Obrana proti psovi na verejnosti

erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Matkoo : tak radsej Malinaka jak na neho poslat Rotvajlera.... Ten by ho vytriasol z obleku a gati...

Emkac : poslanie na cvicak je v tomto pripade jedina seriozna odpoved. Lepsia ako hodiny googlovania a filozofovania. Tam s rukavom a v obleku dostane odpoved na to co znamdna utociaci pes bez toho aby skoncil na pohotovosti... Ten pocit ked zazije zakusnutie rozbehnuteho psa na rukav...

Ano su rozne techniky ako odvratit utok psa, to tu rozoberat nebudem, ale urcite k nim nepatri metanie piesku alebo vody do oci psa...
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

o.i. tu aj vidieť kto bol v mladosti uličník a zbieral rany a kto bol andílek debílek... :lol:
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

na tom videu je viediet ze je to mlady pes ktory to bral ako hru
na ludoch bolo viediet ze sa boja a pes to vyuzil hlavne ked mu ponukali veci na trhanie
ale najhlavnejsie kde bol majitel

odporucil by som skorej na vyskusanie stredneho bradaca ,boxera na soft rukav
rotvajler sa da ale rychlo sa unavi uz to nieje co byvalo su velky a tazky
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Rotvíkovík je dobrý pes.. Záleží od toho ako sa oň majiteľ stará a venuje sa mu. Keď z neho niekto spraví domáci šroťak na odpad zo stola, tak od takého psa sa nedá nič čakať. Ale to od žiadného.. S RTW som si svojho času užil svoje. Je to vynikajúce plemeno, ktoré je od prírody zvedavé a rýchlo sa učí - ale aj zabúda ak nie je dril pravidelný.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

my, čo chováme aziatov uz neriešime otázku “je môj pes prevencia :lol: ?”
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

ak ho mas spravne vycviceneho ako si si ho zapisal do zbrojaku? na A a vynimku?
inak aziat je tazke plemeno ma to svoju hlavu ale ak je dobre usmerneny fu :P
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ak by na mna seriozne zautocil pes pri vode a nemam ine prostriedky, tak idem do vody. Ak mi neprekusne nieco dolezite, tak ho pravdepodobne utopim nech je to hocaka rasa. Vo vode by ma mozno vobec nezakusol.

Este kratko k vode - viac krat som videl, ako postriekanim vodou z flasky ukocilo bitku psov a donutilo zakusnuteho psa pustit. Toto samozrejme neplati pre vsetky plemena a uz vobec nie pre psa s prislusnym vycvikom, ale ako prva pomoc je to prekvapujuco ucinne pricom sa psovi neublizi.

Este by som chcel upozornit, ze hlavne na dedinach su velkym rizikom pre psov rozni neprisposobivi spoluobcania. Je jedno, ci je to vlciak, kaukaz alebo rotwailer, vycvikom alebo bez, vzdy ho dokazu niecim oblbnut. Potom uz nasleduje len rana sekerou do hlavy a sup do hrnca - cim vacsi tym lepsie. Zazil som, ze z troch dedin zmizlo cca 15 psov za necely tyzden. Vzacnejsie plemena zase spolahlivo ukradnu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

si prvý, ktory racionalne rozmyšla v suvislosti s vodou. Cigani psov kradnu uplne jednoducho- krotkych odvedu, ostrych zapichnu hrotom na dlhej palici a mrtvych ich odnášajú.
Obyvatelia, ktorí maju v susedstve osady, sú v realnom nebezpečenstve, kde hrozí nonstop ohrozenie života , zdravia a majetku. Tam je slovo obrana aktualne
Používateľov profilový obrázok
Pacifista.sk
občasný prispievateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Pacifista.sk »

S tym, zeby sa nezakusol by som neratal - cvicime zadrzanie aj vo vode a malo psov malo problem doplavat k figurantovi a po kratkom suboji sa vratit s rukavom na breh. Vlciaka by som este utopil za cenu svojich zraneni, neviem ale ako by reagoval zmieneny 80+ kilový aziat...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

útok smerom do vody spojený s plávaním zvládnu väčšinou iba cvičené psy, ktoré majú k tomu motiváciu. Obyčajný havo nebude prenasledovať človeka do vody- to som si istý.
Čo sa týka aziatov- oni sú primárne nastavené ako ochrancovia svojho teritoria. Na svojom teritoriu aziat chráni svoju rodinu a domáce zvieratá. Mimo teritoria nastupuje samostatné rozhodovanie podľa reflexov a konkrétnych podnetov. Pokiaľ nejde o vypatlaného aziata, útok na človeka nebýva pravidlom. Oni sú primárne pastierske plemeno na rozdiel od kaukazákov, ktoré sú ostrejšie a sú strážnym plemenom. Aziata by som sa na ulici nebál. Do jeho teritoria/dvora treba však vstupovať s rešpektom a v prítomnosti gazdu.

V Iráne by som k tomuto pánovi do dvora nevstupoval ani za milion :D
Obrázok
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

By ma zaujimalo, ci ich ten pan aj odcervuje. :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

havkovia vyzerajú v kondícií, videl som video, kde jeden z nich ťahal SUV
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Pacifista.sk napísal:S tym, zeby sa nezakusol by som neratal - cvicime zadrzanie aj vo vode a malo psov malo problem doplavat k figurantovi a po kratkom suboji sa vratit s rukavom na breh. Vlciaka by som este utopil za cenu svojich zraneni, neviem ale ako by reagoval zmieneny 80+ kilový aziat...
:D, jednoducho, utopil by on teba ...
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Ako mládežník som robil nejakú dobu figuranta. Niektoré zákusy boli sakra cítiť aj cez najhrubší rukáv, nechcem vedieť ako by to bolelo do živého - ale tipujem že zadržaný by nehádzal po psovi piesok, ale obsah nohavíc. Divšie mladé psiská, čo ešte neboli naučené pustiť na povel, mohol majiteľ zvihnúť za slabinu do vzduchu a aj tak držali bez ohľadu na bolesť.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Este k psom vo vode, videl som situaciu ked sa majitel rozhodol zaplavat si s milaskom, velkost mensieho NO. Par desiatok metrov od brehu sa cokel rozhodol ze asi nevladze a snazil sa vydriapat na majitela, ten vyzeral ako ucastnik ashura festivalu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"