Reálne použitie zbrane.

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

peterson napísal:može byt, ale to sú ojedinelé prípady.

H.Masár v Kaplne dostal pod nos a padol jak gate

A pri tých prípadoch v USA písali, že vela tých páchatelov bolo pod vplyvom drog.
V globále platí to, čo som napísal- ale stávajú sa výnimky, kedy postrelený ešte dokáže niečo spraviť
Pokiaľ si pamätám, Masár dostal do líca. :idea:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

kolega ho strážil v nemocnici a tvrdil mi, že to dostal pod nos.

Údajne mal chlap z UOU inak nastavený zameriaveč na HK- malo to ísť do čela
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:05, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

nemožem vyvracať osobnú skúsenosť. A rovnako súhlasím s rôznym prahom bolesti u jednotlivcov
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Peterson, ja mám tú info tiež z podobného zdroja. A počul som, že "problém" bol v tom, že H.M. v poslednom momente otočil hlavu a pozrel do strany. Nech to bolo ako chcelo, takto nejako vznikajú "urban legends".
:D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

samozrejme že bol v pohybe- do miestnosti mu nahádzali zásahové výbušky a potom sa tam vrútilo niekolko policajtov. Kto by stál nepohnuto? Asi len autista, alebo niekto v tranze :lol:
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

Amatér :lol: mal si nasadiť kvalitné strelec.sluchadlá boli by to pekne odfiltrovali, len ten záblesk sa blbo rozkukáva :lol: :lol: :lol:
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

vcera ma akurat od pouzitia delilo par sekund... sedim si doma pri compe ked zarzu dole buchot a krik, par sekund trvalo kym som z okna zistil ze tam skutocne niekoho v brane biju, dalsich par sekund kym som vyhrabal pistol, obtiahol, vyklonil sa z okna a uz uz som chcel zakricat a drbnut varovny dole do travy, ale akurat to cele skoncilo a utocnici sa rozutekali skorej nez som sa stihol zapojit do zabavy... cele to mohlo trvalo cca 10 - 15 sekund

zistenie je, ze to je kurva stres a ze sa mi jemne v strese trasie prava noha :lol: ... nevie niekto ako s tym vybabrat?

P.S, nikomu sa nic nastastie nestalo
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Lord: a to si ešte nereagoval na útok na tvoj majetok či dokonca osobu. Ešte len vtedy by sa ti kadečo spotilo. Si predstav, že si v noci na chate a nad ránom začuješ ako ti cez dve miesta začínajú zlodeji vnikať do chaty.
Situácií je more, je to hlavne o tvojej psychike, ako dokážeš spracovať nával adrenalínu a pritom triezvo a racionálne uvažovať
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

tango napísal:... prax je prax trening vzdy bude len trening
S tymto sa neda nic ine, len suhlasit :wink:.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Lord: myslim, ze vedro studenej vody by malo na domnelych utocnikov rovnaky ucinok ako Tvoj varovny, navyse pre Teba bez rizika a bez odhalenia Tvojej vyhody, ze mas zbran....
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

dirty, old school riesenie, ale neviem ci by stacilo, lebo z toho co som stihol porozumiet bolo, ze si ho tam pockali, a boli vo vchode, takze ja som len pocul zvuky bitky spod brany, iba sa tam mihlo par ludi v mikinach, nevedel som kto, koho ani za co... takze najjednoduchsie sa mi zdalo sa vyklonit, dat ranu do travnika nech vedia ze niekto tam hore ich vidi a ze sa mu to ani trochu nepaci

tiez som rozmyslal ci sa na to nevykaslat, ale vzdy si potom spomeniem na toho chlapika zo Serede co ho autickari dobili pred vlastnym panelakom lebo ich okrikol

kazdopadne som rad ze k tomu, aj ked tesne, nedoslo
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

vecerne spravy: psychopat strielal z okna na partiu hercov, ktori si precvicovali role.

zda sa mi dost nerozumne sa len tak propagacne vyklonit z okna a pustit jednu do travy, zvlast ked je cela situacia obalena miernym fog of war a ty nerozoznavas superiace strany konfliktu a o co tam vobec ide.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

musím sa trochu prikloniť k Lukovi. Z praxe viem, že život môže narežírovať x situácií, kedy sa môže zbehnúť podobný incident a pritom nemusí ísť o úbohého poškodeného.
Unikajúci fetoš, ktorý práve vytrhol mamičke pri potravinách kabelku bude určite hľadať útočište v najbližšej bytovke a ak sa za ním rozbehla partia uvedomelých chalanov z ulice- tvoj varovný by ich odplašil alebo dezorientoval- zatial čo zlodej by to určite využil na další útek.
To je len jeden z príkladov. Može ich byť milion kombinácií.
Ale zavolanie čísla 158 - tým nepokazíš nič. Dokonca ak by si z okna odfotil alebo natočil incident- mohlo by to napomôcť jednej alebo druhej strane.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

Moze byt, zvlast ked si zoberiem, ze do piatich minut "po" tam nikto nezostal, ani krv nic co by naznacovalo ze k bitke doslo, takze kebyze tam strelim, zostanem ako sam vojak v poli a predpokladam ze nikto okrem mna by bitku nevidel ani nepocul.

Ako chybu povazujem to ze som najprv zobral zbran a potom sa vyklanal a chystal zahucat, mal som to spravit opacne... skratka mat zbran po ruke nie v ruke... posledne co chcem je sa stat sucastou rozpravok uja Heretika o nenavisti voci vacsinovej spolocnosti
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"