Pouzitie strelnej zbrane proti SBS

inspiring_proskuriakova

Pouzitie strelnej zbrane proti SBS

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

http://zilina.sme.sk/c/4868372/zilincan ... video.html

viem ze to nie je prave najstastnejsi priklad, ale ako by ste sa zachovali proti prislusnikovi SBS ktory evidentne prekracuje svoje pravomoci a sprava sa ako odtrhnuty z retaze a bedzodovdne ohrozuje vas alebo ineho na zivote teleskopom, boxerom prip. inou zbranou?

diskusia, skusenosti, postrehy...sem :!:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Fakt zaujimava tema :lol: vsade sa najdu jednotlivci co si chcu dokazovat svoju menejcennost :roll: vsetko ohladom utokov je aj v okolnostiach ako k tomu doslo.Ja osobne sa ich nezastavam napriek tomu ze roky som robil v SBS,aj robim nadalej ale nastastie statnej.Aspon tam nedochadza ku takymto situaciam :wink:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

proti sbskarovy rovnako ako voci ktorejkolvek osobe v nutnej obrane..
mas pravdu futbalovy stadion je extremne zly priklad.

ako bolo napisane v komentoch, slusni ludia uz davno na stadiony nechodia. kto tam ide, musi cakat ze dostane.

najviac sa mi paci, ze hraju proti sebe 2 slovenske kluby a obcania 2. kategorie na lavej tribune kricia slovensko, obcania 2. kategorie na pravej tribune kricia hungaria a obcania 2. kategorie v oranzovych vestach im davaju do drzky.

mna by skor zaujimalo, do kedy za tu policajnu pritomnost budeme my platit z dani?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Podal by som naňho trestné oznámenie. Za ublíženie na zdraví. Minimálne otras mozgu a pomliaždeniny by som utrpel a liečiť by som sa musel aspoň 7 dní.
:arrow:
Alebo si myslíš, že je lepšie vytiahnuť gun a poslať SBS-kára na druhý svet len preto, že ti jednu natiahol?! Ak sa nevieš ovládať, nerob si zbroják a nekupuj si zbraň.
:?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ta otazka urcite nesmerovala na takyto pripad, ved na stadion a teketo podujatie ani zbran nosit nesmies a ani ta na nu snou nevpustia.

Skusme to na naformulovat na SBSkara napr. v obchodaku ... .
Nevie sa vpratat do koze ... .
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

skusim idealny fiktivny pripad:

Aupark, podvecer, ides s kamaratom, prave vychadzas z objektu ked kamarata zastavia 3-4 SBS s vyzvou "ukaž ruksak" (SBS na toto nema pravo). Kamarat studuje pravo, takze si je vedomy svojich prav a povie "neukažem", na co mu prileti facka s tym aby nebol drzy. Nastane klasicka strkanica na co jeden SBS vytiahne boxer, teleskop, noz... akukolvek zbran s tym, ze kamarata spacifikuje. Okamzite tasis a pokial neprestanu v utoku, strielas...

tolko k idealnemu pripadu kde nefiguruje ani alkohol ani prostredie kde strelna zbran akosi "nepatri"
Naposledy upravil/-a inspiring_proskuriakova v 02 Jún 2009, 00:05, upravené celkom 1 krát.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

a jack, problemy s ovladanim nemam... mam na to papier od lekara :D

Ten link nie je najvhodnejsi, ale vo videach je vidiet hovado SBS ako ludi vyprevadza zo stadiona uderom do ladvin s boxerom, tu nejde o posielani SBS na druhy svet za facku, ale o to, ze ked na teba zautoci, resp. vyrazne prekroci svoje pravomoci, nevies ako utok dopadne :!:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

preco nepatri? radsej sa nechas rozpichat nozom a boxerom?
v zakone nie je napisane, ze sa mozes branit, len ked nie si v nakupnom centre a ked na teba utoci osoba ina ako sbskar.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

SBSkar sa musi pohydovat v medziach zakona.
Pokial to prekroci je to obycajny zlocinec, ktory musi znasat za svoje ciny nasledky.

Na tych videach co som videl, ze tu hranicu urcite min jeden prekrocil a dufam, ze poskodeny poda tresne oznamenie a pekne si to odskace.

S boxerom ich udieral do hlav a jedneho napadol uplne bez priciny, ked isiel okolo neho.
Te je myslym neakceptovatelne.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ak SBS-kár vytiahne na teba alebo na kamoša nôž, asi už niet o čom. NO/KN jak vyšitá. Zrejme aj vtedy, ak tlčie teba alebo tvojho kamaráta hlava-nehlava, alebo ťa/ho kope na zemi. Lenže to už je treba si dať pozor, aby si potom -ak nebude stačiť hrozba zbraňou- vedel dokázať, že naozaj šlo o NO/KN, že si nevybočil z jej rámca. V prospech SBS-kára môže hovoriť priveľa okolností a najmä svedkov. A nielen z radov jeho kolegov či iného personálu.
LS, špeciálne k tvojmu príkladu: si si istý, že ľudia, ktorí uvidia "zákrok" SBS-károv v obchode skutočne dosvedčia, že tie hovadá sa neadekvátne vyvŕšili na tebe a kamarátovi?! Alebo budú mať pocit, že videli, ako SBS-kári najprv chytili a potom spacifikovali agresívnych zlodejíčkov, ktorí kládli odpor a potom sa im ešte chudákom SBS-károm so zbraňou v ruke vyhrážali, že ich zabijú?! A tiež si môžeš byť takmer istý, že podozrievavo sa na teba budú pozerať aj policajti a budú sa ťa stále dokola vypytovať, prečo ste s kamošom neukázali obsah ruksaku SBS-károm, keď tvrdíte, že ste nič neukradli. Tak to vo väčšine prípadov proste je.
Preto - aj keď od počítača sa to tvrdí ľahko a ľahko sa hrá na chladnokrvného - by som stále volil radšej alternatívu, že si počkám, ako sa vyvinie situácia, snažil by som sa neprispieť k jej eskalácii a pokiaľ skutočne nebude v priamom ohrození môj (alebo kamošov) život alebo zdravie, tak sa zdržím okamžitej odpovede a zareagujem spôsobom, ktorý som popísal vyššie - teda trestné oznámenie, zranenia s adekvátne dlhou dobou liečenia a možno aj žaloba o náhradu škody a za spôsobenú ujmu. To mám totiž istotu, že ma prvý raz nedo**be SBS-kár a druhý raz nedo**be systém, že som si dovolil brániť sa.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

V prvom rade je dolezite ak vas SBS-kar oslovi a poziada o ukazanie ruksaku nereagovat podrazdene. Nema na to pravo, ale situaciu netreba eskalovat a kludne mu vysvetlit, ze na to nema pravo a ak na tom nastoji nech zavola policiu. Ak reaguje agresivne treba mu oznamit, ze volate policiu. Ak vas napadne je to NO a SBS-kar je normalny obcan. Kazdopadne sa netreba nechat zatiahnut do nejakej ''cakarne''. SBS-ka vas nema pravo nikam tahat - je to obmedzovanie o. slobody. V obchodoch su kamery a zaznam v pripade napadnutia (ak ho SBSka nestihne do prichodu policie zmazat) moze svedcit vo vas prospech. Na svedkov by som sa nespoliehal. Suhlasim s Jackom. Ludia vnimaju uniformu skor v pozitivnej ulohe a situaciui si zacnu vsimat az od chvile ked budete lezat na zemi s klepetami na rukach.


To co sa deje na stadionoch netreba komentovat. Tu zohrava svoju ulohu davova psychoza. Ludia maju pocit, ze ich v tom chaose nikto nevidi.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Normalny slusny clovek nechodi na taketo futbalove zapasy, kvalita futbalu stoji aj tak za hov** a nemôzes ani nic ine ocakavat, iba ze sa to tam zomelie.
inspiring_ramanujan

Príspevok od používateľa inspiring_ramanujan »

a ked niečo ukradne prečo nemá pravo, práve ho ma a ked pozrite si zákon o sbs ma pravo vas zadrzať do príchodu polície ma podozrenie že ste niečo ukradli z obchodaku tak tam nieje ocom a ked vás vyzve
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

klucove slova:

zadrzať do príchodu polície



to ma pravo, povedzme. Ale nie robit osobnu prehliadku veci.
inspiring_ramanujan

Príspevok od používateľa inspiring_ramanujan »

aj nato pozri zákon je to tam uvedene musí ti nájsť pretca veci ktoré ti nepatria a boli odcudzené a než zadrži tak musí urobiť osobnú prehliadku či nemá daké zbrane a odovzdať ho policií
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"