Reálna skúsenosť - POZOR na seba

inspiring_agnesi

Reálna skúsenosť - POZOR na seba

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

Ahojte,

Predchádzajúci týždeň bol pre mna najhorším v živote. Chcem sa s Vami podeliť o STRASNE zlu skusenosť, ktorá sa týká priamo držiteľov ZP. som držiteľom ZP už osem rokov a za ten čas som nemal ani jeden priestupok na úseku zbraní a streliva a takisto som nemal žiadny iný problém so zákonom. Som majiteľom krátkej gulovej zbrane na ZP sk A a takisto samonabijácej gulovnice 58.

S človekom s ktorým UŽ zle vychádzam ušil na mňa takúto búdu:

Zlákal ma na debatu, ktorou sa ma snažil vyprovokovať k hocijakého fyzickému ataku. Avšak nedarilo sa mu to. po nejakej kvázi slovnej hádke kde sa mi vyhrážal že ma "roz.ebe" som mu na všetko odpovedal daj mi pokoj, nechcem mať nič s tebou spoločné... Avšak nastal moment kedy sa na mna "rozbehol", v tom som ho odstrčil rukou a za opaskom som si chytil teleskopický obušok so slovami že nech mi dá už pokoj.
V tom sa dotyčný pán len pousmial a vytočil 158 kde oznámil že som sa mu vyhrážal s pištolou že ho odjeb.em.
Podotýkam zbraň som pri sebe ani NEMAL iba som mal kapsičku na skrýté nosenie zbrane, v ktorej som mal len doklady a peňaženku. a vlastne je jedno či by tam tá pištol bola alebo nie.

O tri hodiny ma zbalilo 5 policajných aut zobrali mi všetky zbrane a zavreli do CPZ. Nechápal som čo sa deje. Akože NIC som neurobil a zbalili ma a za 12 hodín som už bol obvinený - naplnil skutkovú podstatu nebezpečného vyhrážania sa so zbraňou. Chvala bohu ma nedali do väzby ale pustili ma na slobodu po 40 hodinách - momentálne som vyšetrovaný ako obvinený na slobode.

Nejdem sa o tom rozpisovať - pre istotu, z celou skusenosťou sa svami podelím ked bude všetko na konci.

Píšem to len ako výstrahu Vám všetkým, lebo nezáleží na tom či máte rodinu, dieťa, ženu, hypotéku.... hocijaký závislý závistlivý človek na Vás môže prirapviť nejakú takúto pascu a ste DNU. stačí porozprávať že ste psychopat a máte zbrane. hocičo si môže vymyslieť...Tri mesiace vo väzbe a potom
sa zistí že ste nevinný, ale kde sú tie tri mesiace? Ja som v mojom prípade rád že moj prípad šetria policajti, ktorí tejto vymyslenej story až tak neveria...ale predsa som obvinený a bez zbraní a toto môže trvať velmi dlho. Zdá sa mi že zákon je nastavený veľmi prísne.

Majitel ZP - jednou nohou v base... Páni a toto plati 10000000000 percentne
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

werewolf napísal:Ahojte,
S človekom s ktorým UŽ zle vychádzam ušil na mňa takúto búdu:

Zlákal ma na debatu,....
Keď si vedel, že o koho sa jedná, tak hlavná otázka znie :

Prečo si šiel vlastne na debatu ?
Kde sa situácia odohrala ?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dakujeme za podelenie sa s realnou skusenostou.
Nech sa to vsetko vysvetli a hlavne nezabudni na pana, ktory to sposobil.
Porad sa s pravnikom a daj mu to vyzrat.
inspiring_agnesi

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

K otázke 1 môžem povedať že bola MOJA chyba sa sním isť rozprávať, ano!

k otázke 2 je jedno kde to bolo(ked to bude nakonci presne všetko opíšem)

Ja som len chcel poukázať na to že to môže byť hocikde na ulici kde niesu kamery, svedkovia a zákon nieje na strane Vašej ale automaticky poškodeného špekulanta.

Celé je to trochu na zamyslenie.

Ja som to tu napísal len kvôli tomu že nech si všetci davajú pozor a poučia sa s mojej "chyby"? dá sa to nazvať chyba? ked sa to môže fakt stať hocikde?

Teraz nemôžem sám chodiť NIKAM. Náhodou by som ho stretol a opať by volal 158 že ho nahánam s nožom alebo lopatou... páni hned by som šiel dnu... teda nielen ja ale každý, kto by bol v podobnej situácii. Samozrejme hovoríme o tom že som neurobil to čo nahlásil.
Používateľov profilový obrázok
nick81
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa nick81 »

Ak si vytiahol teleskop v rámci NO - volal si na 158 aj ty ? Aj keby ťa predbehol, predsa len by bol aj tvoj záznam a opísal by si situáciu po tvojom. Nepomohlo by to viac pri tvojej obhajobe?

Dík za podelenie s tvojou skúsenosťou.
inspiring_agnesi

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

Ja som nevytiahol teleskop, iba som si ho chytil.... zrejme by mi to nepomohlo volať na 158 po nom kedže mal aj svedka - našťastie nie až tak dôveryhodný.

Podla slov policajta by pomohlo to že by som zotrval na mieste a počkal na hliadku.

Nakolko som ale šiel do práce, čakať som nemohol. Ale ano zavolať som mohol ...ale u nás platí kto skôr príde ten skôr melie.

Je pravda že teraz tu každý rozmýšla s chladnou hlavou a v teplákoch na gauči. Nehovorím že som nemohol urobiť aj ja nejaké opatrenia, lenže poviem vám nebolo mi všetko jedno ked o 70 kg ťažší slon sa m vyhráža a chce ma napadnu...rozmýšlal som inak...

opakujem píšem to len preto lebo sa niekomu môže stať veľmi ľahko podobná situácia a nikomu to neprajem !

Každou novou prečítanou skúsenosťou sa učíme...resp si aspon uvedomíme čo sa môže stať
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Podla mna sa proti takej situacii neda vela robit. Hocikedy moze hocikto obvinit kohokolvek z cohokolvek.
Policia konat musi, pre pripad ze by to bola pravda. Potom sa musi dokazovat kto mal pravdu.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

S tým ponáhľaním sa do práce je to ponaučenie pre nás všetkých. Ono je to prirodzená reakcia človeka čo najskôr ukončiť a opustiť nepríjemnú situáciu (napr. tvoj prípad alebo drobná dopravná nehoda), i keď bohužiaľ môže ísť len o zdanlivé vyriešenie.

Kým nejde o život, vždy je čas počkať na kritickom mieste a urobiť čo treba (150/155/158/PP/právnik/atď.), lebo inak ešte len môže začať "ísť o život".

Si zober, že ak by si počkal na hliadku, s veľkou pravdepodobnosťou by hneď na úvod celý jeho veselý príbeh tvrdo narazil na fakt že "zbraň si pri sebe ani NEMAL".


Tým ťa samozrejme nekritizujem, len dodatočne analyzujem z pohodlia teplákov a gauča :wink:
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

Podobnú situáciu zažil kamarát pred rokmi. Chalan (silne veriaci, zbrane nevlastnil) po hádke s otcom nastúpil službu ako vodič taxi, po hodine ho našli vytiahli z taxíka že ho otec obvinil že ho ohrozoval spilenou brokovnicu. Bol koniec týždňa, zasili ho na celý predĺžený víkend. V pondelok sa dostal von schudol 4 kg, samozrejme sa potom ukázalo že šlo o výmysel. Chcem tým povedať že ľudia čo chcú niekomu uškodiť a trochu vedia čo a ako funguje môžu narobiť človeku fakt nepríjemnosti. Tento kamarátov zážitok mám od vtedy ako výstrahu že niekomu stačí jeden telefonát a sú zbytočné problémy, aj keď schudnúť by sa mi zišlo :)
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Toto je momentalne velmi caste, spravil si chybu ak si vedel ze vola a siel si prec. Ze to skoncilo len cpz mas este stastie, viaceri boli za este mensie nic stihani vazobne...
shagvantofi
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa shagvantofi »

Hlavne nemusi kazdy typek v okoli vediet, ze mam A a podobne... To skryte nosenie mozno treba aplikovat aj na skryte vlastnenie.
MareC3k
občasný prispievateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa MareC3k »

Takze realne staci ak mam vo svojom okoli cloveka, (zavistlivec, neprajny sused, resp. ktokolvek s kym si povahovo "nesedime" od zaciatku) a ten moze kedykolvek zavolat policiu, ze ho ohrozujem zbranou a vyhrazam sa mu smrtou.... a ja skoncim okamzite na par dni v CPZ, kym nedokazem, ze som napr. v dany den ani nevysiel z domu?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Tu je niekolko velmi prospesnych rad:
-na chulostive stretnutia si dohodnut podla moznosti miesto, kde su kamery. Pumpa, obchodne centrum, stanica, hotel...
-pokial je to mozne, neist sam ale so svedkom.
-ak ocakavam nejake slovne vyhrazky, vydieranie ci inu konfliktnu situaciu, pouzit diktafon alebo vytocit niekoho znameho a nechat pre iehat hovor, aby pocul co sa deje.
-ak sa uz nieco zomelie, vzdy volat policajtov ako prvy. Kto vola prvy, ten je obet. Tak to policajti vacsinou beru. A mimo to je zaznam na policii, kde je cas,datum a obsah hovoru.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

možno si spomeniete, čo všetko som odporúčal na takéto situácie. Došlo na moje slová. Niekto podcenil zlomyseľný potenciál protistrany a tá následne otočila situáciu proti človeku.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

To su take teorie ako z filmu. Taketo situacie nie su naplanovane. Ak planovana vyhrotena situacia je, tak sa treba pozriet aj na vlastny prispevok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"