Obrana proti psovi na verejnosti

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

astros napísal:Peterson: konečne niekto s triezvym úsudkom a citom pre správnosť riešenia danej situácie, klobúk dole!
Avšak - pánko si pravdepodobne zaobstará ďalšieho čokla rovnako ako ďalšiu lahvičku likéru a problémy ostatných sa budú opakovať, žiaľ.

pán opilec už obstaral nové šťeňa. Samozrejme "míchaná rasa" Uvidíme, čo "vychová"...
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Mali by ste ho nenapadne vychovavat vy.
Inak panko zasa vychova nervaka.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 635
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

alebo nenápadne vychovávať "pánka"... :wink:
Používateľov profilový obrázok
astros
občasný prispievateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa astros »

Chudák pes ...
Každopádne ochrana života a zdravia ľudských bytostí musí byť na prvom mieste a nie opačne!, (kto presadzuje opak, t. j. na prvú priečku stavia zviera, mal by absolvovať dlhodobú rehabilitáciu v patričnom ústave).
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

O jednom ostrovnom narode, sa vravi ze maju radsej kone nez svoje deti.
Ked sa na tie deti pozriem, ciastocne to chapem.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

tomy45 napísal:Nie som slnieckar, vazim si zivota ako takeho. Od malicka vyrastam so psami, venujem sa im.
Taky moj postreh, nikoho nesudim, len taka moja uvaha...

Pes je teritorialny tvor, ked si pisal, ze napadol suseda a tvojho syna, bez toho aby ich pohryzol, cisto technicky, odhanal ich. Psovi neutecies len tak lahko, ak ta chce napadnut, urobi tak.
Chapem tvoju reakciu ako otca, branit si dieta. Staznosti napadnutych ludi majitelovi psa– ozranovi, nechapem. Ak sa mam zamerat cisto na termin „napadnuti“, ci islo aj o fyzicky kontakt – uhryznutie tymto psom neviem, prikladam sa teda k myslienke, ktoru som vyssie opisal – pes ich odhanal (nezastavam nikoho stranu, konstatujem). Ak by boli pohryznuti, prinajmensom troska rozmyslajuci clovek to ohlasi policajtom. Ak nie, ....... Mestski policajti, ak sa nemylim, maju svoju „kynologicku jednotku“, chlapici s kynologickym minimom, ktori odchytavaju tulave psy, pomahaju spacifikovat agresivne.

Cize, reakcia cloveka so ZP, A., vybrat sa za majitelom, ozbrojeny, vedomy si od zaciatku, ze nabita zbran, mozem pouzit, ide sa riesit...
Clovek bez ZP, bez zbrane, odhodlany branit svoje dieta, by sa tam preventivne vybral pravdepodobne „ozbrojeny“ s policajnou hliadkou a kynologickymi kolegami.

Je jasne, ze teraz uz nevyriesim a nezmenim nic, takisto filozofia „keby bolo...“ je hovno platna.
Som nazoru, ze KN sa dalo predist. Psa uz neni.
Z toho co som sa docital, mnohemu sa dalo predist. Ale vystrel je jednoduchsi (v ramci legalnych moznosti).

Myslite si o mne co chcete, opat, nesudim nikoho, len tak skleslo konstatujem.
Človek je na vrchole potravinového reťazca. Riešenie bolo plne v súlade s pravidlami prírody. Slabší jedinec podľahol.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

roman napísal:O jednom ostrovnom narode, sa vravi ze maju radsej kone nez svoje deti.
Ked sa na tie deti pozriem, ciastocne to chapem.
Ale zase ich zeny vyzeraju ako kone, tak co uz no.
Používateľov profilový obrázok
Kája
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 5 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kája »

Kaser na psy to istí.. a ak je majitel kreten tak aj kaser na ludi :D
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Asi si nebol v Rumunsku. Kaser na psi havkacov akurat viac rozdrazdi. V Constanta som na 7 minul 2 a pomohla az zahnatie palicou. Na to reaguju hned a aj na zohnutie po kamen. V ostatnych mestach popri dunaji som zistil ze top je palica (telescop) len miestna policia nech ti ho nevidi. ;o)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

To Rumunsko potvrdzujem - tak ako my mame na ulici vrabcov, v Rumunsku maju psov. Zvycajne sa navyse zvyknu zdrzivat v skupinkach citajucich bezne aj 8 jedincov. Cudzinec castokrat nevie ako ma na taketo situacie reagovat - predstavte si ze si kracate mestom a na chodniku lezi povalanych 7 psov - velkostne od kokrspaniela az po labradora, lezia na zemi, bez pohybu a o dianie okolo akoby nejavia zaujem .. len obcas ockom skontroluju ze co na to alfa.
- Cudzinec z nasich koncin prejde na druhu stranu cesty, pripadne ak musi tak skusi pomedzi tie tela prekluckovat (prekracovat by som si ich nedovolil), samozrejme so zatrpknutym vyrazom v tvari - co sa tym psom asi aj paci.
- Domaci zatlieska, vykrikne dve tri nadavky, dupne, zohne sa po kamen ako pise skemro, pripadne surovo kopne do krajneho psa - to vacsinou byva popud pre ostatnych aby sa zdvihli a odklusali niekam inam.. Videl som ako sa napriklad rumunske zeny pred takymito svorkami zastavili lebo sa bali pokracovt v ceste - ked si to vsimol nejaky miestny muz, spravil to co pisem hore a zena mohla pokracovat - oni to beru ako prejav galantnosti, nieco ako u nas otvorit dame dvere.

Tym psom na ulici vraj rastie ego najma po zotmeni - miestni mi vysvetlovali ze na nich musia byt surovy, inak by im tie psiska prerastli cez hlavu.. Obdivoval som ich sebavedomie, ja by som sa k cudziemu psovi (v svorke) takto spravat asi nedokazal.

Ako pikosku by som uviedol prihodu ked si moj francuzsky kolega siel zabehat do prilahleho lesika - zabehal si viac nez chcel a chvilami mal pocit ze bojuje o zivot, nohavice (respektive to co z nich zostalo) mohol rovno vyhodit :-)

Miestni mi spominali ze pred nejakym velkym sportovym podujatim ktore sa raz konalo v Bukuresti a na ktore malo prist velke mnozstvo zahranicnych turistov (finale UEFA 2012?) vraj z ulic v priebehu par dni zmizli vsetci psi. Vraj sa o to postarali local authorities, oficialne stanovisko bolo ze odchyteni psy boli vypusteni v odlahlych oblastiach - ale nikto tomu neveri ..
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Vypusteny a v Rumunsku :twisted: :twisted: :twisted:
Ako decko som tam byval cca 3 roky a ako dospely som tam tiez nejaky rocik pobudol a mozem povedat ze ked svorka napadla niekoho z rodiny miestnej honoracie, tak do 3 dni vecsina svoriek zmizla. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kája
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 5 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kája »

Ok nič som nepovedal, fakt som nevedel že to takto niekde funguje :D no hlavne ten kaser je ucinny teda na nasich "rozmaznanych" psov :D
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Smiešne? Smutné? Hlúpe? Ťažko povedať, ale za každých okolností - lepšie mať a nepotrebovať, ako potrebovať a nemať ..., https://www.youtube.com/watch?v=Rd0j3d-xBJs.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"