy - myslíš, že by si si mohol kúpiť samočinnú zbraň (§ 4 ods. 2 písm. b) - zakázaná zbraň) ale by si z nej nesmel strieľať dávkou, lebo to už by bolo protizákonné?

Tu naozaj nie je čo vykladať - zákon jasne zakazuje nadobúdanie (kúpu, darovanie...) a držanie (vlastnenie) zakázaných zbraní, nábojov a doplnkov.
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

cenzúrované
Naposledy upravil/-a inspiring_mendeleev v 07 Apr 2008, 14:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Myslel som to tak ze ked si na pistol pripevnis laserove ukazovatko tak uz je to zakazany doplnok!
Napr v USA uz predavaju laserove oslepovatko, ktore ta oslepi a sluzi na oslepenie no ale vlastne snim aj zamerias no primarne to neni laserovy zameriavac.
Talk potom ocom to je.


Myslel som to tak, ze vsetko sa da nahradit inym prostrietkom.
A je uplna blbost to zakazovat, ledo nekale zivly to na svojich zbraniach maju aj tak.
:wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"