Konkretne príklady nutnej obrany a krajnej núdze

Jaro2846
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Jaro2846 »

Nájdem tu niekde vo vlákne aj konkrétny prípad KN a NO ktorý sa stal u nás na SK. už som vlákno prechádzal celé a nejako sa mi nepodarilo nič nájsť.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Na prednaskach Legis Telum feat. JUDr. Marek Čech ich odznelo niekolko, aj s rozsudkami, mnohe pomerne vtipne. To by vydalo na slovensku vychodniarsku verziu Pulp Fiction. Skoda ze neexistuju aspon audio zaznam, ale respektujeme volu organizatora a prednasajuceho.

Nieco na odlahcenie https://youtu.be/dclpJX15Ppc
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Škoda, že sme museli zrušiť Košickú aj Bratislavskú prednášku, tam by si sa dozvedel konkrétne prípady.

Snáď, keď to v zdraví prežijeme, na budúci rok niečo zorganizujeme. :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Len taky napad do plena
Nedala by sa takato prednaska zorganizovat ako videokonferencia?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Dala, ja by som to ale neodporúčal. Prečo, väčšina vie.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Preco?
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Vola sa to "tlacitko record".
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

A ked sedis na prednaske, kontroluje niekto ci si to nenahravas?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zbytočne špekuluješ. To riziko je pri online zbytočne vysoké. Toto je úplne jalová diskusia, zbytočné v nej pokračovať.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Prosimta co sa tu hras na tajnych agentov? Nejedna sa o stretnutie Iluminatov. :-) Tie prednasky su verejne a netusis kto tam s tebou v miestnosti sedi, kto si to nahrava a kto si zhotovuje zaznam. Ak nejaka institucia ma zaujem vediet kto tam je, tak si to zisti. Jediny problem vidim osetrit to technicky, aby sa mohol prihlasit len niekto, kto si uhradi poplatok. Ale to sa da jednoducho, prednasajuci pripoji len to telefonne cislo, ktore bude ako vs pri platbe.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Áno, ale ak tam sedíme jeden vedľa druhého a niekto si zapne nahrávanie napriek tomu, že boli všetci vyslovene požiadaní, aby nenahrávali, tak si to jeho sused môže všimnúť a upozorniť ho, aby to nerobil. Pri online prednáške si to nahrá 99% účastníkov :mrgreen:.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

V dnesnej dobe? Za par korun sa da kupit diktafon v tvare USB kluca, alebo pouzit diktafon na mobile beziaci na pozadi mobilneho telefonu. Takze kto by chcel, zvladne to aj keby ti sedel na kolenach :-D
Mozno by sa k tejto myslienke mohol vyjadrit priamo Panzer
Vyzera to tak ze niektore veci co sa fungovania spolocnosti sa budu musiet zmenit aj tak.
Používateľov profilový obrázok
astros
občasný prispievateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa astros »

Zbytočne sa tu špekuluje, zbytočný flame. Ak sa raz niekto vyjadrí, že si nepraje nahrávanie, tak to normálny človek rešpektuje.
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Amen.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Tak som malnvcera prvy zazitok takmer NO. Nastastie az tam to nezaslo. Nikdy som toto este nezazil ani nic podobne.
Do vedlajsieho bytu sa pred 2 tyzdnami nastahovali najomnici. Dost hlucni ludia ale pani prijemna, jej muz dost vybusny hlucny vysoky murar.
Vcera som cez den bol doma len s mojimi 2 dcerkami. Zrazu cez okno vidim ako prechadza cez branku pani suseda s placom a jej detmi tak uz aktivne otvaram dvere a ona vtrhla dnu a vravi zamykajte a volajte policiu. Pocul som predtym z ich bytu buchot a krik a policiu som uz mal v case otvarania dveri natukanu na mobile. V byte bol aj brat dotycneho a nejak sa pohadali kvoli praci ci co a ona chcela z bytu svagra vyhodit co sa jej muzovi znepacilo. Doma teda ja, dokopy 4 deti a suseda a vedla z bytu sa uz valili nastvani muz s bratom. Zamykam dvere a utekam do trezoru pre zbran na poschodi mezonetu. Zidem dolu a pani uz hovori ze oni uz isli prec kamsi mimo pozemkov nasej radovej zastavby. To som uz rozpraval s operatorom. Policii dost trvalo kym prisli, 20-30 minut kludne, nemeral som to ale dlho. Ale uz som vravel operatorovi, ze odisli tak sa asi neponahlali. Samozrejme podla zakonov k nicomu nedoslo, ale pochvalili reakciu (o zbrani nevedeli) a chlapa telefonicky schladili, jeho brat sa odstahoval naspat k rodicom kamsi na stredne slovensko. Snad sa nevrati a jej vybusny muz nebude mat dovod vybuchovat. Ale nohy som mal rozklepane riadne. Ale potesilo ma, ze som sa neuchylil k ziadnemu rombovskemu rieseniu situacie na vlastnu past. Ale keby sa dobijal do bytu asi by som dlho nepremyslal. Sam ochranit 4 deti a susedu a seba proti dvom murarom...k nestastoubby asi nebolo daleko.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"