Použitie zbrane-tréning - je náboj v komore skutočná výhoda?

inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

peterson ja som taky jeden nahodak mal a poviem ti, ze odvtedy viem ze u mna je pravidlo cislo jedna mat zbran nasmerovanu vzdy v smere najmensej skody. Potom je az prst mimo spust.
Tiez mi vystrelil "nenabity" Glock 26 :-).
Teraz je to uz len prihoda, ale vtedy mi to tak jedno nebolo.
Okolo 3 hodin som sa hral doma s nenabitym G26, len som rychlo obtahoval a strielal po izbe. Potom som do neho zasunul nabity zasobnik, medzi tym som sa nad niecim zamyslel, uz si to nepamatam presne. Obtiahol a zamieril na ventil na radiatore a prask. Doteraz je v stene stale strela (kvader) a dieru som nechal neupravenu nech sa na nu vzdy pozriem a spomeniem si :-)
Vtedy si clovek uvedomi nebezpecnost zbrane, ako rychlo sa moze zle stat.

Ono dobre pravidlo je stlacat spust naozaj iba vtedy ak sa ma naozaj skutocne vystrelit, ale to by podla mna velmi limitovalo trenovanie.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

a ešte to doplním- so zbraňou treba manipulovať vždy tak, akoby bola stále nabitá- to znamená dobre si rozmyslieť na koho a čo namieriš. Ak toto držiteľ zbrane dodržiava- nemám problém stým, že chodia ludia s nabitými zbranami.

BKSL: Napísal si tvoj zážitok s náhodným výstrelom- náboj sa do komory musel dostať iba obtiahnutím. A presne si aj popísal ako k tomu došlo. (išlo o porušenie postupnosti vybíjania zbrane- správne poradie- vypustiť zásobník, obtiahnuť a vypustenie kladiva alebo rana istoty)

Zastávam názor, že je v záujme bezpečnosti si kedykolvek ak je to potrebné skontrolovať, či je zbraň vybitá. Najmä, ak ide človek sušiť so zbraňou a bude si v izbe hladať imaginárne ciele :lol:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

peterson napísal:...so zbraňou treba manipulovať vždy tak, akoby bola stále nabitá...
do toho patri aj ta rana istoty (schvalne nenpisem "stlacenie spuste pre istotu", ale rana) :lol: to ja len tak, aby rec nestala
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Je pravda, ze rana istoty do bezpecneho priestoru znizuje v hlave dolezitost prekontrolovania a samotneho prevedenia predchadzajucich krokov vybijania, ale je to 100 % istota. Otazne je, co urobi strela v "bezpecnom priestore" :-)

Na strelnici aj pri noseni som mal v LCP vzdy 6 nabojov, lepsie povedane 5+1 po obtiahnuti. Tento stav bol u mna vzdy. Vzdy som obycajne vystrielal cely zasobnik a vzdy som ho znovu cely nabil. Raz som strielal sam a pocas strelby som nejako doplnil do zasobnika asi jeden naboj (nepamatam si preco) pricom som myslel asi na nieco ine, proste blbec.
Vystrielam si "mojich" 6 nabojov co som mal vzdy v "hlave", idem dat pistol do puzdra, ale dam pred seba do zeme ranu istoty a prask. Hned mi dobehlo, ze nabojov tam bolo v skutocnosti 7.
Na LCP nezostava zaver nikdy vzadu a vzdy po tomto zazitku automaticky davam ranu istoty s mierenim na terc.
Strelna zbran netoleruje chyby, zavisi potom len na vyske skody :cry:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

By som mal ruku ako sitko :-)
Naposledy upravil/-a inspiring_kepler v 07 Apr 2010, 23:19, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

tango napísal:gewehr: vies preco sa robi ta rana istoty, ci ako sa ten hazard menuje, smerom napr do streliska? ci inym "bezpecnym" smerom, doma od betonu sa to moze odrazit ako nic, ved ludia co nosia naboj v komore to neako doma asi vybijaju koli detom, to chapem. vies preco bezpecnym smerom? lebo stale cakaju vystrel!!! a ten sa tam aj objavuje.
ja uspesne aplikujem spranie sa malickom v zbrani a menit to nemienim, bo si neviem predstavit situaciu, ze by mi ta rana istoty doma vysla :lol:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

jeden môj známy strelec čo sa venuje westernovej streľbe dal RANU istoty do zapnutej telky,
zdôrazňujem slovo RANU :twisted:
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 09 Máj 2014, 12:09, upravené celkom 1 krát.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

to teda bol,
inak je to super chlap, ale aj jemu sa podarilo.
inak musím povedať že ma mi tangov názor na ranu istoty pripadá čím dalej tým rozumnejší.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 09 Máj 2014, 12:09, upravené celkom 1 krát.
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

Jednému nemenovanému pánovi jeho kamaráti poradili, aby pri sušení cvičil prenášanie zámernej a streľbu na pohyblivé ciele - mierením na obraz v telke ... Cvičil to už nejakú dobu, ale raz zabudol vybiť a v záchvate nadšenia vyrobil dieru do obrazovky ...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Johny1 to robim aj ja, ale kedze mam 50" plazmu Pioneer za 2 800 € tak si davam pozor :-)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

BKSL: Hlavne sem nepis svoju adresu aby si sa z nej mohol tesit aj nadalej... :roll: :wink:

K teme - pre zaujimavost - Rob Pincus (ktory sa ma tiez snazil odnaucit od 'rany istoty' :lol: mi vravel ze on neuznava 'susenie' v akejkolvek forme, podla neho to vyvolava zle navyky, proste vzdy ked clovek stlaci spust by mal pocut 'bang' a citit spatny raz...


Gunslinger
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

To si moze clovek dovolit tak ak byva priamo na strelnici alebo na mesiaci :-)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

jj ta story s televizorom je dost popularna, jeden takto kukal nejaky western s Clintom Eastwoodom a pomahal mu davat dole "padouchov" , potom chcel skoncit, naladoval, niekto ho vyrusil, vratil sa k telke , na scenu prisiel ustredny negativny hrdina a BUUUM
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"