Pouzitie historickych zbrani

friendly_mendel

Pouzitie historickych zbrani

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

Zdravim, mozno to bude blba otazka ale ake mate skusenosti so zbranami pred r1890 napr gewehr a mauser71 na strelniciach ? co vyzaduju od cloveka ked tam pride ... a ako je to s tlakovkami na historicke zbrane ked by som ist na strelnicu si zastrielat ...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ked chceš strieľať potrebuješ tlakovku ,inač je na strelnici jedno z akého D strieľaš .
friendly_mendel

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

Hmm takze dalsie investicie ...predpokladam ze sa to dava na dost kratku dobu ... a kedze nove naboje 8x57JS nie su na cierny prach ako vravi zakon sa asi nedaju len tak volne kupit nie ?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Zavolaj do skúšobne a budeš vedieť viac na liptove a v Ke mi robili tlakovku na počkanie.Cena zaleží od náboja . Niekde ti zaučtuju aj vyrazenie raže a tlakovky -KE inde sú slušný a nerazia nič len dajú doklad o tlakovke. Ked ideš na strelnicu nik tlakovku nekontroluje ale keď sa niečo stane a nemáš ju tak je pruser. Platnosť tlakovky je asi 10r pre gulovu a 15r mi tuším dávali na brokovnicu.
friendly_mendel

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

noo to by bolo celkom v pohode...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

10 rokov na KRÁTKU guľovú, 15 brokovnica, 20 dlhá guľová... pokiaľ evidentne nevykazujú (napríklad pri obhliadke pri prepise) taký stav, že si policajti vyžiadajú mimoriadne overenie skôr...
Naposledy upravil/-a Igrlik v 23 Nov 2012, 22:17, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Hej hej teraz som pozeral skušobnu 20r dlha gulova

Liptovská skúšobňa s.r.o.

www.skuskyzbrani.sk

Podtatranského 10, 03101, Liptovský Mikuláš,

044/5621 997, 0907 205 603

sviteklm@stvorec.sk

Jantárová 48, 85110, Bratislava - Jarovce, 0905 342 238





KONŠTRUKTA - Defence, a.s.

Prevádzka špeciálneho skúšobníctva Lieskovec

www.slovanet.sk/konstrukta-defence

Lieskovec, 01841, Dubnica nad Váhom, 042 4426 920, 042 4427 158

sktc-112@slovanet.sk

Pobočka v priestoroch spoločnosti BRETTON SLOVAKIA, s.r.o.

Južná trieda 125, Košice, 0902 989 801





Vojenský Opravárenský Podnik 016 š.p.

www.vopmoldava.sk

VOP 016, 04516, Moldava nad Bodvou, 055 4602 649, 0905 801 326

vop.moldava@post.sk
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 23 Nov 2012, 22:23, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Na historicke zbrane radsej nevyrazat tlakovku, znizuje to zberatelsku a historicku hodnotu zbrane. Som zberatel a privadza ma do zufalstva, ked mi niekto ponukne nadhernu originalnu historicku zbran a cez popisok vyrobcu je natvrdo necitlivo prerazene cislo novodovej tlakovky alebo otlacok raznice.... to je na slaktrafenie... zberatelsky znicena zbran.

Treba najst skusobnu, kde davaju len protokol :D
friendly_mendel

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

pri nasich zakonoch na do udivuje ale tak to by bolo fajn, a nevies nahodou ako je to s predajom novych nabojov do historickych zbrani ? lebo som uz cital tolko nazorov ze to ani nezratam....niekde chcely ZP niekde ze vraj teoreticky by sa aj dalo predat na OP aj ked je to nove strelivo nie cierny prach ale pasuje aj do starych .
friendly_mendel

Príspevok od používateľa friendly_mendel »

a vies o takej skusobni ;-) ?
ozon
expert
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

najma si zvaz, ci do M88 kal. 8x57 I das naboj 8x57 IS, a to bez ohladu na prach.

samozrejme 8x57 a nie 8x87.
Naposledy upravil/-a ozon v 23 Nov 2012, 23:18, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

MI77 napísal:pri nasich zakonoch na do udivuje ale tak to by bolo fajn, a nevies nahodou ako je to s predajom novych nabojov do historickych zbrani ? lebo som uz cital tolko nazorov ze to ani nezratam....niekde chcely ZP niekde ze vraj teoreticky by sa aj dalo predat na OP aj ked je to nove strelivo nie cierny prach ale pasuje aj do starych .
Okrem čierneho prachu a perkusnej zápalky na všetko ostatné strelivo potrebuješ ZP a kartičku od dotyčnej zbrane.

Niekde tu je debata o tlakových skúškach, kde bola spomenutá skúšobna, ktorá nedáva značku, ale len protokol. Ale už si to nempamätám.....staroba.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Jarovce nedavali razitko, ale iba protokol, naposledy som tam bol pred rokom. Vzdy som ich ale na tuto skutocnost upozornil pred vykonanim skusky
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

V Kosiciach mi robili tlakovku na revolver, opytali sa ma, ci mi staci protokol alebo maju vyrazit znacku na zbran. Samozrejme som odmietol, aby mi buchali raznicou po zbrani. To bolo ale pred par rokmi, neviem, ako to tam teraz chodi.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Kapo napísal:
Okrem čierneho prachu a perkusnej zápalky na všetko ostatné strelivo potrebuješ ZP a kartičku od dotyčnej zbrane.
Nove perkusne pušky sú na brokové zápalky a nie je problém, strela je tiež bez ZP.
Teraz šporím do prasiatka na Steyr 1886 -Kropatschek na naboj 8x60 len neviem zohnať par nábojnic a aj s matricou to bude asi na dlhu dobu.

bus driver Zrejme zaleží na koho natrafíš, mne tam orazili zaver rám hlaveň a ešte vyrazil aj kaliber a keď mu hovorím že 2cm nad tým je vyrazený pôvodný kaliber tak že bol vraj slabo čitatelny .A ja na to že ten novy vyrazený je ešte menej a on že rám je tvrdý tak buchol 2x samozrejme že na druhy x trošku vedľa :lol: Najlepšie je zavolať a dohodnúť sa .až tak často sa na tlakovky nechodí aby boli najnovšie info po ruke .Za tu dobu sa môže zmeniť veľa ako tak čitam aký boli v tvojom prípade slušný.
Napísať odpoveď

Návrat na "Historické zbrane"