Obrana obydlia v USA

inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

:?:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak ten otáznik znamená, že nevieš, o čom ja a Luke točíme, tak skúsim polopate. A len raz. :roll:

Napisal si "Ide o to ze open carry je menej nebezpecne ako CCW" a predpokladám, že si myslel menej nebezpečné pre 'tých dobrých', t.j. OC nositeľa a jeho okolie.

Ja hovorím, že ak dôjde k útoku, je OC pre nositeľa nevýhodou v porovnaní s CC.
A čo je najdôležitejšie - povinnosť nosiť OC je maximálne nevýhodná pre tých, čo zbraň z nejakého dôvodu nenosia. Útočník má totiž takmer istotu, že ak nevidí zbraň na opasku, obeť ani žiadnu legálnu zbraň nemá.


Čiže OC ako voľba - áno, ale OC ako povinnosť - rozhodne nie.
Toľko ja k téme menšej nebezpečnosti Open Carry.

A stále nevidím žiadnu názorovú zhodu.

Jasné, nejasné - končím.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Aha, "dobry vs. zly" je ta finta, ktoru som nepochopil predtym spravne :idea: .
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Nevie niekto z vás ako sú zákony štátov Texas a podobne ošetrené proti tomu aby sa obrana súkromného pozemku nezneužívala takýmto tipom Ja mám nejakého suseda v zuboch, zavolám ho pod nejakou zamienkou na svoj pozemok kde ho zastrelím a podla čoho čo sa tu píše budem čistý pretože on sa už ako mrtvý asi neobháji. Počítajú zákony Texasu aj s takýmito prípadmi?????????
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Doberman, povedal by som, že to bude pravdepodobne riešené nejakými precedentnými rozhodnutiami súdov štátu Texas.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

https://uninova.sk/pf_bvsp/src_stud/ind ... a&aid=3325
rozmyslam,ze pojdem poziet na tuto prednasku,nechce sa niekto pridat?v ramci diskusie by sme sa ho mohli spytat na tuto problematiku
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"