Nálepky zákaz vstupu so zbraňou

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

.45
SBS nema status verejneho cinitela
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Uz to by len chybalo, aby dute hlavy v SBS mali statut verejneho cinitela. :lol: :lol:

Poznam vela co su OK no drviva vedsina su ... . :!:
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Štatút verejného činiteľa majú, ak sa nemýlim, len mestskí a obecní policajti pri vykonávaní služobného zákroku...(teda okrem štátnych policajtov) SBS určite nie!
Avšak podľa § 325 Trestného zákona sa rovnaká ochrana ako verejnému činiteľovi, poskytuje aj osobe, ktorá vystúpila na ochranu alebo podporu verejného činiteľa pri výkone jeho právomoci... :wink:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

ta nalepka nieje zakaz vstupu, len upozornenie aby si ju nevitahoval a nepouzival.
Sak aj ked si tam kupis v potravinach vajdlin zmrzliny,mozes sa tam prechadzat a pritom je tam aj nalepka preskrknutej zmrzky.
To tam davaju preto,aby si nezaspinil ludi.
Takto nam to vysvetloval riaditel pobocky istej banky kam som doprevadzal kamosa po vyplaty.

A okrem toho,ak je to zakaz vstupu, tak zakazuju vstup z Beretou92 a ja
mam na opasku predsa K100 :wink:
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

srandisti :)

ta nalepka skutocne zakazuje vstup so zbranou a je na majitelovi, ako si vymoze plnenie zakazu (fyzicka kontrola, detekcne ramy apod...). V pripade porusenia zakazu moze byt sankciu jedine vykazanie z chraneneho miesta
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

skemro napísal: A okrem toho,ak je to zakaz vstupu, tak zakazuju vstup z Beretou92 a ja
mam na opasku predsa K100 :wink:
anooo, presne toto si aj ja vzdy hovorim, bud zakaz s berettou, revolverom, alebo nejakym blasterom, takze mna sa to netyka!
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

:wink:
Naposledy upravil/-a skemro v 03 Sep 2009, 13:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

ja sa riadim tym co mi povedali v banke,ved ani mobil nenechavas pred bankou.
Tiez len upozornuju aby si ho nepouzival a nerusil ostatnych.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

taky maly vyber
http://www.eurobcs.sk/katalog/znacky-zo ... a_typ_id=1

existuje oznacenie "zakaz vstupu bez zbrane"?
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

gewehr: značka P037 :wink:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

sano, to je "zakaz vstupu so zbranou" ale ja by som rad "zakaz vstupu BEZ zbrane" :D

a je tam aj "pozor Škemro" - W002 :wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

sano2: To plati zasa iba pre volajaku Berettu, ala PX4 Storm :lol:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

tu Weckovu nalepku mam na starej bedni na naboje :wink:
inspiring_ritchie

Príspevok od používateľa inspiring_ritchie »

Peter Bezo:
Na jednej strane je to, čo píšeš pravda, ale na druhej strane Ťa tam bez zbrane nikto nenúti ísť...
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Možno sa mýlim, nie som právník a nemám prelúskané zákony do detailov, ale pokiaľ viem tak nosenie nabitej zbrane definuje nielen zákon o zbraniach, ale aj iné zákony a tak to asi bude chcieť poznať všetky a vzájomné súvislosti. Existuje zákon o zhromažďovaní ktorý zakazuje nosiť nabitú zbraň na verejné zhromaždenia. Pokiaľ viem existuje zákon o doprave ktorý zakazuje mať so sebou napríklad nabitú pušku vo verejných dopravných prostriedkoch. A čo do budov tuším nejaký zákon ( neviem aký ) definuje zákaz nosenia nabitej zbrane do verejnoprávnych budov ako je súd, národná rada, ministerstvá a pod.
Ja aspoň neviem o tom že by ale existoval zákon ktorý zakazuje skryté nosenie zbrane do supermarketu. Takže etiketu na dverách považujem za doporučenie v priestore supermarketu nestrielať a nevyťahovať zbraň. Nič viac. Pokiaľ som slušný a v markete slušne nakupujúci občan neverím že by ma nejaká SBS mohla vykázať za to že mám u seba skryto nosenú zbraň ktorú nevyťahujem a nestrielam ňou po regáloch. Existuje totiž na druhej strane ústavný zákon ktorý mi umožňuje si chrániť majetok, zdravie a život. O tom je zbroják a nosenie zbrane. Takže by nálepka na dverách vlastne neumožňovala využiť to čo mi dáva ústava a aj príslušný zákon.
Je na druhej strane pravda že tu je pojem súkromný priestor a zákaz vstupu so psom, kolobežkou,...... Tu by ma fakt zaujímal názor skúseného právnika, lebo priznám sa že neviem.........

A teraz k firme. Vo verejnoprávnych inštitúciach ako je súd či národná rada stoja pri dverách kompetentný policajti ( nie SBS ) ktorý môžu zbraň pri vstupe odobrať a teraz pozor - aj dočane uložiť do úschovy a adekvátne miesto ( trezor ) a pri odchode ju zas vrátiť. Toto neexistuje ani v supermarkete a pochybujem že v nejakej firme. Takže tým, že mi firma ( alebo aj market ) interným príkazom zakáže nosiť do práce zbraň tak mi vlastne aj tu neumožňuje využiť ústavu a môcť chrániť svoj majetok, zdravie a život. Ja ho totiž v prvom rade chránim cestou do práce a z práce a nie za kancelárskym stolom. Tam je zbraň v uzamknutom stolíku a trezore. Takže nie som presvedčený či interný zákaz firmy ak mi pri vstupe do budovy neumožní si zbraň ktorú môžem inak legálne kamkolvek nosiť uložiť do nejakého adekvátneho kóšer trezoru je sám o sebe v poriadku a či som povinný dodržiavať niečo čo na druhej strane vlastne firma sama voči mne porušuje..

Nie je tu nejaký fakt dobrý právnik čo sa v tom vyzná a jasne by to vysvetlil ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"