Keď už tasiť, vystreliť?

dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Zaujimavy pristup som sa docital v Manuali obrannej strelby: Vpripade utoku hoci aj neozbrojenym utocnikom odporucaju tasit a riesit situaciu zbranou (hrozbou/varovnym/ostrym). Neodporucaju menej intenzivne sposoby obrany ako BU, pripadne pouzitie inych ako strelnych zbrani. Zdovodnuju to tym, ze v takej potycke moze obranca o zbran prist tak, ze mu bud vypadne, alebo mu ju zoberie útocnik. Takticku logiku to ma, v rovine pravnej by to mohlo byt viac problematicke hoci pri spravnej aplikacii NO by to problem nemal byt. Ako by ste postupovali v takychto pripadoch?
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

podla mna nieje dobre takuto taktiku odporucat plosne na vsetky situacie.. je to vzdy individualne, zavisle na osobe obrancu, mieste, okolnostiach, pocte a stave utocnikov..

vzdy nosim nieco z mojej oblubenej trojkombinacie: kaser (jet, nie aerosol), teleskop a noz. ak by bola pri napadnuti moznost, najprv by som pouzil nieco z toho. zbran by som vytiahol len v pripade ak by som vyhodnotil hrozbu ako nezvladnutelnu inymi prostriedkami.

a co sa tyka ze by mi mohol utocnik vziat zbran, tak pokial ju nosim skryte, v dobrom puzdre aby napr. pri potycke nevypadla, tak o nej nema ako vediet. skor ak ju predcasne vytasim a nepouzijem mozem o nu prist.

hlavna zasada je byt ostrazity a predvidavy.. lebo ked clovek "zaspi" bude na vsetky obranne taktiky neskoro
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

A aby to nedopadlo ako v tomto videu:
http://www.youtube.com/watch?v=gik-jDVRDSg

treba sledovat od 3:33 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"