Váš názor ?

scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

.....neviete si predstavit,co by som dal za to,aby som za tym PC sedel ja ! :twisted: :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Igoros: Bud rad, mat s niekym 3-4 roky sudne prietahy a este aj si vobec nemozes byt isty, ci budes nakoniec cisty :). A jednak aj na zbran mozes na istu dobu zabudnut. Konflikty ma vobec nelakaju a nehrnem sa do nich, rad a uspesne sa im zatial vyhybam :), snad to vydrzi :wink:.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Nevidím tam nikde obsluhu herne, možno je to admin a takýmto spôsobom rieši ban. :roll:
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Obsluha bola asi na velkej potrebe.A ten utocnik by sa dal zvladnut aj bez zbrane,akurat by musel niekto z tych chlapcov mat podobnu velkost a trochu odvahy.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Max11 »

igoros napísal:ja len tolko k tomu: Preco ja nemam stastie na takych magorov? :twisted:
Pridi na navstevu do Ziliny tu je takych "hrdinov" vela :) Staci ked v piatok idem vecer cez mesto okolo nejakeho baru kde postava skupinka vygelovanych a je sanca 60% ze budu mat so mnou nejaky problem. Ono podla mna je to tym ze nemam prilis autoritativny a nebezpecny vzhlad... skor opacne. Takze chlapci sa chcu vacsinou vytiahnut pred kamaratmi alebo ich priatelkami a vyberu si niekoho ako som ja lebo vidia ze to bude obet ,ktora sa nebude branit.

Sranda je ze odkedy som si zaobstaral obranne prostriedky nemam ziaden problem. Asi aj ludia dokazu vycitit ze uz nemam take obavy pred konfliktom tak si radsej vytipuju niekoho ineho(teda nechcem povedat ze teraz chodim plny sebavedomia ze sa mi nic stat nemoze :lol: len mam uz lepsi pocit ze mam aspon malu sancu na obranu) .Inak to vysvetlit neviem :roll: No nechcem to zakriknut. Uz som tu na fore spominal ze neznasam nasilie akejkolvek formy tak nech mam cokolvek na obranu pouzijem to az ked nebude uniku.

Ale mam este otazocku na vas : Ak by sa mi stal pripad ze do mna zacnu vyrivat napriklad dvaja tipci a prerastie to do toho ze by ma jeden zacal sacat a druhy by mu robil podporu zozadu aby som nemohol utiect a ja by som spanikaril a pouzil napriklad kaser alebo plynak a utiekol, je dobre to hlasit na policiu ako napadnutie pre pripad ze by sa ma oni pokusili udat a tvrdili by ze som ich napadol ja alebo je lepsie kaslat na to ?

Ak by sa dalo rad by som precital vase nazory na to v akej situacii je treba a v akej nieje treba hlasit napadnutie. Viem ze kazda situacia je velmi specificka ale aspon v hrubych bodoch ak by sa to nejak dalo upresnit bol by som vdacny.
Strelnu zbran zatial nevlastnim takze situacie s jej pouzitim mozno vynechat :wink:

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Samozrejme. No treba vzdy hlasit NO, KN a aj kazde pouzitie zbrane a to akejkolvek, zo zakona 190/2003 :!:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

incident, ktory popisujes by som ja asi nehlasil.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Urcite by som hlasil, aj ked by som nemal v plane podavat oznamenie, nech to maju, ze som volal. 158cka aj 112tka su nahravane
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

igoros: ked to nahlasim, tak co sa deje dalej? nechaju ma na pokoji, alebo budem musiet ist nieco niekam riesit?
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

igoros napísal:ja len tolko k tomu: Preco ja nemam stastie na takych magorov? :twisted:
Pretoze mas zbran :lol:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Blade, tak tuto alebo podobnu situaciu by som urcite neriesil so strelnou zbranou, az do okamihu, ked on vytiahol tu pistol
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

igoros: Len len som sa snazil reagovat na tvoju otazku. :D

Problem v tomto pripade bol asi v tom, ze zvycajne v PC herni (ak to teda je PC herna, aspon to tak vyzera) nenajdes ludi co by takuto situaciu zvladli (ti su prave na strelnici alebo v telocvicni :D ). Z mojich skusenosti viem, ze herne su plne deti, ktorych zmyslov zivota je counter strike, ale mozem sa mylit aj my sme tam boli zopakrat pred davnymi rokmi zahrat si s chalanmi. Vyzera to, ze utocnik je pomerne starsi a silnejsi a podla pohybov urcite nieco cvici alebo cvicil. Ja na mieste toho chalana by som hned zdrhal, v istom okamihu ked ma utocnik stolicku v ruke ma volny priestor na utek, cize medzi nim a dverami nebolo nic. Je tu ale pekne vidiet, ze nestaci ist do obchodu, kupit plynovku a citit sa bezpecne. Osobne som proti plynovkam a ten chalan ani nevyzera na 18 rokov (co je vek aby si ju mohol kupit). Otazka je, co keby prave prisiel do herne clovek ozbrojeny ostrou. Uvidi tam schuleneho dobiteho chalana (mozno aj krvaveho) a toho chlapa s gunom v ruke. Cloveka by mohlo napadnut, ze je to ostra a ze chalan je postreleny. To by sa uz potom mohlo pekne zamotat a z pohladu obrancu to bol jasny pripad NO. S takymto kamerovym zaznamom by mal utocnik na sude pekne problemy.
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa peto543 »

MAX11 : pokial by si tych utocnikov iba postriekal slzakom alebo podobne - skratka nikto by nebol realne zraneny - tak by som to nehlasil...iba utekal prec....naco na seba zbytocne upozornovat

ine by bolo keby si ho v NO napr pichol nozom, alebo dal po hlave teleskopom...to by som radsej nahlasil uz... ale sice keby to bolo v dakej tmavej nocnej ulici bez svedkov a kamier tak buh vi.. 8) :lol:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Hlasit, hlasit, hlasit, lebo sa to moze kludne obratit proti vam, a zrazu budete utocnik VY.
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Pani, chapem vasu nedoveru k organom policie (nedoveru do nas zasievaju uz tym ako si mnohi po svojom vysvetluju postup pri ziskavani ZP) a zaroven nechut k `opletackam` zapisom atp. Fakt je, ze stale zijeme v pravnom state! Vsetci sa tu hlasime k istej triede, povedzme obcianskej uvedomelosti, pretoze mame taku vysoku zodpovednost, aby sme rozumne denne nakladali so strelnou zbranou. K tomu patri aj ohlasenie NO a KN situacii. Mnohi ste si zadovazili zbran pre osobnu ochranu. Ak neohlasite maly konflikt (pretoze sa vam nechce sediet a pozerat ako policajt pri zapise nevie pisat na stroji) moze sa ten pachatel casom ozbrojit a napadnut niekeho ineho, mozno i vam blizkeho. Plati, ze kto si raz vyskusa nasilie (a navyse ked z toho vylezie bez pruseru) ma sklon to opakovat.
Okrem toho ako poukazuje Igoros, niekto iny moze informovat o probleme. Moze poznat len vas, jeho svedectvo moze byt popletene, neuplne, spoznal len vas, pachatela len zahliadol, netusi co sa vlastne stalo a mate zrazu kua, ale do <> velky problem! Vy ste neohlasili konflikt, vasa uloha je nejasna a pretoze ste nesli na policiu vase jednanie moze byt posudzovane ako snaha zatajit iste skutocnosti. Vase konanie bude okamzite posudzovane s predbeznym podozrenim.
Ak sa vam zda, ze to co citate su len preflaknute blbosti a frazy, modlite sa, aby sa vam podobne situacie oblukom vyhybali. Verte, ze z par faciek, moze byt pri zlej konstelacii podmienka ako lusk.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"