Vyskakovacie nože a nosenie noža vo všeobecnosti

inspiring_stonebraker

Vyskakovacie nože a nosenie noža vo všeobecnosti

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

Sú povolené na SVK vyskakovačky, alebo nie ?
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

pokial vime, tak na slovensku nie je nejakym sposobom obmedzovane nosenie akychkolvek nozov. ak sa mylim, tak ma prosim opravte, nechce sa mi to hladat niekde v zakonoch...
aj tak neviem v akych...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Tak.Nie je to obmadzené.
inspiring_snyder

Príspevok od používateľa inspiring_snyder »

zákon hovorí jasne :

Priestupky proti verejnému poriadku
§ 47

(1) Priestupku sa dopustí ten, kto

h) nosí na miestach prístupných verejnosti chladné zbrane, najmä dýky, bodáky a šable, okrem prípadov, keď sú súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených síl, ozbrojených zborov a ozbrojených bezpečnostných zborov, alebo na športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania, ako aj iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností prípadu alebo správania sa osoby usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím.

(2) Za priestupok podľa odseku 1 písm. h) možno uložiť pokutu do 5 000 Sk.
:wink:
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

Vlado - a co taky hubar v lese pristupnom verejnosti s nozikom v ruke? pokuta ho neminie? :wink:
inspiring_stonebraker

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

mne nejde o nasilie, nechcem nikoho prepadnut, ale som pocul ze vraj su na SVK zakazane... a ich predaj u nas (LM) je na bode mrazu.

Ci by som mal radsej uvazovat o kupe pepper-a?
Ide mi len o obranu.
inspiring_snyder

Príspevok od používateľa inspiring_snyder »

no, podľa nasledovnej definície :

c) verejne prístupným miestom je každé miesto, slúžiace trvale alebo prechodne verejnosti, je pre tento účel zriadené, je prístupné voľne alebo za úplatu. Sú to najmä parky, lesoparky, nádražia, prístrešky zastávok verejnej hromadnej dopravy, hotely, kiná, obchody, pošty, bankové ústavy, reštaurácie, prevádzky poskytujúce služby, súkromné parkoviská motorových vozidiel, bazény a plavárne, športoviská, trhoviská, budovy úradov samosprávy a štátnej správy, amfiteáter, galérie, múzeá a iné.

by mal byť hubár s nožíkom v lese v pohode, nakoľko les tu nie je uvedeny ako verejne prístupné miesto. Ale ak máš kamoša právnika alebo policajta skús sa ho spýtat.
Naposledy upravil/-a inspiring_snyder v 23 Mar 2007, 14:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Myslim si, ze "slzak"m je na obranu ucinnesti, ako vyskakovacka, hlavne, ak nemas obranu s nozom "v ruke". A ak tu vyskakovacku budes nosit vo vrecku je to v poho. Nemusis ju mat zavesenu na opasku vsak?
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

Vlado napísal:


(1) Priestupku sa dopustí ten, kto

ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností prípadu alebo správania sa osoby usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím.
takže ak sa s tym nožom neohanaš je všetko ok...
inspiring_stonebraker

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

o plynovke davno rozmyslam, a setrim na nu, uz mam aj konkretny model.
Lenze co cert nechcel vsetko musim minut na kupu monitora, ktory mi ide na****nic. Takze vsetky uspory (student - vreckove :D ) bud vrazim na plynovku a nebudem pouzivat komp (a ten by sa mi veru zisiel) alebo pri nejakej potycke skoncim s rozkuchanym bruchom, pripadne skoncim horsie :) (s nozom v bruchu)
Tak som to rozmyslel na LCD+pepper, kedze je pepper zbran v podstate vyvijana cisto na obranu , takze by to malo bat fajn...

Ozaj, paprikovy pepper mozno pouzit aj na ludi ? viem ze krajna nudza/nutna obrana :) ale aj tak ked uz budem musiet nech nemam este vacsi pruser.
inspiring_snyder

Príspevok od používateľa inspiring_snyder »

pozor! nosenie chladných zbraní je zakázané !!! Tá vetička sa vstahuje iba na tie " iné predmety, ktorými možno ublížiť".
napr. ideš s kosou na pleci kosiť svoju lúku a nikoho neohrozuješ = pohoda.
ideš s tou istou kosou a nahánaš s ňou ľudí zo zastávky MHD = považovanie kosy za zbraň a vystavenie sa riziku trestného stíhania. :wink:
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

Dingo27 - a preco si nekupis bazarovu plynovku. Myslim ze opotrebovana nejako nebude. A zozenies za par korun - napr. Walther P99
inspiring_stonebraker

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

cena ? a kde by bol bazar ?
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Prosim vas je tu niekto pravnik? Resp. mohli by ste sa niekto kvalifikovane vyjadrit k problematike nosenia nozov? Podla mna sa priestupkovy zakon, ktory tu niekto spominal, vztahuje na neskryte nosenie. Ked tu citam rozne amaterske dohady (vratane mojho) na tuto temu tak ma z toho normalne bolia oci.
Nosenim nozov myslim napr. nosenie zatvaracieho noza vo vrecku na verejnosti, nejde mi o ziadne extremy (velke polovnicke noze, motyliky). Poprosim naozaj kvalifikovanu odpoved. Dakujem.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

MarekZ
rovno sa obráť na MV SR a tam ti "poradia" rovnako ako tu,žiadny iný zákon upravujúci nosenie nožov neexistuje.To znamená,že keď budeš mať vo vrecku UTON ,Viktorinox alebo rybku a nikoho neorozuješ nikto po tebe ani neštekne.
Či ho aj napriek týmto"laickým"radám budeš nosiť alebo nie, je mi jedno,ja nosím.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"