Reálna skúsenosť - POZOR na seba

prowler
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa prowler »

Hej, to znie dosť rozumne. Známy v podobnom prípade, kedy mal isté problémy so "susedom" a tušil, že by naňho mohol niekto ušiť podobnú búdu, odovzdal preventívne zbraň(e) do úschovy PZ. Nie je to samozrejme pre každého akceptovateľné, ale je to možnosť.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Mal som podobnu skusenost, agresia smerom na mna a moju manzelku a potom nepravdive obvinenie ked sa agresia "nepodarila".
Mal som stastie na 2 veci - na velmi dobry pristup policie (ziadna kovbojka, profesionalne jednanie, slusni, bol som velmi prijemne prekvapeny) a hlavne na to ze sa ukazalo ze tam bol nahodny svedok ktory bol ochotny vypovedat.

To co tu ludia pisu o tom ako postupovat je vsetko pekne a pravdive ale vo vyhrotenej situacii nie je vobec jednoduche mysliet na vsetko. Ten moment prekvapenia a stres komplikuju zvazenie vsetkych krokov ktore by mal clovek urobit.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

a kde je ešte situácia v prípade použitia zbrane? To sú už iné volty v hlave
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Inak tiez by ma zaujimalo ako sa chranit pred takouto situaciou. Okrem odlozenia zbrane na policii.
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Jeden sposob mozno ako znizit pravdepodobnost je ak okolie nevie ze vlastnis zbran, aby to proti tebe nezneuzili (nejake FB posty so zbranou na strelnici atd). A teda vytiahnes uz len v najnutnejsom pripade... Samozrejme moze nastat situacia, ze prebieha utok a zbranou ho odstrasis - zase to bude na tom kto komu uveri. Nie som zastanca toho, ze ked ked uz vytiahnem zbran tak strielam (co by aj tak nepomohlo veci :-)).
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

V maximálnej miere spolupracovať s políciou, volať preventívne aj sám, navrhnúť odloženie zbrane ako dôkaz, že nie si nebezpečný.
Samozrejme keď nevieš o tom, že na teba niekto podal trestné oznámenie nespravíš nič, ale keď by sa mi tým niekto vyhrážal, okamžite volám políciu a oznámim min. priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

Zbraňou môžeš "odstrašiť", ale keď už situácia dospeje do tohto bodu, prečo nezavolať políciu a neinformovať ich o tom? Keby verejnosť vedela, na aké nezmyselné výjazdy hliadky chodia, tak by žasla a polovici z toho ani neuverila. Ak by ma chcel niekto očierniť, určite to riešim proaktívne a políciu volám hneď (aj) ja.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mesi napísal:To su take teorie ako z filmu. Taketo situacie nie su naplanovane. Ak planovana vyhrotena situacia je, tak sa treba pozriet aj na vlastny prispevok.
Naozaj si myslis ze aspon nieco z mojich rad sa nedalo v tejto situacii aplikovat? Prave ze podla popisu mi pride jasne ze sa nejednalo zrovna o stretnitie kamaratov. A co je ako z filmu? To ze clovek sa ma v krizovych situaciach spravat podla nejakych taktickych vzorcov? Keby sa stretli na pumpe kde su kamery a ludia, tak by ani k ziadnemu oznameniu nedoslo, lebo zo situacie by bolo jasne, ze to chlapovi nema na policii sancu prejst. Ani na ceste nemas naplanovane co urobia ini vodici, ale dobry vodic podla jazdy inych vodicov a situacie na ceste vyhodnocuje co sa moze stat a prisposobi tomu svoju jazdu...
inspiring_agnesi

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

Páni mne sa zdá "rada" že skryté nosenie premeniť na skyté vlastnenie ako jedna asi z najlepších ale..... Niesom športový strelec, nebol som ani na jednej súťaži ale čo to o strelbe a bezpečnosti viem a to teda znamená že sa sniekým každý stretáva a chodieva strelať, drillovať. Každý vo vašom okolí vie že ste strelec a málokto by nepomyslel na to že nenosíte zbraň.

V mojom prípade ide o človeka ktorému som do istého času veril 100 percetne -chyba... Takže samozrejme že vedel o zbraniach..tak ako vaší blízky...

Teraz presne viem aký postup by som zvolil a do pol hodiny by som ho aj pred policajtami zotrel. Avšak po vojne je každý generál.

Každopádne v podobných situáciach hned volať 158 - aj ked druhý
Zotrvať na mieste
Zabezpečiť si prípadne svedka

Myslím si že do buducna na tieto situácie budem priravený a budte aj VY!!
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Každý,kto sa ocitne v kritickej situácii so zbraňou, je ponechaný vlastnej úvahe a zodpovednosti za jej použitie. Každý z nás je iný, máme iné návyky, životné skúsenosti, inteligenciu, úroveň ovládania zbrane, morálne zábrany. V žiadnom prípade tu na fóre nevieme dať jednoznačné a všeobecne použiteľné vodítko pre takéto extrémne životné situácie. Jediná rozumná rada je urobiť si zbroják, kúpiť zbraň, poriadne s ňou cvičiť na strelnici, ešte k tomu sušiť, a keď nastane problém, využiť svoje možnosti, skúsenosti a hlavne zdravý rozum.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

ma ten chlap nejakych svedkov?vecny dokaz v podobe nejakeho audiovizualneho zaznamu ?nieje o o com :roll:
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Akira, odpoved na otazku tu uz mas
werewolf napísal:kedže mal aj svedka - našťastie nie až tak dôveryhodný.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

tak a podal si trestne oznamenia?na udajne poskodeneho za Krive obvinenie a na svedka za Krivu vypoved a prisahu?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

to su sekundarne veci, ktore v momente, ked clovek je obmedzeny na slobode, presusa sa z prokuratury na sud, mu moc nepomozu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Akira napísal:tak a podal si trestne oznamenia?na udajne poskodeneho za Krive obvinenie a na svedka za Krivu vypoved a prisahu?
a čo by si ako chcel dokázať podaním trestných oznámení? Ich podanie nemá vplyv na inú-skôr vyšetrovanú vec.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

je to urcity psychicky natlak.oni (svedok,poskodeny...) boli pouceni v tom pripravnom tr.konani o pravnych nasledkoch krivej vypovede,svedectva atd,ale to je stale len poucenie na nejakom uzneseni,v zapisnici....ak sa chlap dozvie,ze konkretne nanho bolo podane tr.oznamenie,mozno nebude uz taky sebeisty
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"