Ako by ste sa zachovali vy?

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

na ten prípad z autobusovej zástavky postačí stádo faciek. Dokonca by sa panička mohla kabelkou rozháňať dookola- akože odháňala útočiace osy :)
Náhodou zásah hranou kabelky alebo jej tvrdou časťou má svoj efekt na ksichte.
Pokiaľ viem, slušný občan neni povinný znášať svojvôľu hoci aj beztrestných deciek.
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

uz potom vidim tie titulky: rasisticky utok - agresivna babka zautocila na nevinne cigancata :lol:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Kabelka môže byť aj nebezpečná zbraň - bol som svedkom situácie, keď jedna z dvoch diskutujúcich babeniek vytiahla z kabelky pero a kus papiera a chcela po druhej, nech jej "požičia chrbát" na písanie - tá druhá vytiahla z kabelky KUSISKO BUKASU - pravouhlý trojuholník tak 20 na 20 cm - a dala jej ho ako podložku na písanie... Rana kabelkou, ktorá obsahuje takýto ROH STOLA, môže byť ozaj fatálna! :twisted:
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Vilkos, myslím, že u tejto skupiny obyvateľstva si nemôžeš byť nikdy istý, či ťa idú len "okradnúť", alebo len "dobiť". A dal by som ruku do ohňa, že už keď im vlezieš do cesty, tak ťa aj okradnú, aj dobijú/zabijú..

Zrovna pred pár dňami som riešil situáciu, kedy som šiel večer z brigády domov, z diaľky som videl na druhej strane moste bandu 6-7 koledníkov, tak som šiel radšej naokolo a počkal na ďalší spoj, takže fakt, to prvé čo je treba urobiť je takéto skupinky zďaleka obchádzať..

Jack, znásilňovaná slečna bol len príklad, ja som svojou otázkou skôr mieril k tomu, či stojí naozaj za to hrať sa na hrdinu v rôznych situáciach, lebo jednak si len koleduješ o prúser a na druhej strane by ťa takýto špás asi vyšiel dosť draho..
inspiring_chebyshev

Príspevok od používateľa inspiring_chebyshev »

miro2851
IMHO hrať sa na hrdinu nemá cenu nikdy a čo sa týka pomáhania iným z problémov tak po vlastnej negatívnej skúsenosti (našťastie bez zbrane a bez súdu) len po veľmi veľmi dôkladnej úvahe (ale skôr asi nie). Človek sa nestíha čudovať čo všetko si navymýšľajú útočník, náhodní svedkovia a čuduj sa svete aj obeť.
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

peterson napísal:na ten prípad z autobusovej zástavky postačí stádo faciek. Dokonca by sa panička mohla kabelkou rozháňať dookola- akože odháňala útočiace osy :)
Náhodou zásah hranou kabelky alebo jej tvrdou časťou má svoj efekt na ksichte.
Pokiaľ viem, slušný občan neni povinný znášať svojvôľu hoci aj beztrestných deciek.
peterson- ideálne je keď máš v kabelke šamotovú tehlu :D
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

frag, vieš/môžeš popísať o čo išlo?
inspiring_chebyshev

Príspevok od používateľa inspiring_chebyshev »

miro2851
sry ale nemám záujem len som sám pre seba vyvodil záver, že ak sa situácia netýka priamo mojej maličkosti, mojej rodiny, alebo ak z toho pre mňa nehrozí žiadny postih, tak zavolám na 158 a ďalej už nevidím, nepočujem, nerozumiem.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Miro, s tým hraním sa na hrdinu je to fakt ošemetné. Počul som o prípade, neviem, či sa skutočne stal, alebo išlo len o urban legend. Tak či onak, krásne ilustruje, prečo sa neradno hrať na posledného akčného hrdinu.
Ide hrdina po ulici a počuje ako nejaká neznáma žena kričí a prosí o pomoc. Zbadá chlapa, ktorý ju mláti. Príde, chlapovi povie, nech ju okamžite nechá na pokoji, ten však napadne aj jeho. Lenže chyba! Náš akčný hrdina ho uzemní.
Povieš si, dobre šmejdovi tak, hrdina je hrdina a ochránil bezbrannú ženu pred surovým útokom. Lenže z bezbrannej ženy sa vykľula prostitútka, z útočníka jej pasák a ten útok na ňu bol vlastne len štandardným riešením obchodných sporov, ktoré medzi pasákmi a prostitútkami zavše vzniknú.
Náš hrdina zistil, akú veľký chybu spravil, že sa zastal na oko bezbrannej obete, až keď kurv*čka aj jej pasák unisono vypovedali, že pasák za nič nemôže a vlastne sa stal obeťou útoku, lebo ten smrad (rozumej posledný akčný hrdina) ich oboch napadol, keď sa len tak trochu hlasnejšie medzi sebou poškriepili. A hrdina mal problémy, seriózne naťahovačky a neviem, či aj podmienku nedostal.

Tento príbeh sa mal skutočne stať pred pár rokmi v Blave. Počul som viacero variantov, v jednom sa spomínalo aj konkrétne miesto - niekde pred SAV. Možno sa to fakt stalo, možno je to len ďalšia urban legend, no v každom prípade, jadro tohto príbehu vôbec nie je vyfabulované. Naopak, má sakra blízko k realite.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Môže to byť pokojne realita, v rôznych obmenách sa to stáva aj inde. Iste policajti, čo sú tu na fóre, poznajú situáciu, keď pri domácom násilí ochránia ženu pred jej mužom/druhom a ona potom na nich pošle inšpekčnú službu, že jej dali podpísať niečo, čo nevypovedala, že muž sa jej s tou sekerou vlastne ani nevyhrážal, ale sa iba hádali....
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

ja len tak....k tej urban legend...
http://www.novinky.cz/krimi/53945-marti ... minku.html
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Je prave poludnie, v susedovom dome hulaka alarm. Sused je na dovolenke a jeho brat nechtiac spustil alarm ked bol polievat kvety. Svet bezi dalej ked zrazu z okna pracovne vidim chlapa pobehujuceho po mojom pozemku. Za pasom pistolka a na taktickej veste ze Zasahova jednotka. Sused ma alarm napojeny na SBS. SBS-skary kontrolovali ci je dom ok.
Vybehnem von a pytam sa slusne, ze co tu hlada. A oznamujem mu, ze je na cudzom pozemku. Drzo odsekne, ze pozemok nie je ohradeny, ale odchadza. Slusne mu dohovaram, ze mohol zazvonit a spytat sa ked vidi ze pre domom mam dve auta....
Ak by sa to stalo v noci a nevidel by som ze je to SBSkar. Tam ma ready 58mu a mohlo by to skoncit dost osklivo.
Je pravda, ze dom mam zo strany ulice neoploteny, ani tam ale nic moc neplanujem stavat. Nemam rad hradbu pred domom. Po dnesku to asi prehodnotim.
Mal SBSkar pravo vniknut na moj pozemok? Ako by ste sa zachovali?
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

tazko takto povedat....ale s neohradenymi pozemkami je to samo o sebe dost osemetne. Minimalne aspon esteticy plotik pol metrovy odporucam
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Alebo ceduľku "Pozor zlý pes, pustený na voľno" :lol:
Ale iné som chcel - Ako vieš, že to bol susedov brat, resp ako si reagoval keď sa spustil alarm?
Cez deň by som asi chvíľu pozeral cez okno, či napriek nápisu Zásahovka nejaví zvýšený záujem o môj dom a potom ho rovnako slušne ako Ty oslovil...nechcem nikoho uraziť, ale nie všetci SBS-kári disponujú aspoň priemerným IQ, a vynadať mu hneď úvodom by nebolo slušné tak či tak. Zas na druhej strane, keby nám húkal dom, bol by som vcelku rád, keby nestrácali čas pýtaním sa susedov či môže prejsť po ich neoplotenom trávniku... ťažko povedať :roll:
A v noci by som asi ostal zalezený dnu, poprípade zavolal na políciu s búchačkou v ruke.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

AKI napísal:Mal SBSkar pravo vniknut na moj pozemok? Ako by ste sa zachovali?
Keďže nemáš plot, netreba sa zaoberať právami SBS-ky, ktokoľvek ti tam totiž môže vojsť a imho neporuší žiadny zákon.
Ty ho môžeš len slušne požiadať, aby tvoj pozemok opustil, čo si aj spravil. Ak by začal robiť problémy, asi jediná schodná cesta je volať 158.

S tou 58-mou to podľa mňa smrdí prúserom vo dne aj v noci, teda pokiaľ tam nebudeš mať riadny plot. Aj §26, ak si dobre spomínam tunajšie právne debaty, možno aplikovať len na riadne oplotenom resp. uzavretom obydlí.
Kluci od paragrafov ma opravia, ak sa mýlim.

V každom prípade riadny plot by tvoju situáciu asi značne zjednodušil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"