Použitie zbrane

inspiring_villani

Príspevok od používateľa inspiring_villani »

Ešte ma napadlo, že vždy keď kúpim náboje, tak sú strely červené, modré, kto vie aké všeliaké, naposledy som myslel že keď kupujem ARES ta že to už nebudú prebíjané, ale boli modré, všetky luger 9mm maju potiahnuté strely niečim, či to len prebíjané?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Téma má ešte stále názov Použitie zbrane! :D

Preto sa, prosím, vráťme k tejto téme a neriešme poťah projektilov. Na to sú iné témy. :wink:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

dobry den, par mesiacov som tu nebol.

panzer: par stran dozadu si napisal nieco v zmysle, ze keby utocnik chrbtom ku mne konci s jednou obetou a povie nieco ako, ze teraz som na rade ja, mozem ho v medziach NO strelit aj do chrbta.
tebe ako sudcovi by vypoved takejto skutocnosti stacila na to, aby si o konani rozhodol ako o NO, bez ohladu na fakt, ze utocnik mal 1-2 v chrbte a nie su ini svedkovia?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

luke

Varil by som z vody, keby som ti jednoznačne odpovedal. :D Každý prípad je totiž iný. Hodnotenie, či v danom prípade pôjde o NO vyžaduje množstvo ďalších faktorov, ktoré treba brať do úvahy.

Ale zjednodušene povedané- v naznačenom prípade, za predpokladu, že si slušný občan a páchateľ nie, nie je dôvod ti neveriť, že neb. páchateľ povedal, čo povedal. Len si treba uvedomiť, že na prvý pohľad pusté miesto môže neskôr "vypľuť" ďalších svedkov, ktorí budú vypovedať, čo počuli. Napr. chlapík fajčiaci o dve poschodia vyššie na balkóne, milenecká dvojica muchlajúca sa v kríkoch a podobne :D. Takže nevymýšľať, keď nemám istotu! :wink:
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

luke:
je to dost polemicke tento problem som mal na skuške ked som robyl ZP.
vytiahol som si otasku: držitel zbrane počuje kričanie opomoc ženy nasledna najde ženu ktora zapasi znakym mužom ktori sa ju pokuša znasilnit.
moja odpoved obmezene muža s opužitim hrozby zbranou do prichodu policie .
prokurator sa ma pyta ked muš nereaguje na vaše hrozby kedy možete použit zbran : odpoved dam varovni vystrel aby som uputal jeho pozornost alebo ho udrem pazbov po have .
PS : neboloto spravne prokurator sa ma spytal kedy homožete posterlit zasterlit :
makoniec som sa dopracoval ktomu že :
MUSIM- MOŽEM STRIELAT AK JE BESPOSPROSTREDNE OHROZENI ŽVOT ALEBO ZDRAVIE ,KEBY NAPRILAD OBET ŠKRTIL ALEBO ALEBO JU OHROZOVAL ZBRANOU . --- ale muim strielat tak aby som nezastrelil aj obet toby bol pruser :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

mlok

Prosím, toto mi chlapi, nerobte! Však to sa nedá čítať! :cry: Pár viet a dvadsať hrubiek! To sme Slováci? :D
je to dost polemicke tento problem som mal na skuške ked som robyl ZP.
vytiahol som si otasku: držitel zbrane počuje kričanie opomoc ženy nasledna najde ženu ktora zapasi znakym mužom ktori sa ju pokuša znasilnit.
moja odpoved obmezene muža s opužitim hrozby zbranou do prichodu policie .
prokurator sa ma pyta ked muš nereaguje na vaše hrozby kedy možete použit zbran : odpoved dam varovni vystrel aby som uputal jeho pozornost alebo ho udrem pazbov po have .
PS : neboloto spravne prokurator sa ma spytal kedy homožete posterlit zasterlit :
makoniec som sa dopracoval ktomu že :
MUSIM- MOŽEM STRIELAT AK JE BESPOSPROSTREDNE OHROZENI ŽVOT ALEBO ZDRAVIE ,KEBY NAPRILAD OBET ŠKRTIL ALEBO ALEBO JU OHROZOVAL ZBRANOU . --- ale muim strielat tak aby som nezastrelil aj obet toby bol pruser
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

Panzer počuj zodersi slovnik a najdisi slova dyzlekcia a dyzgrafia
ja na to mam papiere a furt ma stim neotravuj čosi niaky štilista nikto nieje dolonali tak nepoukazuj na chby druhych
ja nejsom madar ja zato nemožem snažim sa som si to prešie a ja som tam nažiel 5chyb predtim neš som to poslal
PS užma to unavuje
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

mlok917 napísal:... ja nejsom madar ja zato nemožem ...
Dufam, ze iba nahodou ti vysla takato nepekna formulacia a nemyslis tym to, co kazdeho napadne po precitani tychto slov.

edit:
Este pridam, ze viem, ze je to OT, a nemam v umysle zacinat diskusiu na tuto temu, ale mi to jednoducho nedalo nereagovat.
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

berserker: nemysle som to tak ako to vyznelo
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

mlok917 dopln si dolu do "podpisu" pod ciaru ze si dyslektik a dysgrafik aby ta ostatni s tym uz viac nezatazovali. Kludne pis co chces, porozumieme tomu bez problemov.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

mlok917 napísal:Panzer počuj zodersi slovnik a najdisi slova dyzlekcia a dyzgrafia
ja na to mam papiere a furt ma stim neotravuj čosi niaky štilista nikto nieje dolonali tak nepoukazuj na chby druhych
ja nejsom madar ja zato nemožem snažim sa som si to prešie a ja som tam nažiel 5chyb predtim neš som to poslal
PS užma to unavuje
Si na fóre necelé dva mesiace a preto odomňa nežiadaj, aby som si pamätal jeden tvoj príspevok, v ktorom píšeš, že máš na to ako píšeš papiere. Mne práve že utkvelo v pamäti tvoje vyjadrenie "riadim sa heslom piš jak počuješ" ( http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=19866#19866 ). Preto som reagoval. Ak máš takýto problém, je najjednoduchšie mu predísť tým, že si to dáš do podpisu, ako ti radí BKSL. A máš pokoj 8) .
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"