Historicka zbran, nosenie?

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Mk, s IQ máš očividne problém ty, súdiac podľa tvojho prejavu, mentálnych pochodov a vnímania reality (viď skreslené pohľady na majiteľov zbraní cez dva prípady z TV). :wink: A kto tu má problém so psychickou labilitou? Súdiac podľa tvojich neúspešných pokusov dotknúť sa ma pri prvom náznaku nesúhlasu rečami o násťročných, IQ a pod to zrejme ja nebudem. Zbytočné na to vôbec reagovať. Prítomní si spravia názor aj sami. Inak schválne, koľko máš rokov a držiteľom, akých skupín ZP si ty? To by ma dosť zaujímalo. Skús pravdivo...
:lol:
OK, ale skúsim si nevšímať tvoj štýl a reagovať vecne: tvrdíš, že nejaký pofidérny kurz pred získaním niečo rieši?! No... k tej empírii: Ak je niekto zakomplexovaný lempl a zbraň potrebuje na to, aby si dvíhal ego, bude s ňou stvárať hovadiny nezávisle od nejakého kurzu. Ak si ale zákonov dbalý bezúhonný občan, nebudeš sa správať ako hovädo. Navyše vo vlastnom záujme prejavíš vôľu naučiť sa narábať so zbraňou. Tak ako to mnohí robíme, nezriedka aj pod dohľadom inštruktorov.
:idea:
A psychotesty? Tiež som kedysi hlásal čosi podobné, ale dnes... Neviem, koľko poznáš psychológov, ale asi nie veľa (myslím osobne, nie z TV). Často sú to tí najväčší pošuci široko-ďaleko. O tom, ako sú mnohí nedovzdelaní, či v horšom prípade predpojatí ani nemá zmysel hovoriť. A títo ľudia majú -podľa subjektívnych kritérií (!)- hodnotiť moje pohnútky vlastniť zbraň?! Hmm... Opäť by sa tým otvoril priestor pre úplatky a rôzne protekčné vybavovačky. Slušný občan by tak mohol mať problém, zatiaľ čo rôzne pofidérne individuá by si to vždy nejak zariadili. To je fakt. Aj na tomto fóre x-krát zopakovaný. Ako nový člen si zrejme ešte nemal čas si prečítať rôzne debaty pre a proti a zamyslieť sa nad nimi. Skús to, možno to padne na úrodnú pôdu.
:wink:
Sorry, v tomto vlákne som už dosť OT, ale predošlý príspevok si zaslúžil reakciu.
friendly_nash

Príspevok od používateľa friendly_nash »

kapula mas velku pravdu, ale kazdy normalny clovek co chce zbran ju ma na obranu, alebo na zabavu tam kde to moze pouzit a nie nato aby strielal po ludoch iba tak z dlhej chvile. ci 17, alebo 35r. to je jedno pokial to nema v hlave naporiadku. nezalezi aka je to zbran, je to zbran a tak sa k tomu treba aj postavit. Asi mi das za pravdu, ze tych 15J co dnes povoluje zakon je dost nebezpecnych na male vzdialenosti... a nie este nejakych 300J a viac co maju historicke....

toto sem uz davno nepatri, je to tu o inom, mali by sme otvorit inu temu...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

mk13 napísal:keby bolo podla mna tak na zbran by som len nejaky ten kurz ako na auto + psychovysetrenie...
Fajn. Potom som len nepochopil, ako si myslel toto:
"Ak chce niekto zbran na osobnu obranu bez zavazneho dovodu tak mu nepatri..."
Bud schvalujes pristup "len psychotest+kurz", alebo dnesne formality + "uradne posudzovanie zavaznosti dovodov"... Vsetko naraz sa neda.

mk13 napísal:... ked si dobre prestudujes zakon tak zistis ze mas pravdu a ako ,,riadny a zakona dbaly obcan" nemas prakticky sancu podla nich dostat povolenie na nosenie zbrane, na drzanie skor ..."
S tymto si dovolim nesuhlasit.
Zakon som cital a nenasiel som tam nic, co by z pohladu pristupu k ZP rozlisovalo medzi fyzickymi osobami-nepodnikatelmi, podnikatelmi, policajtami, vojakmi, sudcami atd.
Policajti tvrdia, ze tie rozdiely robia na zaklade nejakej internej smernice, ale tu mi zatial nikto nebol schopny/ochotny ukazat. Takze to zatial beriem ako vlastnu iniciativu jednotlivcov.
Btw. ak by ta smernica aj existovala, bude asi velmi nejasna, vzhladom na diametralne odlisny vyklad pravidiel v roznych okresoch.

Ale tu v "Historickych zbraniach" sme uz ozaj OT.
friendly_nash

Príspevok od používateľa friendly_nash »

Schvalujem psychtest a kurz, ale na to aby si mohol mat tu zbran doma a ist si hoci kedy zastrielat, nie na vlacenie po verejnych priestranstvach, tam sa zisti ci mas na to aby si mohol dostat povolenie na nosenie ci drzbu...pokial nemas konkretny dovod, ale iba to, ze co ak mozno.... Ked pojde oproti tebe chlap opierajuci sa o palicu tak ho zastrelis? Ako vies ze ta s nou neovali po hlave hned ked prejde okolo teba? Toto nieje zavazny dovod mat pri sebe strelnu zbran. Budes tu zbran nosit stale v ruke, aby si ju mal v pohotovosti? Ked bude v puzdre kedy ju vytiahnes? Ked ta zastreli, alebo pichne nozom? Ako sa budes branit ked ta streli od chrbta? Zavazny dovod na nosenie: prevazas velke mnozstvo penazi, Ak je vazne podozrenie ze ta konkretna osoba chce napadnut pripadne usmrtit...
cudujes sa ze ti nechcu ukazat tu smernicu? mozno nijaka neexistuje.... je to len o tom aby co najmenej ludi malo doma zbran. Napr. Nitra je specificka tym ze aj na historicku zbran a strelivo do nej podla nich potrebujes zbrojak co je podla terajsieho zakona SR blbost.


Ale ako som uz pisal tak treba novu temu, lebo tato je na nieco ine...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

mk13 napísal:Ak chce niekto zbran na osobnu obranu bez zavazneho dovodu tak mu nepatri...skor ci neskor zastreli, alebo zmrzaci nevinneho ci dieta. Som zastancom zbrani a nie proti nim
Zaujímavý postoj...


..o psychotestoch sa tu napísalo mnoho, každému rozumne zmýšlajúcemu jedincovi, vnímajúcemu realitu neskreslene bez emócií je jasné že sú absolútne nepriekazné a zbytočné. Z tvojich príspevkov emócie cítiť. K veci, kde v zákone je napísané že nemôžem nosiť na obranu historickú zbraň ? Daj prosím paragraf.

K Nitre a tvojmu tvrdeniu že tam treba zbroják aj na históriu, vysvetli mi prosím ako má podla teba fungovať vymožitelnosť tohto Nitrianskeho "obyčajového" zákona? Príklad, bývam v Nitre, idem do Košíc, kúpim na kráme manlicherku vz.1886 alebo niečo spred 1891. Kúpim aj nejaké náboje. Prídem domov. Idem na strelnicu. Kde vidíš problém ? Že ti ju v Nitre nepredajú bo sú predposratí ? Nech nezarobia :lol:

Prezraď prosím aké zbrane vlastníš.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

mk13

Pár poznámok po prejdení si témy :
Inak schválne, koľko máš rokov a držiteľom, akých skupín ZP si ty? To by ma dosť zaujímalo. Skús pravdivo...
Nejako si neodpovedal :?:

Neviem, koľko poznáš psychológov,
Ja osobne troch , fajn ľudia , radia sa medzi tých , ktorí mi pomohli v ťažkých chvíľach :!: :!: :!:
vid, nedavno spravy v Tv a zahliadol som to aj na nete .
Never všetkému , čo čítaš alebo vidíš :!: Aj ja som bol už viac krát uvedený v omyl :lol: Zober si , napr. že vidíš šot , ktorý trvá 30 sekúnd. Do tohto limitu sa musí zmestiť veľa vecí,argumentov,informácií, ktoré v skutočnosti trvali niekoľko hodín :!: Pripočítaj si k tomu ešte aj bulvárnosť, " profesionalitu novinára " / povedzme vyučeného upratovača / a si úplne v obraze :P :P :P
nie na vlacenie po verejnych priestranstvach,
A prečo nie :?: , to musím ísť niekde na tiché miesto , aby som vyfasoval :?:
Ak je vazne podozrenie ze ta konkretna osoba chce napadnut pripadne usmrtit..
Keď je vážne podozrenie , zvyčajne je už po funuse :!:
Neviem kde je to napisane, ale povedal mi to znalec z odboru kriminalistiky, takze iba som tlmocil jeho slova..
Na záver malú radu . :wink:
Ako nový člen si zrejme ešte nemal čas si prečítať rôzne debaty pre a proti a zamyslieť sa nad nimi. Skús to, možno to padne na úrodnú pôdu
Možno si si ešte nestihol všimnúť , že v podstate sa tu nesprávame podľa
" jedna babka povedala " :P , ale každy sa snaží pre takéto prípady aj doložiť svoj zdroj .
Nikto Ti tvoje NÁZORY neberie , to jest jasnô , všetko bez urážky 8)

Požiadavka na administrátora :

Asi bolo fakt dobré prečistiť tému .
friendly_nash

Príspevok od používateľa friendly_nash »

Naco mam pravdivo? kto uveri mojim mentalnym pochodom? Off
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

mk13: pokial nefabuluješ tak by nemal byť problém vziať mobil (teraz už aj najslabšia šunka má foťák) a drbnúť sem nejaké to foto :wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

mk13
Naco mam pravdivo? kto uveri mojim mentalnym pochodom? Off
A prečo by si mal zavádzať :?: Veď sme sa len opýtali , čo vlastníš :!:

Čo sa týka oných pochodov , každý je osobitý , veď máš právo na svoj názor :!:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

R napísal: ...
K veci, kde v zákone je napísané že nemôžem nosiť na obranu historickú zbraň ? Daj prosím paragraf.
...
Ide o § 55 Zabezpečenie zbraní a streliva:
...
(6) Zbraň musí byť zabezpečená v nenabitom stave, to znamená, že zbraň nie je nabitá strelivom v zásobníku, nábojovej schránke, nábojovej komore hlavne alebo v nábojových komorách revolvera.
...

(9) Držiteľ zbrane kategórie D je povinný zbraň alebo strelivo do nej riadne zabezpečiť proti jej zneužitiu, strate alebo odcudzeniu.

(10) Zo zbrane uvedenej v §7 písm. a), d) a e) sa môže strieľať len na strelnici (§49); táto zbraň musí byť označená platnou skúšobnou značkou podľa osobitného predpisu.

O nosení zbrane hovorí iba § 27 Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu, ktorý umožňuje jedine držiteľovi zbrojného preukazu skupiny A nosenie (v stručnosti) krátkej zbrane kategórie B v stave umožňujúcom okamžité použitie.

Takže ŽIADNE NOSENIE NABITEJ HISTORICKEJ ZBRANE!!!
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Igrlik: Podla toho čo si písal o zbrani D by cajti museli každého nositela nadrcnutej plynovky s plným zásobníkom riešiť za porušenie zákona, čo sa nedeje. No a historická je predsa tiež D.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Panzer: môžeš prosím dať svoj výklad zákona ? vopred dík.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

R - ak si si nevšimol, riešime tu nosenie HISTORICKEJ zbrane - o plynovkách inde! Nevytrhávaj jeden riadok z celého kontextu - nie každá D je historická, nie každá historická je D...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Igrlik: Nesnažím sa vytrhávať, snažím sa oponovať, sedliacky rozum mi hovorí že ak môžem nosiť na obranu nabitú D (expanznú) a nikde v zákone to nie je zakázané (ani povolené) tak nevidím dôvod rozlišovať medzi D zbraňami. Ale možno som nechápavý sedliak :oops: :lol: Nerozumiem prečo si ako argument zákazu nosenia zbrane D (historickej) použil § o zabezpečení zbrane a streliva. Zabezpečenie je (podla mňa) myslené v súvislosti so zbraňou s ktorou momentálne nemanipulujem ale odkladám ju a odchádzam, takže ju musím zabezpečiť aby nedošlo k blabla.... To že s D nemôžem strielať mimo strelnice tiež nie je v súvislosti s nosením podstatné, ani so zbraňou B nemôžem strielať kde sa mi chce, mimo strelnice ju použiť môžem iba v prípadoch ktoré zákon určuje. Ak by som použil D zbraň v prípade KN alebo NO tak je jedno či ide o historickú, expanznú alebo prak. Navyše je tu ešte čl. 2 ods. 3 Ústavy SR "(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá. "
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

R: mozem sa aj ja nieco spytat? Kolko mas rokov?
Napísať odpoveď

Návrat na "Historické zbrane"