Obrana obydlia v USA

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

BKSL


Poznáš obsah mojej PM komunikácie s užívateľmi? Vieš koho a koľkokrát som upozorňoval? Asi ťažko. Tak buď taký dobrý a nekomentuj rozhodnutia, o ktorých pozadí nič nevieš.

Aj keď ako tak sledujem tvoje príspevky, tak práve to je tvoj štandard vyjadrovania na tomto fóre...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ja by som ludom s vlastnym nazorom dal ban na cely zivot a bolo by vybavene, najlepsie zastrelit hned ako sa prejavia naznaky schopnosti mat svoj vlastny nazor.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

bksl: co tu stale mrmles? ide o to, ze vsetci chceme aby tu bola zachovana nejaka uroven. Su cigani a cigani a pokial aspon jeden cigan je slusny, tak nie je dobre ich hadzat do jedneho vreca s tymi neslusnymi. A ja par slusnych ciganov poznam. Myslim, ze o to islo/ide panzerovi. Rozumiem tomu banu.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

BKSL, vieš čo povedal Dirty Harry v jednej z klasických eastwoodoviek o vlastnom názore?
"Vlastný názor je ako ritný otvor, má ho každý blb."
:lol:
Týmto samozrejme nechcem uraziť Turbiaka a tvrdiť, že je blb, ale nejde len o to mať na veci vlastný názor, ale vedieť tento názor aj odkomunikovať primeraným spôsobom.
:idea:
A prepáč, ale ak máš pocit, že si tu cenzurovaný, vždy máš šancu založiť paralelný, necenzúrovaný web. Pre seba a sebe podobných. Nevidím v tom problém.
:wink:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ja si pockam :wink: .
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

... a keď nepríde, tak si ho odrežeš a hodíš kočkám?
:lol: :lol:
Aby sa debata posunula o kúsok ďalej: Kým u nás považujeme skryté nosenie zbrane za samozrejmé, v USA to tak nie je.
http://en.wikipedia.org/wiki/Concealed_ ... ted_States
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

nie som si isty, ale mam pocit ze v niektorych statoch usa kde je ccw problem nie je problemom prave open-carry....
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ide o to ze open carry je menej nebezpecne ako CCW.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

:?: :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

tak toto je gol :!:

:)

Intruder calls 911, afraid homeowner may have gun
(vlamac zavolal na policiu v obave, ze majitel domu moze mat zbran)

http://edition.cnn.com/2011/CRIME/03/08 ... tml?hpt=C1
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

CCW je mozna hrozba utoku o ktorej ale nevies, t.j. mas mensi cas na jej realne odvratenie ak sa hrozba stane realnou pre teba.

Pri OC je uz z dialky vidiet moznu hrozbu, clovek uz podvedome podla uvazenia zahajuje mozne obranne postupy. t.j. sanca na prezitie je vacsia.

U nas je dobrym prikladom nebezpecnosti CCW skryty noz na diskoteke. Je to jedna z najnebezpecnejsich situacii aka moze nastat.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

BKSL napísal: CCW je mozna hrozba utoku o ktorej ale nevies, t.j. mas mensi cas na jej realne odvratenie ak sa hrozba stane realnou pre teba.
Pri OC je uz z dialky vidiet moznu hrozbu, clovek uz podvedome podla uvazenia zahajuje mozne obranne postupy. t.j. sanca na prezitie je vacsia.
To celé samozrejme za predpokladu, že OC/CC nositeľ je ten zlý a ohrozuje tých dobrých. Čo akosi neštimuje s realitou, v ktorej tí zlí zvysoka kašlú na pravidlá a nosia tak, ako chcú. Obvykle CC.

Ono to platí hlavne v opačnom garde - OC dáva nositeľovi (=obrancovi) väčšiu šancu, že útočník prehodnotí riziko a upustí od útoku. Ale ak napriek tomu agresor zaútočí, je OC obranca v značnej nevýhode oproti CC, keďže hraje s 'odhalenými kartami'.

Čiže k tomu tvojmu:
BKSL napísal:Ide o to ze open carry je menej nebezpecne ako CCW.
len dodám - Ako pre koho.


Keby to bolo na mne, povolím OC aj CC a nechám na nositeľovi, nech si vyberie.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

vidis yarco aj sa niekedy zhodneme :wink: .
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nemám síce pocit, že by sa jednalo o nejakú názorovú zhodu, ale nevadí...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

lol, som nechcel byt sprosty, ale presne toto mi napadlo, ked som to docital, len som nechcel byt prilievac oleja.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"