Nálepky zákaz vstupu so zbraňou

Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Ja som mal v tom jasno kym sa mi stalo toto:zadrzal som frajera,ktory prepichol 4pneu na aute pred nasim domom/skoda asi 10000/,trochu som ho povlacil po blate kym sa mi podarilo mu zobrat noz.Zavolal som policiu,popisal som im co sa stalo.Nielenze nekontaktovali majitela toho auta,ale frajerovi poradili,aby na mna podal trestne oznamenie za obmedzovanie osobnej slobody. Takze asi tak.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

Priznam sa. Presne pre toto nemam rad policajtov. Automaticky sa mi asociujuju pojmy ako buzeracia, hlupactvo, povysenectvo, zlomyselnost, rodinkarstvo, podvod, uplatok, nespravodlivost, vyhybat sa, za kazdych okolnosti... Viem, ze su aj svedomiti policajti a ti za to nemozu, no zial bohu je to tak a nikto mi moje skusenosti len tak nevyhovori. 50 rokov totality to nieje len tak :D
Skoda, je mi to fakt uprimne luto.
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Jack: ked takemuto cloveku zoberies kver, nabude to konanie v krajnej nudzi? Ak je zadrzany ozbrojeny, tak by sa mohlo jednat o priamo hroziace nebezpecenstvo, ktore sa inak neda odvratit a sposobeny nasledok (odobratie zbrane) nie je zavaznejsi ako ten, ktory hrozil.
Osobne by som sa nikomu ozbrojenemu kver nepokusal zobrat, muselo by ist naozaj o zivot.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

maros15:
Tak to je neprijemne, co sa ti stalo. Ale nemal si sa nechat odbit. Aj ked to ludia velmi casto prehanaju, tu bola na mieste zavolat inspekciu MV, pretoze kazdy jeden obcan, ktory ma podozrenie zo spachania TC, ma pravo obmedzit na slobode pachatela. Tu sa ani nejedna o to, o aku sumu islo. Je to poskodzovanie cudzej veci a kludne sa to dalo kvalifikovat ako vytrznictvo a vandalizmus. No, ale aj medzi cajtmi su taki...aj taki...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

marekz: bolo by to skor konanie v nutnej obrane ako krajnej nudzi, nieco podobne sme tu uz rozoberali a zalezi ci by nebezpecenstvo chranenemu vztahu stale hrozilo, alebo by bol trestny cin uz dokonany, ak pachatel uteka z miesta cinu a ty sa nanho vrhnes, uz to podla mna nie je nutna obrana.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

igoros:ked sa to stalo,nemal som este ZP a nebol som si uplne isty,ze konam spravne,co policajti zrejme vytusili.Navyse boli pravdepodobne dobri znami toho chalana,pretoze po incidente si este asi polhodinu pokecali v sluzobnom aute.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Luke, mne práve ide o ten moment, že X spáchal t.č. ale bez zbrane. Túto však má, ako odhalí Y, keď sa snaží obmedziť X osobnú slobodu do príchodu polície. X nejaví záujem zbraň použiť, Y sa však môže cítiť aj tak ohrozený, preto chce zbraň X odnať. A práve mne ide o to, či je stále konanie Y ešte stále NO. Ak áno, niet o čom. Ak nie, tak podľa Zákona o zbraniach a strelive, nemá Y nárok odňať X zbraň a X mu ju podľa tohto zákona ani nesmie vydať.
:roll:
Y - bol v mojich predošlých príspevkoch bežný občan alebo SBS-kár.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Keď sa cíti Y ohrozený, tak sa mal ozbrojiť. A keď nemá Y prostriedky na zadržanie X , tak nech ide do pc a neobťažuje slušných gangstrov. :D

SBS kár je obyčajný človek s právami a povinnosťami bežného občana. Nemá právo ludí obmedzovať v osobnej slobode, šacovať ich a samozrejme ani odobrať zbraň.

Až ak sa spácha trestný čin, tak smie bežný občan /aj SBS/ tomuto zabrániť dostupnými prostriedkami, ale ak by mal ohroziť seba, alebo iných / aj páchatela / tak nie je povinný, to robiť.
Akurát to má oznámiť polícii a prípadne získať nejaký dôkazový materiál-svedkov./foto, otlačky.../

Príklad: ak mi zlodej kradne auto, tak ho smiem zadržať do príchodu polície aj pomocou zbrane, ale zbraň nesmiem použiť, ak ma páchatel nenapadne,lebo inak by sa jednalo o neprimeranú obranu, čiže vraždu.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kapo, to mi je jasné, KN a NO mám poctivo nadrvenú. Išlo mi len o riešenie toho môjho špekulatívneho príkladu - výplodu mojich myšlienkových pochodov.
:lol:
Aj tak by som - ako som to deklaroval už skôr - postupoval podľa hesla: "Nehas, čo ťa nepáli!" Ak by som nebol v ohrození ja, alebo niekto z mojich blízkych, alebo by nebol v stávke život viacerých osôb, tak by som sa ani neobťažoval tasiť zbraň a už vôbec nie niekoho zadržiavať.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Obdobne. A čím som starší, tak tým....
...viac serem aj na kecy, okolo práva, pravdy a spravodlivosti.
Tá mi vysí na opasku.
:D

Inak to o tom neozbrojenom SBSkárovy, ako ma zadržiava, ozbrojeného len holými rukamy :twisted: mi pripomenulo jeden super filmík:

-"ste zabil neozbrojeného?
-"mal sa ozbrojit, keď si ozdobil dom mrtvolou môjho kamaráta"

/ano, je to hádanka, čo za SBSkára to bolo? 8) /
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Kapo: Prilis lahke, Bill Munny alias Clint Eastwood v Unforgiven... ;-)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

viac sa mi klint pacil v Hang'em High.

keby som zadrziaval osobu podozrivu zo spachania tc, vzal by som mu zbran a odhodil niekam do rohu, skratka ju nedrzal v rukach.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Chlapi, uz vas musim trochu hamovat. Je to uz dost OT, ak chcete pokracovat, presuniem to inde, ale tema je o "tej nalepke"
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Ale no, veď o nálepkách už bolo povedané všetko, a sme si tu aspoň trochu pokecali. :D

/"Zabils muže, co te zabil? "-no z akého filmu je to?/ :wink:
inspiring_cerf

Príspevok od používateľa inspiring_cerf »

SBS kár je obyčajný človek s právami a povinnosťami bežného občana. Nemá právo ludí obmedzovať v osobnej slobode, šacovať ich a samozrejme ani odobrať zbraň.

Zdravim Musim ta opravit SBSkar ma pravo ta obmezit, sacovat (hmatom cez saty) a takisto od teba pitat obciansky preukaz. To vsetko mu vypliva zo zakona o SBS dokonca nan nesmies ani zautocit obdobne ako na policajta utok na verejneho cinitela. Ale za predpokladu ze je v sluzbe. Ako nahle je mimo nej ma smolu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"