Použitie zbrane

inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

AKI napísal: A pachatel vdaka rychlej zdravotnickej pomoci nemusi zomriet ani po 2xalfa.
A to kde je taka rychla RZP ? :-)
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Myslel som standartnu RZP na Slovensku. Clovek je k**va zivocich co znesie. Ak nie je zasiahnuta tepna, alebo srdce a ak sa nedostanes do ruk maesiarovy mas celkom slusnu sancu na prezitie. Na druhej strane staci klopnut hlavou o obrubnik pri poulicnej bitke a je s tebou amen.
Ja viem jedna sa o extrem, ale spoliehat sa na to, ze utocnik je v panu a nic nebude vypovedat povazujem za trufalost.
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

... len keby si mu dvakrtat prevetral rozumcek a nebodaj by to este aj prezil, ci by vobec mal este cim si na nieco spomenut.. :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

AKI napísal:Ruku na srdce, ktory z vas mate cislo na dobreho pravnika.
Ruka na srdci :wink: - napriklad ja.
Ale zaroven velmi dufam, ze mu tak ako doteraz budem vzdy volat len nepracovne a nikdy nezistim, ci je ozaj taky dobry, ako si myslim.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

yarco a zoznamis ma? Pravnik sa moze hodit, aj ked dufam ze len na pivo :wink:
inspiring_villani

Príspevok od používateľa inspiring_villani »

Odkedy som nabúral (2xtotálka =moj +jeho vrak) a vyhrážal sa mi, že chce 200 000 za vzniknutú škodu medzi tým čo zaplatil za auto a tým čo dostal od poisťovne mám v mobile číslo na právnika čo u nás v meste obhajuje rôznych mafiozou, teda neviem aký je, ale hádam sa vyzná.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ta tvoja buracka to bola "čelovica", lebo potom uz nie je vela moznosti ako sa to mohlo takto skoncit, sice mozete este padnut z kopca ? Ono v podstate pri totalke ta moze zazalovat za tych 20 percent sa mi zda, co mu poistovna nezaplati, lebo ty si mu sposobil 100 percentnu skodu ak to bola len tvoja vina. Tam ma asi aj realnu sancu vyhrat. Najlepsie sa je podla mna dohodnut na menej penazi ak by to mal tahat na sud, o jeho "inych sposoboch" ani nehovorim. Ja som otrasny sofer a rozbil som uz viacero aut, nastastie sa nikomu nikdy nic nestalo. Na vine som bol vzdy ja :-( Najtazsi moment je vtedy, ked poskodeny vychadza z auta tesne "po" smerom ku mne (zaroven som ale rad ze mu nic nie je). A druhy najtazsi je zavolat sefovi ze jeho vozovy park sa zredukoval :-) Teraz je to uz sranda ale v tej chvili nic moc. S tou zbranou opatrne, lebo kvoli buracke nie je asi najlepsi sposob riesenia problemu si ist posediet.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Telefon na dobreho pravnika je dobre mat vzdy so sebou v mobile.
K tej buracke. Mal som podobnu skusenost ked chlapik rozbil manzelkinu Oktavku. Skodu sme zacalovali a na poistovni nam povedali, ze uhradia nejakych 80%. Hned na poistovni som sa rozzuril a chcel som dotycneho zalovat. Pracovnik poistovne ma hned uistil, ze v pripade zaloby ho budu ako jeho poistovna v tomto pripade zastupovat.
inspiring_villani

Príspevok od používateľa inspiring_villani »

Ono je to diskutabilné čo je to 100%, pretože ako vinník sa domnievam (možno milne), že poisťovňa vypláca 100% škody, ale samozrejme po amortizácii a s tým, že keď ti odstrihne pol blatníka - "druhá je dobrá" , ináč ten popis - keď nabúraný nevinný vychádza je dosť nepríjemné a to druhé - redukcia vozového parku DETTO, bolo to nanešťastie čelno-bočná zrážka s tým, že ja 40km/hod on 150km/hod a zrušil ešte i stĺp verejneho osvetlenia.
BTW: bol som prvý raz v živote strielať (GLOCK 19), celkom pecka, každý jeden výstrel ma prekvapil. Vystrielal som 200 prebíjancov - kus drahý šport, nie?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Lacnejsi, ako rozbijanie aut :D . Sorry, nemohol som si to odpustit :wink: .
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Poistovna vyplaca 100 percent amortizovanej skody, ale iba vtedy ak to nie je "totalka". Najlepsie sa je s poistovakom dohodnut, ze si to urobis opravu svojpomocne (v pripade ak si poskodeny).
Ked som ja sefovi rozbil auto tak radsej sa znizila cena predpokladanej opravy o 40 000 Sk (predfaktura pre poistovnu) aby z toho neurobili totalku.
Potom sa servisu doplatila dalsia faktura 24 000 Sk mimo poistnu udalost a bolo to OK. Cenovo to bolo ze vraj, vyhodnejsie urobit.

Ale to sme uz dost OT.

lpy a ako sa vyvija tvoja bezpecnostna situacia ohladom toho co si pisal, nic nove ?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

lpy
Vystrielal som 200 prebíjancov - kus drahý šport, nie?
Kto sa dal na vojnu , musí bojovať :!: :!: :!:

Život nie je peříčko 8) :lol:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

lpy napísal: ...
BTW: bol som prvý raz v živote strielať (GLOCK 19), celkom pecka, každý jeden výstrel ma prekvapil. Vystrielal som 200 prebíjancov - kus drahý šport, nie?
Šak kuščik zmenši kaliber a budze... totych mojich 200 nebulo ani za tri stofky!!! (še hvari im že MALORAŽKY - čomu, to neznam, bo raži še urodzelo dosc teho roku).
A tote strely me prekvapkali tyž, bo z toteho kratkeho waltroveho laufu to triskalo vecej, jak zos dluheho, co mam na tym činskym ponorniku! Som sebe ďugovy do uchoch mušel dac. A henten gločik tyž nema barsjaki lauf!!!
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Igrlik
tak jak hutoriš :lol:
inspiring_villani

Príspevok od používateľa inspiring_villani »

Česť práci všetkým, cez sviatky sa tu nejako nedalo prihlásiť. Malorážka - hádam i pouvažujem, ale kúpim zas nejaké prebíjance a pojdem zas strieľať, vezmem i babu, naučím ju, keď som prišiel na strelnicu, čakal som, kým dostrieľajú, tak som čítal pravidlá jak blbý a pak som videl, že si s nimi majiteľ moc hlavu nerobí, reku strieľal si už synku, ja že nie a on nato: OK, tak napáskuj, čo nevieš opýtaj a odišiel. nepýtal žiadne papiere, nič. :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"