Obranne spreje - pohlad zakona

inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

ze kaser na medvede ja zomrem :-D

to by bol iny extremista co by prisiel k medvedovy a nastriekal mu kaser do xichtu :lol: :lol: :lol: :lol: ja by som si nedovolil na medveda ani s mojou beretkou a to uz je co povedat
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

možno na tohto

link :D
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

SnipE_88 napísal:ze kaser na medvede ja zomrem :-D

to by bol iny extremista co by prisiel k medvedovy a nastriekal mu kaser do xichtu :lol: :lol: :lol: :lol: ja by som si nedovolil na medveda ani s mojou beretkou a to uz je co povedat

Ten kaser na medvedov ma vacsi ucinokok na tychto mackov ako tvoja beretka, to ta ubezpecujem. Lenze to nieje kaser, aky kupis v armyshope za 150 Sk :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Nezabúdajte, že divé zvieratá majú čuch niekolko násobne vela krát citlivejší, ako má bežný občan. :lol:
A to znamená, že netreba na nich nejako účinejší kaser. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Igoros, veru tak. V živote som na Slovensku v armáči nevidel ten anti-macko kaser, ale známy ho má dovozený neviemodkiaľ a tvrdí, že je to šialená šleha. Neviem, neskúšal som, ale som ochotný uveriť, že keď sa to tvári akože je to určené na poriadnu zverinu, tak nejakého obchendla to zloží jak malinu aj keby mal v sebe neviemaké dobroty alebo bol najsamväčší kápo.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

A ak takyto sprej pouzijes proti cloveku nieje to nahodou zakazane?

Ak v plynovke pouzijes technicke korenie na cloveka je to ako by si strielal s expanzivnym strelivom.
Podla mna je to obdobne aj v nasledujucom pripade.

Mne by to vtej chvili bol uplne jedno co by som na svoju obranu pouzil, ak by bol po ruke aj bazant s mocom tak aj ten :!: :wink: :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Michal1, neviem o tom, že by nejaký zákon upravoval použitie takéhoto kaseru, takže hádam to bude OK v zmysle "čo nie zákonom výslovne zakázané, je dovolené". Huh...
:?:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Jack, suhlasim s tebou
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Tiez si myslim, ze technicke korenie nie je zakazane, a to ani v plynovkach ani v sprejoch bez ohladu na koncentraciu. Vidim to tak, ze sa sem tato dezinformacia dostala prekladom navodov na pouzitie z nemciny, kde je to tusim zakazane. Potom sa zvesti siria sposobom JPP a zrazu je to zakazane aj u nas...
Iny sprej ako s technickym korenim by som si nekupil, mam taky nejaky cervenocierny KO jet ci ako sa to vola.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

To by ma teda zaujímalo ktorý paragraf zakazuje nonivamid, lebo pokial to je len zákaz výrobcu... :roll:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Píšu tam niečo o tom, že nonivamid je zakázaný použivať na ľuďoch ale nikde som nenašiel zákon ktorý by výslovne zakazoval použitie tohto plynu na človeka. Veď by to bolo kus aj na hlavu myslím si. Napr. pri obrane s takým FMJ do kolena, neviem či je humánnejšie ako nejaký nonivamid do tváre . :)
Asi to bude tak ako píše MarekZ.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Uz som sa dotazoval u zdroja, na akom zaklade to maju a ci to neni len doporucenie vyrobcu.
Neskor vlozim odpoved autorky. :D
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Michal1 ten článok pozná asi každý kdo chce vygooglovať v slovenčine niečo o plynových nábojoch :) To ale ešte neznamená, že keď to pani Aneta Karnasová napíše červeným s tromi výkričníkmi, že to je zákon. Teším sa na odpoveď autorky 8)
Naposledy upravil/-a kriznik v 17 Jún 2008, 10:10, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ako som predpokladal legislativne to nema oporu a je to len doporucenie vyrobcu.

Takze sa ospravedlnujem. :oops:

odpoved z e-zbrane:
Legislatívne nie je zakázané, je to doporučenie výrobcu nakoľko nonivamid je najúčinejší zo všetkých plynových nábojok.

e-zbrane.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"