Hruba stavba bez plota

Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Hruba stavba bez plota

Príspevok od používateľa telra »

V USA momentalne je jeden pripad ktory sa viac omiela
[clanok pre zakladne info: https://www.nbcnews.com/news/us-news/wa ... t-n1205581]

Otazka je ako je to na slovensku.
Som na prechadzke, vidim rozostavany dom, ziaden plot, ani dvere, vojdem dnu (lebo chcem porovnat podorys - inak podla googlu celkom oblubena cinnost v oblasti novostavieb v USA). Porusujem zakon/predpis?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Ak ste vstúpili na cudzí pozemok, ktorý nebol ohradený bez povolenia majiteľa, nie je to trestný čin, ak sa pýtate na to. Rovnako nemožno uvažovať bez ďalšieho ani o priestupku. Je to zásah do vlastníckeho práva, avšak na druhej strane je potrebné skúmať intenzitu tohto zásahu a tá, podľa môjho názoru je v tomto prípade zanedbateľná. Bdelým patrí právo, a teda pokiaľ vlastníkovi prekáža aj len takýto malý zásah, môže si pozemok ohradiť.

https://ficek.sk/vstup-na-pozemok-26226
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tu je k tomu video :

https://www.youtube.com/watch?v=nMzcdGotbas

Napriek tomu, ze sa to stalo v USA je to poucne aj pre nas, lebo podobny problem sa moze stat kazdemu samozvanemu ochrancovi prava... Alebo inac povedane je to pekna ukazka ako sa z potencialneho pachatela stala obet a z hrdinov potencionalni kriminalnici - vrahovia...

Na videu vidime chlapika ktory si evidentne mapuje miesto spachania TC. Klasicka ohliadka terenu. Do toho vstupuju dvaja aktivni susedia na ich skodu heterosexualni belosi, ktori si vsimnu smejda a rozhodnu sa konat. Najprv volaju policiu /potialto je to OK/. Nasledne sa smejd rozhodne utiect a oni sa rozhodnu ho prenasledovat /esze stale OK pokial by po telefone informovali policiu ktora uz vyrazila o jeho trase/. Nasledne spravia fatalnu chybu a to pokus smejda zadrzat. Pokus nevyjde, lebo smejd zareaguje na hrozbu zbranou tak, ze skoci na starsieho... padnu vystrely... a je vymalovane... Otec a syn este stale netusia do akeho problemu sa dostali a ani miestni policajti, ktori ani nepovazuju za nutne oboch zadrzat. Ved pracujeme s verziou, ze smejd isiel kradnut /co potvrdzuje aj prve video s pred domu a z domu/, nasledne bol vyruseny a vrhol sa na zakonadbalych obcanov, ktori mu neumoznili dokonat multikulti obohatenie spolocnosti...

Lenze co sa stalo potom otoci cely pripad proti obom tak, ze budu radi ked skoncia len so zabitim a ne s rasovo motivovanou vrazdou...

Rodina smejda tvrdi, ze to bol milacik, neskodny, mierumilovny. To iste potvrdzuje kazatel z jeho komunity a jeho susedia /rozumej rozvetvena rodina/. Podla rodiny si isiel len zabehat a do domu vstupil len preto aby ako spravny obcan skontroloval ci je podoris v sulade so stavednym povolenim... Nasledne vo svojom joggingu pokracoval neuvedomujuc si, ze je prenasledovany dvoma rasistami. Takze fikcia, ze bol vyruseny pri planovani kradeze sa meni na to, ze proste pokracoval vo svojej sportovej aktivite. Na zaver sa vlastne branil v strachu o zivot pred dvoma ozbrojenymi muzmi, ktory ho z neznameho dovodu chceli zastavit....
Do toho je svedectvo majitela stavby, ktory tvrdi, ze mu vlastne nic nezmizlo a ze vo videu nevidi ziaden utok na svoj majetok..... A BUM mame tu zvrat o ktorom sa tym dvom ani nesnivalo, ze moze nastat....

A teraz si to prehrajte na situaciu u nas keby ste isli prenasledovat podobne individum ktore si prezera zvnutra stavbu vaseho suseda.... Zacne pred Vami utekat, hrozba zbranou nezaberie, sused Vas svedectvom "podrzi".... Analogie sme tu uz mali a "hrdina" dopadol vzdy zle...

Uvidime ako to dopadne...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Úplný súhlas s tým, čo písal erebos.

Občan nie je a ani sa nemá hrať na policajta. Vidím vniknúť páchateľa na vedľajší pozemok-stavbu? Volám 158. Keď nevidím útok na život a zdravie inej osoby nezasahujem! V opačnom prípade mám vyrobené na slušný problém! Tak ako tí dvaja. Zlý postup, zlé vyhodnotenie situácie! Kovboji v akcii!
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 3 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Po Panzerovom prispevku uz ku kovbojom asi nie je co dodat....
Viac ma ale mrzi, ze podla nasho pravneho poriadku, ak sa v danej situacii zachovam ako riadny a zakonadbaly obcan a vprvom rade zavolam policiu, mozem sa akurat pozerat, ako individuum dokonci obhliadku planovaneho miesta TC a pokojne odchadza (pokracuje v joggingu :mrgreen: ). Kedze k spachaniu TC ani preistupku nedoslo, nemozem sa ho ani pokusit zadrzat (obmedzit osobnu slobodu) do prichodu policie a ak aj cirou nahodou typek vdrzi na mieste do prijazdu ochrancov zakona, ti mu maximalne urobia no-no-no a poslu ho prec... cize bez problemu (mozno aj so svojim rodinnym klanon) pri najblizsej prilezitosti dokonci, co si naplanoval.

Rezultat: pozemky treba mat oplotene :wink:
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Niekedy sa susedia boja zavolat policiu. Hlavne vtedy, ak by bolo jasne, ze kto ich zavolal. Mne tak zopar rokov dozadu z hrubej stavby ukradli drevo na krov. Niekto potreboval asi urobit altanok. Stavba nebola cela oplotena. Nosili to cez potok do asi 200 metrov vzdialeneho haja, kde sa chceli casom pre to vratit autom. Z jedneho suseda potom vyslo, ze on v noci nieco videl, ale policiu nezavolal. Drevo sme na druhy den nasli v tom hajicku a previezli na stavbu. Rozhodol som sa, ze budem spavat v aute a strazit to tam. Na stavbe som vsak nebol asi tak pol hodinu a ked som sa vratil, drevo bolo poliate olejom a zapalene. Ti, ktori to ukradli sa tam vratili a takto sa vybujacili. Dodnes neviem kto to urobil. Nieco sa podarilo zachranit, nieco nie.
Takze tiez vrelo odporucam celu hrubu stavbu oplotit. Mal som z DTciek a trubiek urobene patky, ktore som zakopal do zeme a potiahol som cez to pletivo. A v aute som spaval dovtedy, pokial nebola hotova strecha.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Zainvestovat pozemok ( castokrat uz dvoch stran oploteny ), pracu, navozit si tam stav. material a nedat par drobnych na provizorium vo forme pletiva z bazosu alebo srotaku... :roll:
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

No vidis. Iny kraj, iny mrav.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"