Obrana proti psovi na súkromnom pozemku

Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Podľa veterinárneho zákona je chovateľ povinný zabezpečiť svoje zviera proti úniku a nekontrolovateľnému rozmnožovaniu. Aj mne chodila susedova mačička srať do môjho pieskoviska. A už nechodí ...
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

BALISTIK: Skus este pouzit peprovy sprej (Alebo mu dobru struhnut s tel. obuskom), alebo plynovku so 120mg nonivamidom a pekne aj cely zasobnik, kolko bude treba :) ale tak, aby ten pes videl, ze si mu to urobil ty a patricne pocitil, ze je na tvojom pozemku nezelanym hostom. Pes ma dost citlivy cuch a tu papriku si bude rozhodne pamätat :twisted:. So vzduchovkou, pripadne flobertkou je zbytocne do neho strielat, lebo ho to sice zaboli, ale nevie preco :wink:. S ostrou by som to neriskoval, mohlo by sa ti to vypomstit.
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

No ved to je cisty paragraf 26, ved prisiel na tvoj pozemok a nechce ho opustit ani ked si ho lsusne poziadal :lol:
Ja by som tiez skusil ten sprej, nerobi to hluk, nezanechava to skoro nic (len psik bude trosku zltejsi) a nakoniec aj ten pes to prezije, len ci si to bude aj dobre pamatat...treba skusit.
Teleskopom by som urcite na psa nesiel, pokial ho naozaj nechces usmrtit, kedze stavba tela psa ta bude nutit udriet ho po chrbte/hlave co by dopadlo pre psa velmi zle a urcite by si nechcel mat na dvore nehybneho susedovho psa, ktory bude skriekat od bolesti. Este ta sused bude tahat na sud, ze si mu zmrzacil psa :roll:
Ako sa vlatsne dostane labrador na tvoj pozemok?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

pred 4-rokmi som tahal od suseda nove pletivo poplastovane uz je k.o.dalej sa podhrabe a preskoci,ten fas ho ani nezatvara!
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Povedz susedovi, ze ked chce mat svojho psa ziveho a zdraveho, tak nech zainvestuje.
http://www.petsafe.sk/index.php?page=sh ... &Itemid=44

Z vlastnej skusenosti, system funguje na 99%.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Je to dobré riešenie ako odnaučiť psa, ale zásadný problém nie je so psom ale so susedom ktorý má podľa tohoto IQ húpacieho koníka. Vo väčšine prípadov sú takéto ťahanice nekonečné.
To techniké korenie by mohlo zabrať, to si ten pes určite zapamätá, a je to aj legálne.
Balistik : Požičiam ti plyňák, aspon budeme mať relevantný test účinnosti 120mg nonivamidu :D
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Teda, ešte že nemám rodinný dom, ale keby som mal a vojde mi tam neoprávnene hocičo čo nebude vedieť pred políciou vypovedať a nebudú tam svedkovia tak to zaručene už neodíde a nikto to už nikdy neuvidí :lol:
Hoci zatiaľ nemám žiadnu zbraň kalibru 22 LR, ale myslím, že naozaj na psa ten 9 Luger je trochu moc a obzvlášť na vlastnom dvore, ktorý si nechcem poškodiť odrazenými projektilmi. Podľa mňa tá 22ka je ideálna na obranu pozemku pred psami, mačkami a podobnou nevítanou spoločnosťou s výnimkou našich najobľúbenejších "opálených" Homo polo-sapiens :wink:
Detaily o paragrafoch už spomínali kolegovia fóristi vyššie, takže treba len dobre ohodnotiť situáciu, dobré oko, pevnú ruku a trošku šťastia (keď by sa jednalo o trmu-vrmu :wink: )
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Jaj uz mam u mna aj Berneskeho salasnika :roll: kua ja to nestiham vyhanat,onu lezu cez suseda,kde je plot deravy.Ale ten plynak by bolo riesenie.Mal som aj sipky,jeden uz odisiel ako jednorozec :twisted:
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

Prírodu neoje..eš :-) Ale ja mám na povale ´´asi´´ kuny.. Ako ich dostať preč? Ťažko ma pochopia, keď im poviem, že rušia nočný klud... :-)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Zial tie skur...psy mi dodrbali aj moju staru sucku ovciaka :cry: musel som ju utratit chytila raka :cry: mam uz sice druhu sucku Bernskeho salasnickeho psa,na tu budem citlivy viac :!:
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

Mal som času podobný problém.. Nechal som dvakrát zaštekať .357 magnum a zašiel za majitelom, že na budúce to nebude do zeme..
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Na takychto nastevnikov mam 9mm brokovy.
Od znameho mam ze:
"Pomoze a moc neuskodi, je skoro ako redbul - dava psom krydla." :lol:
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

Ale čo mám robiť s tou kunou na povale?..
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 09 Dec 2009, 07:46, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Na kunu by sme mali dat ine vlakno :twisted: tiez ma urcite obdobie hnevaju nakolko mam starsi rodinny dom.Aj v praci mame staru budovu kde ma hlavne v noci mataju :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"