Luk a kuša - strelné zbrane?

Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

nie, volá sa Barnett Panzer III :D :D a je ročník 2002
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

No ty kokso, to si ma teraz zabil. Kuša s názvom tank (nemecky der Panzer), to musí byť riadna sila! :shock: :shock: :shock: Už chápem, prečo sa stále vypytuješ, či na ňu nepotrebuješ povolenie :lol:
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

keď som ju nastrielal na 10m, trafil som do šípu, a ten sa roztvoril ako banán :D strašne som sa natrápil, kým som prišiel nato ako nato :) skúšal som vyťahovať zabodnuté šípi ručne, kým som nezničil 3, potom som došiel nato že stačí odskrutkovať hrot a potom iba tú vyťahovať kliešťami.....
aj tak sa ničia tie šípy jedna radosť... prestrelí terč z dvoch dosák a medzi ne heraklit 3cm a styrodur 2cm. Najhoršie je, ak sa hrot zasekne do poslednej vrstvy.... potom iba hreším
Žial povala je iba 13m, takže musím začať chodiť na strelnicu. Tam sú už všetci machry ako tu všetci, iba ja som amatér...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

add napísal:Keby sme chceli byt velmi presni tak by malo byt: 150 N (15,3kg), vsak? :)
A keby sme chceli byt ale uplne ultra presni, tak by sme este povedali, ze to cislo v kg ani nie je konstanta, ale sa meni v zavislosti od miesta na Zemi (rozne gravitacne zrychlenie). :roll:

Ale pre nase ucely bude urcite prevod 1kg ~ 10N tak akurat, na ratanie z hlavy je to myslim uplne idealne :wink:
eager_hoover

Príspevok od používateľa eager_hoover »

A keby sme chceli byť ešte o kúsok presnejší, tak by sme začali rozlišovať:

1, všeobecnú silu a jej jednotku Newton, kde Newton je sila, ktorá udeľuje voľnému hmotnému bodu s hmotnosťou 1 kg zrýchlenie 1 m/s²

a

2, gravitačnú silu, kde pôsobí na teleso s hmotnosťou 1 kg gravitačná sila a udeľuje mu gravitačné zrýchlenie v m/s² (na rovníku približne 9,78 m/s² a na póloch 9,83 m/s²) a v technike sa to označujeme ako "špecifická tiaž"

,osobne si myslím, že v našom prípade pod napínacou silou nemyslel zákonodarca gravitačnú silu, ale silu mechanizmu ktorý udeľuje zrýchlenie strele vystrelenej z mechanickej zbrane, takže prepočet cez gravitačné zrýchlenie asi nie je úplne korektné
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

zdá sa mi že som tu niečo poriadne rozvýril :D
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Nieje v zakone nahodou spominana aj "ustova" energia?
Nenan nejak teraz cas sa vnom hrabat.
:roll:
Pomocu klatiek totizto nepotrebujem nejak extremne velku silu na natiahnutie, ale vysledna "vymetna, ustova" energia sipu je daleko vyzsia ako pri priamom natiahnuti (bez klatiek) pri pouziti 150N!
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Ustova energia sa v zakone nespomina v suvislosti s mechanickymi zbranami.
Energia sipu pri luku alebo kusi zavisi od energie, ktoru system naakumuluje pri napinani. Nebude nikdy vacsia ako energia, ktoru do toho strelec vlozi, tato je obmedzena fyzickou zdatnostou strelca. Energia vacsia nebude ani keby tam bol kladkostroj ako na zeriave. Kladky su prijemne pre strelca, lebo sa luk lahsie napina a lahsie sa drzi napnuty, energiu sipu vsak nemozu zvysit oproti klasickemu luku bez kladiek.

Ospravedlnujem sa vsetkym znalym za prasenie fyziky
:oops:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Juj, zle som si to precital a este horsie pochopil. :oops:

Ono sa to vsahuje na napinaciu silu, ktoru treba vyvinut pre napnutie kuse, luku a nie aku v konecnom dvosledku vyvija strelec. :oops:

Dik za usmernenie.
:wink:
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Laci:
Barnett Panzer III si u nas kupil? ja mam zalusk na Horton Recon 175, ale zatial je stale nedostupna :roll:
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

ano, v DS, dokonca nie je problém si dokúpiť aj pružinu magnum za cenu okolo dvoch litrov. So šípmi je to väčší problém, u nás sú dokonca drahšie ako v USA a musíte sakramentsky dbať čo vám dajú. Mne sa už podarilo kúpiť za 1000 Sk (cena za 4 kusy) ktoré sú o kúsok kratšie ako sčím som to zastrielal.... teraz neviem či sa mám snimi trápiť alebo to nechať na extra krátky vzdialenosti kde je to fuk..
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

V DS myslis Dun. Strede? A kde sa tam take prijemnosti predavaju? Pristahoval som sa len nedavno do okresu a nevyznam sa. Pre vsetko beham do BA. Poradis? Dik.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Je to smerom od pošty na cintorín, tesne vedľa hasičskej stanice, je to jediná predajna zbraní v meste.... ak chceš, pošli telefón cez SS, ja ti zavolám, môžeme sa stretnúť a ukážem ti to tam (poprípade aj vyskúšame PanzerIII :twisted: )... ja som každý deň v meste a som vlastným pánom (živnostník), takže čas si zariaďujem podľa manželky a klinetov :shock:
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

No ale co takto kusa z vybusnymi hrotmi ala RAMBO s takym sa da asi vraj zostrelit aj helikoptera... :D

To myslim neprejde ani na zbrojak...
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

Sice kusa by aj presla od 18 rokov no vybusna sipka by bola z kategorie zakazane strelivo ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"