Použitie zbrane v NO po požití alkoholu?

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Použitie zbrane v NO po požití alkoholu?

Príspevok od používateľa vanto »

Zdravim dnes ma napadla taka spekulativna otazka. Som doma, vecer si dam ku jedlu pivo a nasledna sa nieco zomelie takym sposobom, ze budem musiet konat v NO. Otazka je: Je mozne pouzit zbran v NO ked som pozil alkohol? Z toho ako to chapem ja, pokial sa uzna ze slo o NO tak v zmysle definicie sa vravi, ze je to cin inak trestny, co chapem vzhladom na pripadne zranenie sposobene utocnikovi. Ale ako sa bude posudzovat pritomnost alkoholu? Nakolko pri manipulacii so zbranou je nulova tolerancia alkoholu...
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

NO moze vykonat aj desatnasobny vrah na uteku z ciernou zbranou :lol: bez problemu sa mozes branit aj ked si doma a co to popil ale kludne sa mozes nechat aj zabit, budes len dalsia nevinna obet
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ked budes konat v ramci NO (t.j. nevybocis z hranic NO) tak to ze si mal vypite, nebude mat vplyv. Ak ale hranice NO z tvojej strany budu prekrocene tak pozity alkohol bude pritazujuca okolnost.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

BKSL napísal:... Ak ale hranice NO z tvojej strany budu prekrocene tak pozity alkohol bude pritazujuca okolnost.

Nemáš pravdu. Alkohol nie je ani priťažujúca ani poľahčujúca okolnosť.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Panzer ked to pises ty, asi nieco na tom bude :wink:

Myslel som ze je rozdiel, ked vybocim s NO pod vplyvom alkoholu alebo triezvy. I ked teraz vznika u mna taky paradox ze ked som pod vplyvom tak by som mal byt nepricetnejsi a tym padom aj menej vinny, nie :D.

T.j. nenapil som sa aby som potom vybocil s NO t.j. u mna nebol umysel sa zamerne znepricetnit. T.j. moja docasna nepricetnost a vybocenie s NO by mohlo byt ospravedlnene tymto nie ?
Takze ako napity, mam relativne vacsie sance na sude pri vyboceni s NO ?
Naposledy upravil/-a inspiring_kepler v 15 Jún 2011, 21:01, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Snazil som pozriet pred tym nez som to dal ci uz taka tema nie je, ale niekedy sa to tazko hlada. Diky za linky.
Zamknuté

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"