Aku novelu zakona 190/2003 by sme chceli my?

Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Aku novelu zakona 190/2003 by sme chceli my?

Príspevok od používateľa telra »

Zdravim,
myslim ze nadpis je vystizny, takze:
co by ste si predstavovali v novele?

-zrusenie pismena b v bode tri paragraf 4 (expanzne strelivo do kratkych na nesportove)
-zrusenie bodu 4 v paragrafe 4 (zakazane doplnky)

-paragraf 5, bod 2 zmena z povolovacej na ohlasovaciu (pre zbrane kat B)

-paragraf 16: odstranenie pismena h (preukazanie potreby pri ziadosti)

a samozrejme paragraf 20 + ostatne veci ohladom psychyckej sposobilosti
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

pri rannej kave ma napada :)

1. zrusenie skupiny B neodporucam.
2. moznost kupy a drzania dlhej zbrane na ZP sk. A a B
3. zrusenie nakupneho povolenia
4. moznost prebijat nielen na sportove ucely
5. zrusenie potreby odovodnenia pri predlzovani ZP (skupina A a B)
6. moznost neskryteho nosenia zbrane v lese
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Päť pre mňa najpodstatnejších veci ste už napísali, čiže žiadne špeciál dôvody na Ačko a preukazovanie potrieb, možnosť nosiť dlhú zbraň na skupinu A tak ako v ČR, zrušenie nákupného povolenia plus samozrejme povolenie expanzného streliva aj na sebaobranu, zrušenie drahých psychovyšetrení.

Ďalej by som tlmiť vyňal ako zakázaný doplnok, minimálne vlastniť by ho človek mohol a používať na strelniciach atď aj keď by ho nemohol nosiť.

Posledná vec je povolenie streľby mimo strelníc za dodržania bezpečnostných pravidiel s tým že svojou streľbou nebudem nijako obmedzovať svoje okolie. Ak nie toto, tak aspoň povolenie streľby s malorážkami na svojom vlastnom pozemku opäť za predpokladu, že streľbou nebudem nijako ohrozovať svojich susedov ani ich nebudem obmedzovať hlukom (čiže spomínaný tlmič).
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

podpisujem co napisal Dirty Harry - este doplnim: zrusenie preukazania potreby pri acku a este strielanie mimo schvalenej strelnice ak nikoho neuhrozujes, takisto povolit expanzne na ine ako sportove ucely

skoda ze mozme o tom len snivat :D
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

jo a este: full auto zbrane na sportove ucely aspon alebo kludne aj na sebaobranu (bez potreby dakych vynimiek). ja aj keby som mohol by som uzinu alebo nieco podobne nenosil...vacsina z vas ostatnych asi tiez nie
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ja by som odstranil zo zakazanych zbrani zbrane automaticke, pretoze mi to pripada smiesne.
Dal by som to na zvlast povolenie, ktoreby stalo napr 200E/zbran.
Taktiez tak isto by som riesil tlmice, pricom by bolo limitujuce len ich pouzitie na strelniciach.
Strielanie mimo miest na to povolenych mi nepripada ako dobry napad, lebo samotny polovnici nam to vzorovu ukazuju.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ja by som chcel samoobsluzny automat na zbrane ,strcis tam obciansky vyberes si buchacku a ides vysmiaty domov
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

bez platenia? :shock:
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

electron: :D alebo minimalne strelivo z Tesca
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

electron ty si z toho ocividne robis prdel :)
Samozrejme treba nechat aky taky aparat, len ho zjednodusit s menej zakazmi a snazit sa vytazit co najviac penazi od ludi, ked to chcu vlastnit ako majetok, tak preco nie?
A nech mi nikto nehovori, ze automat je nebezpecnejsi ako poloautomat napr 58.
Tomu to rad na strelnici ukazem :-)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

dirty.harry
samozrejme, buchacka po zaplateni,ved nie sme burani :)

Lukee1811
vidis to ma nenapadlo,ano strelivo v Tescu ,kupim rovno so Salkom :D

Rasto
srandujem,
ale ked tu kazdy napise co by chcel,tak sudruhovia na aparate ,nebudu mat kapacity ,aby to docitali do konca :lol:
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

humor teraz bokom, tieto veci co tu zazneli fakt niesu nic strasne - je to znizenie regulacie, urcite by sme tu nemali z jedneho dna na druhy obciansku vojnu. vela ludi nema zbrane lebo ich jednoducho nechce aj keby im bez vacsich problemov dali zbrojaky.

liberalne media by nas zas dali do extremistickeho kutika, ale ked sa na to pozreme: tlmic chrani sluch, a umoznil by koexistenciu strelcov a nestrelcov vedla seba
full auto: seriozne, take uzasne prakticke vyuzitie pre nas zas nemaju, tak preco by sa mali zakazovat ked by po nich taky dopyt zas nebol
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Zrusenie vynimky na vojesnke strelivo (100evri) pre zberatelov.
Pripada mi to absurdne aby zberatel streliva musel mat spominanu vyminku a mohol vlastnit klasicky patron do 58cky v celej jeho vyrobnej sorte.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rasto napísal: Strielanie mimo miest na to povolenych mi nepripada ako dobry napad, lebo samotny polovnici nam to vzorovu ukazuju.
Poľovníci sú osobitná skupina (tým nechcem povedať že zlá), ale predsa len ty ako športový strelec si vieš lepšie zabezpečiť kde budeš strieľať, poľovník strieľa tam kde je zver, samozrejme aj on sa snaží dodržať bezpečný smer a vedieť čo je za cieľom, ale nemá šancu si to overiť tak dobre ako ty keď si niekde postavíš terče.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

- Prekvalifikovanie skupiny B: povolit na nu drzat dlhe zbrane a strelivo na ochranu osoby a majetku

- Zrusit nutnost preukazania potreby pre skupinu A

- Povolit expanzne strelivo nielen na sportove ucely

Psychotesty by som ponechal, predsa len, ak by A-cko dostal kazdy kto on poziada, zjavneho psychopata treba aspon nejako odfiltrovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"