Prítomný pri lúpeži so svojou zbraňou

Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Prítomný pri lúpeži so svojou zbraňou

Príspevok od používateľa ricinr »

Zaujímalo by ma ako by ste sa niekto zachovali ak by ste v rade v banke čakali na peniaze a prišlo by v priamom prenose za vašej účasti k Lúpeži? Zasiahli by ste. Samozrejme ak by ste mali zbraň? Je to len taká diletantská otázka ale aj tak ako by ste zareagovali?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

dam ho "dole" :D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ale k veci: ak by ohrozil moj zivot ,zakrocim.V opacnom pripade ho necham tak.
Nestaram sa o inych,chranim seba a rodinu.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Tak ak by ohrozil môj život a stihol by som tak neváham použiť zbraň. Otázne je ak neohrozil môj život ale životy iných . Ak príde k LP je to vždy ohrozenie života lebo táto činnosť sa vykonáva so zbraňou. Samozrejme že nie streliť ho do chrbta. Zasiahnuť alebo nie? S týmto má dlhodobú dilemu lebo, ešte stále vo mne sú pozostatky príslušníka PZ a vždy som mal povahu pomáhať aj bez predchádzajúceho povolania. Zakročiť sa teda dá a nemusí prísť k usmrteniu alebo ani k streľbe. Na druhej strane ale môže jak mojej tak k páchateľovej.
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

Pokiaľ nezačne blbnúť a podľa môjho názoru dôjde, alebo už dochádza k streľbe tak na 99,99% neriešim.
Ak by nehrozil zbraňou, ale iba by dal pracovníkovi lístok, aj tak sa o tom nedozviem...

Banky majú hotovosť poistenú, vystavovať kvôli pár eurám ktoré aj tak zaplatí poisťovňa seba aj ostatných zbytočnému riziku je hovadina.

Iná situácia by asi nastala ak by bol hamižný a mal by snahu prehľadávať aj ľudí v banke a brať im veci. Vtedy by bolo asi vhodné v záujme zabránenia toho aby sa dostal k mojej zbrani, dať mu niečo kovové v hodnote pár centov...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

hahaha, peter bezo, ty si totalny klasik! thumb up.

plus si treba uvedomit, ze ked sa zacnete branit zbranou, mozte byt vy ten eskalujuci faktor, kedy sa vsetko posere a pachatel, pripadne pachatelia zacnu strielat do davu. nehovorim, ze sa to musi stat, je to len jedna dalsia vec, o ktorej si myslim treba porozmyslat, predtym nez sa rozhodnem, ci najblizsie ked budem v takej situacii, budem tasit alebo nie.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Peter Bezo napísal:Zbraň mám len výsostne na svoju ochranu. Ani manželku by som nebránil, však ona už vie prečo.
:lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Peto Bezo ma v podstate pravdu, kym mne nejade o krk (a mojim blizkym v mojom pripade tiez) tak tie opletacky a dokazovania nemaju cenu. Kazdy slusny clovek ma moznost si zbran na svoju obranu zaobstarat, ak nie tak je tu prenho policia. Pravdepodobne by som nezasiahol, ale clovek nikdy nevia, aka by bola konkretna situacia.

V banke pokial nejde o vlastny krk, nejde o nic.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

luke napísal:ci najblizsie ked budem v takej situacii, budem tasit alebo nie.
Dobre chápem, že už si v takom niečom bol? Svojho času som aj ja uvažoval v rovinách keď sa to netýka mňa tak nato seriem. neskôr som par krát pomohol aj keď sa to mňa priamo netýkalo a osoby mi boli vďačné, podotýkam vtedy nie so zbraňou.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

A to je ten kamen urazu v našich zakonoch,že so zbranou...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ricinar: nie nebol, a dufam ze ani nikdy nebudem. myslel som to tak, ze sa sam so sebou dostat do nejakej dusevnej jednoty, za akych podmienok by som v podobnej situacii konal alebo nekonal.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

luke : tam kde si teraz sa banky skor vyhadzuju do luftu nez prepadavaju s qwerom nie ??? :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pred strielanim by ste ho vyzvali, nech to zahodi, alebo by ste ho dali dolu z boku popripadne odzadu???
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Keby som postupoval keby som bol policajt tak je to jasné ale ako civil ani netuším.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

roman napísal:luke : tam kde si teraz sa banky skor vyhadzuju do luftu nez prepadavaju s qwerom nie ??? :lol: :lol: :lol:
co ja viem, od kedy je tu "bezpecnostny plot" a pred miestam ikde je velke sustredenie ludi prechadzas kontrolou a detektorom, tak je to tu dost do pohody.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"