Dokument "Zbrane - myty a fakta" od GUNLEX-u.

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Práve si stal kanditát Numero ONE na šéfa združenia :wink: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

BKSL napísal: ...Z toho vyplyva ze ak legalny drzitel strelnej zbrane spacha TC zanecha za sebou niekolko nasobne viac mrtvol ako ostatni nasilni pachatelia.

Takze ti najvatsi psychoticki magori sa skryvaju medzi nami - legalnymi drzitelmi strelnych zbrani.
Povedal by som, že toto je nesprávna, ba dokonca krajne hlúpa formulácia záveru z daného textu. Vyznieva, akoby každý trestný čin spáchaný jedným legálnym držiteľom zbrane predstavoval masovú vraždu!!!
BKSL napísal: ...
Ja nehovorim ze DZP su casti pachatelia TC praveze naopak, ale ked sa taky najde taj zabije najviac ludi, to znamena ze je pre spolocnost najnebezpecnejsi.
...a tu sa tiež obete sypú ako z vreca!!! Skús sa nad tým, čo si napísal, zamyslieť!
BKSL napísal: ...Tato statistika dokazuje ze ked uz legalny drzitel strelnej zbrane spacha TC tak jeho pristup je najagresivnejsi a zabije najviac ludi. To znamena laicky povedane ze ked legalnemu drzitelovi "drbne v bedni" sprava sa najnepricetnejsie alebo aj inak povedane "najchladnejsie". Tu teraz nejde o to ze vrazd nozom bolo viac ale o to ze ked zlyha systemom certifikovany clovek - drzitel strelnej zbrane tak sposobi najvatsiu spolocensku ujmu. A to ta statistika jasne dokazuje. Statistika dokazuje ze takychto ludi je sice velmi malo ale ak sa taky najde, tak je pre spolocnost najvatsia hrozba i ked je legalny drzitel strelnej zbrane.

Toto "gunlex" urcite nechcel dokazat, ale v tych cislach to je jasne prezentovane.
Jediné, čo z týchto Tvojich záverov vyplýva je to, že každá štatistika sa dá vyložiť rôzne, podľa toho, čo pomocou nej chce interpretátor povedať. A práve preto je na titulnom liste dokumentu uvedené, že sa môže publikovať iba vcelku, alebo tak, že nemôže dôjsť k skresleniu daných faktov. Ty si vybral z dokumentu 4 čísla a spravil z nich záver. Aký? Nuž, ...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

BKSL
9 z 10tich drzitelov ZP ti radia,nenos buchacku,spadnes do statistiky :D
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

BKSL a luke to su odporcovia zbrani, to je stara znama vec ( A sami ju vlastnia). Musim troska podpichnut, no nie? :D
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

C08R4
BKSL a luke to su odporcovia zbrani, to je stara znama vec ( A sami ju vlastnia)
Ale predsa jedno nevylučuje druhé , alebo hádam hej :?: :wink:
...musim troska podpichnut ...
Pravidelne ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

83 Sajmon

Co sa tyka toho zdruzenia na sposob ceskeho Gunlexu, pozorne si precitaj tieto vlakna:

http://www.grandpower.eu/phpBB2/viewtopic.php?t=358
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=266
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

BKSL napísal: Z 92 pripadov TC pri legalnej drzbe zbrane bolo 14 vrazd co je viac ako 15 %.
Z 763 pripadov TC pri nelegalnej drzbe zbrane bolo 26 vrazd co je 3,5 %.
Treba sa pozrieť na vec z iného uhlu, z tohto porovnania vyplýva iba to, že nelegálna držba je pre spoločnosť večší problém ako legálna. Chýbajú informácie o tom kolko z 763 tč. bolo výsledne kvalifikovaných ako zabitie,pokus o vraždu, ublíženie na zdraví / s následkom smrti atď. to by táto štatistika vyzerala inak. Predpokladám že človek používajúci k páchaniu tč. čiernotu sa vie lepšie "hýbať" pri vyšetrovaní ako legálny držitel.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Igrlik specialne pre teba :-)

Uvaha :-)

"Som psychopat ale doposial som si to o sebe nemyslel a aj ked kolki ini su este vacsi dementi. Urobim si zbrojak a mozem legalne behat s buchackou, to bude pecka, ostatni mi daju pokoj."

Este ziadny skryty zamer v tom nie je. Dotycny ma uz zbrojak a jeho ego je uz dostatocne ukojene a zaroven narastlo.

Po istom case jeho priatelka zisti ze je naozaj magor a chce sa s nim rozist, lepsie povedane z jej strany je to uz rozchod. Dotycny DZP stale tomu neveri a nahovara si ze to by nemohla urobit. To mu proste nemoze urobit.
Byvala priatelka ma svoj byt kde byva sama a po rozchode byva uz len v nom a nie u svojho ex-priatela. Ten chce ist k nej aby ju prehovoril na to aby si to rozmyslela lebo je zufaly a jeho ego je rozdrvene lebo vedia o tom aj vsetci kamarati a vyzera teraz ako troska. Teraz je psychicky na dne.
Kedze je DZP zbran nosi nabitu stale so sebou.

Je pred jej dverami bytu a zazvoni. Ona pootvori. A on sa snazi kludne ju poprosit aby sa s nim porozpravala. Ona povie ze uz sa nemaju o com.
On ju znova ale uz zo zdvihnutym hlasom prosi aby sa s nim este porozpravala lebo je z toho zufaly. V tom sa z izby ozve muzsky hlas "Nebav sa uz s tym dementom a zavri uz dvere".
Nastava spustacia reakcia:
1. DZP zisti ze jeho byvalu, ktoru stale miluje uz niekto trtka na jej byte kde si predtym uzivali spolu.
2. Zaroven "ten" co trtka jeho byvalu ho nazval dementom s tonom hlasu ze s nim by sa nebavila ani ta najposlednejsia ku.va.

DZP odtlaca nasilu dvere a ruti sa do izby za dotycnim fikacom, ktory lezi nahy v posteli a zacina sa dvihat. "Komu ty tu budes nadavat do dementov" a bum bum.
Mrtvy. Ex-priatelka mu chce odtlacit zbran ale v strese vystreli aj jej do boku. Po prevoze do nemocnice ex zomiera.

A cela finta preco DZP doplnil statistiku v nas neprospech je ta ze stale mal k dispozicii velmi efektivnu zbran, ktoru ostatni pachatelia TC pri sebe bezne nemaju ked sa dostanu do podobnej situacie t.j. nenarobia tolko "skody" lebo nie su taki efektivni.

A toto je cele co Vam chcem povedat, ze ked to DZP "prepne v hlave" vzhladom na to ze ma pri sebe statisticky najefektivnejsi zabijaci nastroj napacha ako jednotlivec najviac "skody".

Az toto uz nechapete tak to uz nema vyznam rozoberat a kupte si radsej akvarko :-)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

R napísal: ... že nelegálna držba je pre spoločnosť večší problém ako legálna.
R v tomto mas absolutnu pravdu ze to statisticky viac skodi spolocnosti. Ale ja poukazujem na zlyhanie jednotlivca a ten ked zlyha a statisticky narobi najvatsiu paseku, tak je z radov DZP.

Ked to uz mam napisat ako pre IQ minus tak ked stretneme ako skupina magora s pistolou tak ten s ilegalnou nas postriela menej ako ten DZP s legalnou. Je to pritiahnute za vlasy ale je to tak.
A uz ziadnemu pro-DZP s klapkami na ociach v tejto teme neodpovedam lebo ma uz z toho boli hlava :-)
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

........
Naposledy upravil/-a aris v 14 Apr 2011, 21:44, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ja ked fikam tak pistol pri sebe nemam, ale to je osobna vec :-)

V podstate by tam bola asi minimalne jedna mrtvola ale uz by to nebola vrazda ale zabitie ak by fikac bol uspesny. Ale mrtvola by tam asi bola.

Keby ale ex nemal buchacku a fikac by bol relativne sikovny chlap boli by z toho asi len rozbite hlavy a nejake tupe poranenia.
To znamena ze utok ex by nebol taky efektivny a nenarobil by tolko skody ako s buchackou a to je cele. Cele sa to toci o efektivnosti utoku.

Ked chcene narazim do davu na bicykli tak vela ludi nezabijem.
Ked si ale nastartujem 815 tak moja uspesnost sa prudko zvysi.
Mnozstvo rodinnych tragedii legalne drzanou strelnou zbranou dokazuje zlyhanie DZP a z toho nasledky. Minuly rok v Cechach nejaka rodina kulturistu, stary ich postrielal legalnou zbranou. U nas bol znamy pripad policajta co postrielal celu rodinu lebo zena ze vraj behala za druhym. Sam si strelil do hlavy ale neuspesne.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 09 Dec 2009, 19:45, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

....
Naposledy upravil/-a aris v 14 Apr 2011, 21:43, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

aris jasne ze tvoja modelova situacia je najlepsia, lenze v reale to prave byva nanestastie castejsie tak ako som to opisal ja.
Jasne ze vypatlany DZP mrtvy, ale najlepsie by bolo keby vypatlany DZP prisiel o ZP a posedel si v base. I ked pri takomto dementovi je velka pravdepodobnost ze po prichode z basy ti to este "osladi" ale zas nie je spravne ho hned zabit i ked on sa netrafil. Je to sice taky hodeny bumerang ale nemozeme zabit niekoho za to ze nikoho nezabil i ked v tej chvili chcel. Ak si z toho nezoberie vypatlany ponaucenie som za uplnu eliminaciu.

Film "minority report" ukazoval tento problem predpokladu a odsudenia cloveka popredu za to co nespachal ale bola velka pravdepodobnost ze to urobi. Inak povedane vsetci navzajom to musime risknut a snazit sa spolunazivat navzajom. Nemozeme nikoho popredu odcudzovat za to co este neurobil. Mozeme sa ale na neho pripravit ak by sa nasa predpojatost ukazala ako spravna.
Okrem ineho na tomto principe funguje rasizmus.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Na domáce zabíjačky, teda na radikálne "riešenie" konfliktov blízkych osôb v im dôverne známom prostredí, sa aj tak najčastejšie používa nôž. A na ten ZP netreba.
:arrow:
BKSL, hovoríš síce rozumne, ale stále máš na zreteli iba konkrétne modelové situácie, ako tú, ktorú si popísal. Pravda je taká, že ak niekomu načisto hrabe a jeho psychóza zašla tak ďaleko, že je ochotný a schopný aj vraždiť, tak pravdepodobne bude skôr či neskôr vraždiť. Čiže, či je alebo nie je DZP, v tom nehrá úlohu. A prostriedky ako spraviť útok proti obetiam účinnejší určite nájde. Vôbec to nemusí byť strelná zbraň. Veď aj nôž, lopata, sekera, či kladivo dobre poslúžia svojmu účelu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"