Obrana proti psovi na súkromnom pozemku

Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Moj kamos to riesil s cudzimi zvieratami vo svojom dvore takto:V ZOO si vypytal par kusov hovna od tygra a rozmiestnil ich v miestach,kde k nemu prichadzali.Zvierata vraj vycitia,ze tam zije selma a nepridu tam.Fakt je,ze mal potom klud. :D :D
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Dobry napad :lol: a hovna od medveda ako zaberaju :lol: tych ked si ide pes so mnou zabehat je dost :wink:
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Neviem skus,ale tyger je odskusany a slape :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Chlapi, nechcem vám skákať do debaty, ale toto je lepšie ako thread "vtipné veci". Tlieskam tomuto nápadu! A ak naozaj funguje, tak je to dvojnásobná pecka!
:lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Funguje to.Sice trochu smrdi,ale usetria sa naboje a vysvetlovanie :D
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

silno pochybujem ze to zabera aj na psa.....
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

To aby som letel do Bojnic tie mam najblizsie,ked si budem pytat hovno vecer budem v spravach ako uchyl :roll:
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

smejem sa, až mi slzy tečú. netvrdím, že to nefunguje, iba som si predstavil výraz tváre pracovníka zoo, ktorý by mu nabehol po požiadavke typu: Prosím vás, mohli by ste mi doniesť hovno od tigra, susedov čokel mi furt behá po záhrade...
:twisted:
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Nechapem ako moze zviera zijuce v nasich zemepisnych sirkach poznat tigrie hovno a spojit si ho s hrozbou. Jedine ak podla pachu vytraveneho suroveho masa. Ale ak to naozaj funguje, tak bude musiet za hovna este aj zaplatit :wink:
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

spomenul som si na dva k téme:
Inštruktor: Keď v lese stretnete medveďa, najúčinnejšou obranou je hodiť mu medzi oči za priehrštie hován a utekať....
Poslucháč: a kde by som v tej chvíli zohnal toľko hován?
Inštruktor: nebojte sa, keď stretnete medveďa, budete mať hovien dostatok...

a druhý

Záznam z turistického sprievodcu národného parku...
Najlepšou prevenciou stretu s medveďom je dať o sebe vedieť, napríklad rôznymi zvončekmi prišitými na oblečení, hlučnou chôdzou a podobne. Dobrou ochranou je aj cesnakový obranný sprej. Dôležité je tiež sledovať stopy medvedej prítomnosti, ako napr. trus, šľapaje a pod. Podľa trusu je tiež možné určiť približný vek jedinca. Hovno z mladého medveďa je menšie a obsahuje vtáčie pierka, prípadne rybie kosti, hovno zo starého medveďa obyčajne obsahuje malé zvončeky a páchne po cesnaku...
elegant_jemison

Príspevok od používateľa elegant_jemison »

Môjmu známemu sa stal pred pár dňami na pozemku jeho vlastného domu takýto incident.
Vo večerných hodinách sa vracal domov z rodinnej oslavy a keď s manželkou parkovali vo dvore auto, počul zo zadnej časti jeho pozemku, kde chová hospodárske zvieratá zvuky týchto zvierat, jednalo sa konkrétne o barany. Myslel si, že tam niekto je a či sa nejedná sa o pokus o krádež, tak vbehol do domu, kde mal uloženú krátku zbraň v legálnej držbe (sk. B) a utekal s ňou do záhrady. Tam uvidel strážneho psa zo susediacej firmy, ktorý mu tieto barany práve trhal a pes sa ho následne pokúsil napadnúť. Rozzúreného psa zastavil až štvrtý výstrel kalibru 9mm Luger. Následne objavil v plote dieru, ktorú spravil strážny pes, ako sa dostal na jeho pozemok. Zbraň nechal doma po ulici išiel za strážnikom do tej firmy s otázkou, či im nechýba strážny pes. SBS-kár mu povedal, že jeden pes mu chýba, na čo mu môj známy povedal, že mu ten pes práve spôsobil škodu na hospodárskych zvieratách, ktoré usmrtil a napadol ho na vlastnom pozemku, tak ho zastrelil, nech volá políciu. SBS-kár, ktorý prišiel pravdepodobne o svojho miláčika políciu zavolal, avšak s tým, že pred firmou je nejaký človek, ktorý strieľal a vyhráža sa mu zbraňou. Následne došla polícia ozbrojená brokovnicami, bolo kopec kriku, že kde má zbraň, známy im hovorí, že doma, vysvetlil im čo sa stalo, spočiatku mu neverili, až keď ich zavolal k sebe na pozemok a ukázal im, čo sa stalo, vec sa čiastočne vysvetlila. Začalo sa konanie, známy, nakoľko bol predtým na oslave však pri dychovej skúške nafúkal.
Napadá ma pri tomto prípade hneď niekoľko otázok a to či bolo použitie zbrane na vlastnom pozemku avšak pod vplyvom alkoholu oprávnené - či sa to dá považovať za konanie v krajnej núdzi a či sa nedá považovať za prietupok to, že polícii použitie zbrane nahlásil prostredníctvom SBS-kára, ktorý však udalosti úplne skreslil.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

To,ze mal vypite automaticky neznamena,ze sa moze nechat dotrhat cudzim psom. Chybou vsak bolo,ze sa isiel vybavovat so straznikom a druhou to,ze jeho nechal zavolat policiu. Mal pekne pockat pri psovi a baranoch,sam privolat policajtov a potom im na mieste popisat,co sa presne stalo. Trochu nestastny postup po vcelku dobre prevedenej sebaobrannej akcii. Moj nazor.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

ako bolo pevedane,bola chyba ze sa siel vybavovat so straznikom
"Kto prvy vola policiu, ten ma pravdu"

Co sa tyka alkoholu, konal v jasnej nutnej obrane, kde sa hovori ze konanie inak protizakonne/trestne (pouzitie SZ pod vplyvom alkoholu) nie je trestne ak bola naplnena NO.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

dovolím si zacitovať s výkladu podmienok NO.

Proti zvieraťu konáš v NO, len ak ho na teba poštval priamo človek.
Tá situácia, čo bola vykreslená- teda samostane útočiaci pes spadá do podmienok konania v KN.
AVŠAK - musí byť splnená podmienka, že nebolo možné konať inak. Tam by strelcovi pomohlo svedectvo napr.manželky, že bol bezprostredne napadnutý psom ako vošiel do maštale. ALE- ak si bol vedomý, že je pod vplyvom alkoholu- mal volať políciu, aby preverila ten šramot

Uvádzam to preto, že pri posudzovaní oprávneného použitia zbrane sa komplexne posudzujú všetky za a proti. A v danom prípade môže strelec dostať pokutu alebo až dojst o ZP, nakolko použil zbran pod vplyvom alkoholu a konanie v KN dostatočne nepreukázal.

Neukameňujte ma, len som písal postup, ktorý zvykne nastať pri ohlásenom použití zbrane.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

to znamena co?
to znamena, ze asi prestanem aj s prilezitostnou konzumaciou alkoholu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"