Martini Henry MK 2 .577/.450

inspiring_carson

Príspevok od používateľa inspiring_carson »

Tú tlakovku potrebuje preto aby mohol legálne strieľať na strelnici, aj keď ju možno od neho nikto nebude pýtať. Bez tlakovky by tam podľa zákona ísť nemal. A strieľať mimo strelnice z Dčka môžeš tak vzduchovkou. Veď aj perkusná puška je Dčko ale strieľať môžeš iba na strelnici. inak perkusné repliky majú už všetky od výrobku tlakovku. To čo píšem je v zmysle zákona, ono ísť niekde do kamenolomu a riskovať, že ťa niekto bude počuť a zavolá policajtov - už som zažil - tak to je zbytočné, veľmi zbytočné. Ešte ťa chytia a našijú ti priestupok na úseku zbraní a streliva a nedostaneš zbroják. Načo si zbytočne komplikovať život. A ak máš známeho, čo ťa pustí na strelnicu a je mu jedno čím strieľaš, tak v pohode. Ja som bol minule na strelnici s celým arzenálom a stačil im preukaz zbrane k tej prvej. čo som potom vyťahoval z rupsaka za historické železá, to už neriešili :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

loptosko napísal:Tú tlakovku potrebuje preto aby mohol legálne strieľať na strelnici, aj keď ju možno od neho nikto nebude pýtať. Bez tlakovky by tam podľa zákona ísť nemal.
Podľa akého paragrafu?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Podľa paragrafu 55 odsek 10:

(10) Zo zbrane uvedenej v § 7 písm. a), d) a e) sa môže strieľať len na strelnici (§ 49); táto zbraň musí byť
označená platnou skúšobnou značkou podľa osobitného predpisu.3) :P

§ 7
(1) ...
a) palná zbraň určená na streľbu nábojmi typu flobert s energiou strely na ústí hlavne najviac 7, 5 J,
...
d) mechanická zbraň, ktorej napínacia sila je väčšia ako 150 N,
e) historická zbraň,...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pravdu máš, ak hovoríme o tejto konkrétnej historickej zbrani (Martini Henry MK 2 .577/.450).

Z Loptosko-vho príspevku som mal pocit, že hovorí všeobecne o D-čkových zbraniach (a nielen o nich), ale možno som sa mýlil. :oops:
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Ja som do toho isiel s tym, co pise Igrlik, pripraveny vycalovat dakych 20 euri, preto ma odpoved pana zo skusobne prekvapila. Podla mna by malo mat aj D-zelezo platnu tlakovku ak s nim chcel strielat a to mozes iba na strelnici.
Napísať odpoveď

Návrat na "Historické zbrane"