Video o NO, KN, OpPZ - hladam kritiku

eager_curie

Príspevok od používateľa eager_curie »

Peterson> od pseudohumanistu a siritela pravdolasky mam naozaj daleko..

Napriek tomu z toho mala informacii co o incidente su, mi pride jeho vysledok neadekvatny skode ktora by vznikla.

Mozno to prameni z mojej neznalosti stavu veci ohladom kradezi v obchodnych centrach. V jednom sa pohybujem takpovediac denno denne uz posledne cca 4 roky a utekajuceho zlodeja som tam nevidel ani raz - preto som bol toho nazoru, ze to nie je rozsireny problem.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Krádeže v obchodných centrách sú veľmi rozšírené. Vedel by som rozprávať o prevádzke, kde takto ukradnú tovar v hodnote 10 000E za rok. (predajná suma. Nákupná je samozrejme nižšia)
Naposledy upravil/-a 71Jany71 v 24 Nov 2013, 19:22, upravené celkom 1 krát.
eager_curie

Príspevok od používateľa eager_curie »

Toto je pre mna zaujimava informacia.

Vzdy som si myslel ze jednak kamery, a druhak poistovna - a teda ze ide o marginalny problem.

Dufam, ze o pripade budu neskor dalsie informacie..
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

akron napísal:
Napriek tomu z toho mala informacii co o incidente su, mi pride jeho vysledok neadekvatny skode ktora by vznikla.

Mozno to prameni z mojej neznalosti stavu veci ohladom kradezi v obchodnych centrach. V jednom sa pohybujem takpovediac denno denne uz posledne cca 4 roky a utekajuceho zlodeja som tam nevidel ani raz - preto som bol toho nazoru, ze to nie je rozsireny problem.
Akron: dosť nerád, ale obsahom posledných príspevkov si ma k tomu donútil-
prosím ťa, odpovedz mi na moje posledné otázky, ktoré som ti adresoval v predošlých príspevkoch.
Konkrétne- si študent?
-aké sú tvoje vedomosti alebo poznatky o problematike, ktorú si načrtol uvedením incidentu v OC Centrál? Presnejšie- čo vieš o kriminalite?
-pustil si sa do právneho rozboru-výkladu podmienok NO, KN a §26, pričom si preukázal istú dávku neznalosti problematiky. Panzer a ja sme ti vcelku diplomaticky a racionálne podali referenciu
-následne sem naložíš do témy otázku na hodnotenie incidentu . To ideš provokovať fórum? Alebo je to súčasťou nejakého ďalšieho tvojho kinder-výskumu?
-ako presne súvisí tvoja potreba mať zbraň s tým incidentom?

Neber to ako útok na teba, ale ma neuveriteľne zaštípali tvoje riadky 8)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Akron, asi až teraz som pochopil, čo znamená "hľadám kritiku" v názve tejto témy, ktorú si založil... Akože si želáš, aby sme ťa kritizovali, však?
:lol:
Nie, teraz vážne. Tvoj záujem o túto problematiku je chvályhodný. Tvoja snaha objasniť veci aj ostatným, možno i vysloveným laikom, mi je maximálne sympatická. Ale ak chceš objasniť niektoré veci iným ľuďom, najprv si ich musíš ujasniť sám. To nie je ani tak výčitka ako dobrá rada. Chce to získať viac poznatkov, ako teoretických tak aj praktických, no a samozrejme, zaujať jasný postoj.
:wink:
Keď už si tie info budeš chcieť ujasniť, odporúčam iné ako bulvárne zdroje. Ja viem, že napríklad k policajným zvodkám sa asi nedostaneš, ale stojí to za to. To je dosť aspoň nejaký dotyk s praxou, ktorý môžeš mať ako študent bez toho, že by si čokoľvek riskoval a nechal sa poznačiť policajnou robotou. Ver, že potom by si napríklad videl, aký vypuklý problém sú aj takí zlodejíčikovia. A vedel by si aj to, ako arogantní vedia byť a niekedy aj nebezpeční (napr. prípady zmlátených SBS-károv sú úplne bežné). Myslím, že práve Peterson má vo svojom obvode jedno veľké nákupné centrum, takže ani na sekundu netreba pochybovať o tom, že v tomto prípade vie, čo hovorí.
:idea:
Ale zlodejíčkovia sú v kontexte pôvodnej témy tohto vlákna podružní. Ak ťa zaujíma problematika NO/KN, neboj sa vyhľadať si nielen judikáty, ale aj odborné články. Ak študuješ v BA, mal/mohol by si poznať aspoň knižnicu na PF UK. Oplatí sa tam zájsť. Zvlášť, ak chceš pripravovať poučné videá o problematike NO a KN.
8)
Vravím, nechcem ťa zahriaknuť, len sa ti snažím poradiť, lebo ti fandím.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"