Povinnost nahlasenie pouzitia strelnej zbrane PZ.

inspiring_kepler

Povinnost nahlasenie pouzitia strelnej zbrane PZ.

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Zo zakona som povinny neodkladne nahlasit pouzitie strelnej zbrane PZ.

Ak niekto vie chcel by som to upresnit co to "pouzitie strelnej zbrane" v tomto pripade znamena.

Ak vystrelim varovny vystrel musim nahlasit, to je jasne.

Ako to ale je ked niekoho v ramci mojej NO a KN udriem zbranou ?
(a dajme tomu ze tym konflikt.situacia konci a pachatel uteka prec)
Alebo ak niekomu v ramci NO a KN pohrozim zbranou ?

Som povinny to v poslednych dvoch pripadoch bezodkladne nahlasit ?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 09 Dec 2009, 20:08, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

BKSL:

aj v tvojich popisovanych dalsich modelovych situaciach si povinny hlasit pouzitio zbrane. Zbran si pouzzil!!! to je jedno, ze si nestrielal. Zbran ma byt skryte nosena, ty si ju vytiahol, cize pouzil hrozbu zbranou

Nemusis mat obavy, co bude. max. s tebou spisu uradny zaznam a po 6 hodinach ta pustia domov :lol:
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Keďže som odjakživa veľký teoretik, tak ma ohľadom hlásenia použitia zbrane napadá taká kuriózna a veľmi málo pravdepodobná situácia, ale som zvedavý na Vaše názory. Keďže sme ako držitelia ZP a zbrane hlásiť každé použitie zbrane mimo na to určených priestorov (strelnice), ako by ste riešili situáciu, keby Vás v nedeľu pri relaxačnej strelbe na "dedinskej" strelnici (tí z obcí vedia akú myslím) napadol nejaký evidentne túlavý pes bez majiteľa, ktorý by na Vás vybehol, napr. keby ste práve "kropili" na terč a dvoma "včielkami" by ste v smere terčov uspali za splnenia podmienok krajnej núdze aj toho čokla. Hlásili by ste to príslušnému útvaru PZ? :D

resp. Mohlo by voči nám podľa Vás vyvodiť príslušné oddelenie správnej služby evidencie zbraní a streliva nejaké sankcie, keby sme takéto použitie zbrane nenahlásili?

Vopred vďaka za názory... :roll:
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Pisal si: za splnenia podmienok krajnej nudze.Tym je to myslim povedane.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ak by sa toto stalo, ze by ti pri strelbe v smere tercov pobehoval pes tak LSD neberu uz len ludia. Ale nikdy nehovor nikdy :-)

A ak by fakt chudacisko pes nemal majitela ani ziadnu znamku tak by som ho zatiahol do lesa a nechal ho tam v klude odpocivat, priroda ho vezme naspat k sebe.
Tym by to pre mna asi skoncilo.

Ak by bol majitel tak by som sa snazil dohodnut mimo povinneho hlasenia na policii ak by to bola teda nelegalna strelnica.

Ist na to cestou ze na mna zautocil prave na tomto mieste pes (nelegalna strelnica) a bola to NO je dost "na noze", hlavne ked vsetci policajti v okoli vedia ze je to nelegalna strelnica a to nehovorim este o svedectve majitela psa, ktory mi to urcite svojim svedectvom "osladi".
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Rada pre vsetkych hazarderov. V ziadnom pripade nestrielajte na neschvalenych strelniciach. Ze vas nik nevidi neznamena, ze vas necapnu. Kazda obec ma polovny revir. Ten obhospodaruju polovnici velmi citlivi na vystrely v ich revire. Kazda polovacka musi byt nahlasena a ked nie je nic ohlasene a pocut strelbu, je mozne ze je to pytliak. Okamzite volaju policiu a ta na vhodnom mieste uravrie pristupovu cestu a kontroluje auta. Je velmi pravdepodobne, ze vas najdu a budu opletacky. Tazko budu dokazovat, ze ste strielali vy ale aj tak to nestoji za to. To co som teraz popisal mam z praxe. Nic teoreticke. A ak mate zbran na B tak ste v pr....
inspiring_villani

Príspevok od používateľa inspiring_villani »

Takže po použití zbrane i v prípade, že sa nič nestalo - napr pohrozenie, grázlik zdupkal, zavolať na 158 alebo 112 a volať políciu? nie je lepšie sa staviť na najbližšom útvare polície? ako dlho trvá ich zápisnica? nie že fakt to bude 6 hodín po tom čo jeden píše, druhý diktuje, výmena služby...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

DUSO napísal:Ze vas nik nevidi neznamena, ze vas necapnu.
Nezdá sa mi že by policajti kôli rachotu pod lesom uzatvárali oblasť na základe hlášky polovkáša ktorý na vlastné oči nevidel že niekto použil zbraň. To by museli uzatvárať pol republiky keď decká hádžu delobuchy. Navyše ak ťa aj čapnú s kvérom v aute nemajú ti ako dokázať že si tam strielal ty, že nejdeš s Bčkom na strelnicu trénovať a prípadne si zablúdil atď. Čím nechcem povedať že schvalujem strelbu mimo schválených strelníc. U nás si strelbu v lese riešia členovia sami, aj to iba v prípade že je podozrenie že tam operuje pytliak.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

2 R: No vidis. Nezda sa ti to ale udialo sa to v susednej dedine. Viac podrobnosti nebudem uvadzat. Aj na strelectvi.cz rozoberali takyto pripad. Chlapik sprielal z pistole v opustenom lome nedaleko sidliska. Nejaky dochodca volal policajtom, ze asi niekto striela v lome a ze ho to obtazuje. Hliadka prisla na okraj sidliska a cakala kto pride smerom od lomu. Chlapika capli prezreli mu batozinu v ktorej nasli zbran. Spytali sa ci to strielal a on sa priznal. Potom na fore rozoberali ci mali pravo ho kontrolovat, ci sa mal priznat a ci mu mohli nieco dokazat ak by sa nepriznal. Netvrdim, ze ak si vystrelite mimo strelnice hned sa na vas zruti svet. Len som vas chcel pred tym varovat.
Ak si myslite, ze to co pisem nie je mozne tak to uz je volba kazdeho sudruha. 8)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ja sa nechcem dotknut slušnych a triezvych polovnikov,ale čo sa tyka pytliactva tak je to asi tak -zlodej kričí chytme zlodeja.Polovnici si sami občas buchnu len tak a verte dost často.Ako už bolo spominane ako mi kto dokaže ked idem strielat priklad do stareho lomu a mam zo sebou aj petardy.Neraz som bol zo synmi len tak mimo obce buchat,mam zbrojak A,zbran mam pri sebe a niekto na mna povie že som tam strielal,ja to poprem.Ano hadzal som petardy :wink: V pripade kontroly, ano mam zbran v legalnej drzbe,može mi pachnut prachom ale priamo mi nikto nič nedokaže.Ked mi chce niekto niečo dokazat musi ma prichytit priamo pri strelbe,alebo musim mat u seba ulovenu zver :!: alebo sa idu hrat na kriminalku CSI a zoberu mi otlačky,budu hladat nabojnice-ktore jasne že nenajdu,alebo hladat projektily :wink:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

prave si sa priznal-dobrovolne :D
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ano ale nik ma nechytil pri čine :twisted: ako som hadzal petardy.Stala sa niekomu situacia že videl strielat policajtov v starych lomoch a v službe,ha-čo potom kto ich natre :lol:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 27 Dec 2009, 16:49, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

bum: laická verejnosť ťažko, musel by byť "znalý" alebo policajt. No a ešte je tu možnosť tvrdiť že si strielal slepákmy, ak sa môže strielať slepákmi z plynovky tam kde nikoho neohrozíš, nevidím dôvod nemôcť strielať slepákmi z Bčka. Ale ako si vyložia zákon policajti neviem. Opakujem však že strielať mimo strelnice je blbosť, podvedomý stres z možného prúseru zabezpečí slabý strelecký výkon...
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"