Historicka zbran - dovoz z CR

Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 4 months

Historicka zbran - dovoz z CR

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Ako postupovat ak by som chcel legalne doviezt z Ceskej republiky (ako fyzicka osoba) historicku zbran vyrobenu pred 1890 (ktora nepodlieha u nas evidencii)? Priklad - kupim nieco cez inzerat, sadnem do auta a pojdem po zbran do CR. V oboch statoch nepodlieha evidencii, ale kedze prekracujem hranicu - potrebujem nejake dovozne povolenie v pripade kontroly? Ak ano ake?
Rovnaky pripad by nastal ak by som si ju dal poslat postou.

Je mi jasne, ze teoreticky to nikto kontrolovat nebude - ale zaujima ma zakonny postup. Riesil to uz niekto?

Dakujem.
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 3 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Prakticky som to neriesil, ale kedze takato zbran nepodlieha evidencii ani v jednom z dotknurych statov, podla mna netreba ziadne potvrdenie / povolenie (maximalne o tom, ze ide o zbran vyrobenu pred 1890). Je to to iste, ako keby si tam kupil vzduchovku alebo airsoft.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Aj v ČR sa menil zákon, ale historické zbrane a napr. vzduchovky by mali byť ešte stále bez obmedzenia, čiže ti ich môžu poslať aj poštou. Skoro všetko ostatné je už na zbrojný sprievodný list a treba ísť pre to osobne... ja som bol napr. v lete pre kresadlovú pištoľ - repliku, nie originál :shock:
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 3 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Ved prave, ze repliku... ak je to original (vyroba pred 1890), tak by to malo ist bez potreby vybavovat papiere a aj postou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Historické zbrane"