Modelovka o krajnej nudzi (utok psa)

Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

K tomu odchodu domov so zbranou po podani vysvetlenia asi tolko. Po opravnemom pouziti zbrane voci utociacemu zabehnutemu psovi, podporenemu este aj vypovedami svedkou bola napriel tomu zbran (legalne nosena) odobrana na skumanie na KEU a vratena zhruba za necele dva mesiace po negativnom setreni ci s nou nebol niekedy spachany nejaky trestny cin.
PyroSoul
prispievateľ
Príspevky: 101
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa PyroSoul »

Nemyslis vazne Mrblue... To fakt?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

To fakt
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

patrí to k oprávneniu PZ, zaistenú zbraň zaslať na KEÚ. Zvýrazňujem slovo "zaistenú" a "oprávnenie"

Canis Lupus: dám ti otázku- ak sa bijú dva psy, si priamo ohrozený TY?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

V podstate môže namietať, že má právo chrániť svoj majetok (pes=vec), lenže tu sa dostávame na veľmi tenký ľad. Už len dokazovať, ktorý pes napadol ktorého môže byť ošemetné a tým to ani zďaleka nekončí. Čo napríklad zásada proporcionality? Uf...
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Tak sa opytam aj ja a upravim tu sitaciu. Mam psa, malu civavu. Vidim velkeho psa ako po nej bezi. Chytim ju a vezmem si ju na ruky. Ten pes ale po nej skoci, logicky aj na mna. Ale neutoci na mna, nekuse mna, chce tu civavu. Co v takejto chvili?

Mam to strpiet, vydat civavu na pospas osudu ale mozem pouzit zbran? Teda za predpokladu, ze si toho psa nikto nema snahu skrotit, nie je tam majitel, pripadne je to tulavy.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Hmm, skok velkeho psa na teba nepovazujes za ohrozenie svojej osoby? Neposkodi ti ten pes odev? Nesposobi podliatiny? Skrabance? Nekusne ta pri dobijani sa za tvojom psikom?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Hornet, nezabúdajme, že pri KN je reč o nebezpečenstve priamo hroziacom. A tiež nezabúdajme, že právny poriadok ti dáva právo brániť nielen život a zdravie, ale aj majetok (a to nielen výlučne tvoj vlastný). Teda aj toho psa, ktorý je tvojim majetkom. Čiže vôbec sa nebavme o tom, že by nejaký orgán mohol argumentovať tým, že si nemusel strieľať, ale mal si vydať svoj majetok (tvoju čivavu) napospas osudu/agresívnemu psovi.
:idea:
A potom, nezabúdajme, že nie vždy je nutné takéto nebezpečenstvo odvrátiť so zbraňou tak razantne, aby bola útočiacemu hafanovi spôsobená smrť. Možnosťou sú predsa aj varovné výstrely a pod. Aj to, samozrejme, treba hlásiť PZ ako použitie zbrane. Spomínam to však z iného dôvodu: bol by som veľmi nerád, aby táto debata hocikoho posmelila, aby strieľal po zabehnutých hafanoch. Žiadny z nich si nezaslúži pykať za nezodpovednosť svojho majiteľa.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Pekne si to napísal Jack. Nejak takto som si to predstavoval aj ja. Určite by som nastrieľal po psovi ktorý sa klbci s mojim nakoľko je to dosť rýchla situácia a je veľká šanca ze by som trafil svojho. Ešte že som všelijako inak ozbrojený :twisted:
Zatiaľ som všetky konflikty odvrátil nekonfliktne. Raz dokonca moja sučka chcela napadnúť šteňa nejakého pitbula. Obaja psy boli pusteny. Šteňa malo už vtedy dobre cez 15 kg, ale bolo to mláďa tak som ho zobral na ruky a odhanal svojho psa od cudzieho :lol: groteska veliká
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"