Nebojte sa svoju zbran pouzit...

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tsss... Chlapi, prestaňte! Hneď nás (mňa, yarca a šaňa) z postranných úmyslov obviňovať len preto, že sme milí a pozorní?!
:lol:
Na moju obhajobu: pokiaľ ide o zbrane, takýto ochotný som aj v iných prípadoch. Hádam sa tu ukáže napríklad Igor a dosvedčí mi to.
:D
Bionda, tvoj prístup, že si robíš ZP, lebo chceš chrániť seba a dcéry mi je veľmi sympatický, ale ZP a zbraň je len začiatok. Chce to potom kopu tréningu a mentálnej prípravy. Dúfam, že si na to pripravená.
:wink:
Pokiaľ ide o manipuláciu so zbraňou, bude lepšie, keď poprosíš niekoho, kto má gun, aby ti ho dal poriadne omakať, aby si prekonala ten veľký rešpekt a netriasli sa ti ruky, keď ti pri skúške dajú policajti do rúk ostrú. A samozrejme, aby si si mohla zásady bezpečnej manipulácie nadrillovať v praxi a nie iba teoreticky.
:idea:
Pokiaľ ide o rozborku, cvične si rozober nejakú zbraň, nech vieš, jak to vyzerá zvnútra. Aj tak zrejme dostanete na skúške ČZ 70 alebo niečo podobné. Popros policajtov pred skúškou, aby ti ukázali, ako na ten konkrétny model. Ak nepoznáš nikoho, kto má gun, zbehni na najbližšiu verejnú strelnicu, tam dostaneš komplet inštruktáž. Alebo oslov podľa bydliska niekoho tu na fóre.
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

Muž mi svoju zbraň do ruky dal :) , teraz sa nesmejte... ruky sa " trááásli" aj tak a nezvládla som ju ani natiahnuť ( a či ako sa tomu hovorí ) :D
Na strelnicu ma chce zobrať už skôr- takže potom vám dám vedieť ako " biedne " som dopadla :D
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

Bionda:
ruky sa " trááásli
....muž musí mať teda riadne delo.. :wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

ruky sa " trááásli"
A trast sa budu este viac, ked pôjdes strielat :lol:. Ale to je v pohode. Aspon mas patricny respekt k zbraniam a budes dbat na zvysenu opatrnost pri manipulaciach s nou. Aj u mna to tak bolo prvy krat, ale to trasenie postupne zmyzne si myslim 8), hlavne ked toho budes mat viac odstrielane. Ale mne sa trasu trocha ruky dodnes, ale to je tym, ze ich mam tak bezne :), druhy Adam Tyc, asi zo mna nebude, co? :lol:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

scar napísal:Bionda:
ruky sa " trááásli
....muž musí mať teda riadne delo.. :wink:
pocitam ze musel byt po par minutach vysmaaaatyyyy :D :D
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

Jack napísal: zrejme dostanete na skúške ČZ 70 alebo niečo podobné.
CZ 70? Skor by som ocakaval CZ 75 alebo 82/83. Preco prave 70?
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

Dúfam, že nie, niektorí hovorili, že im nikto zbraň nedal do ruky.
Ja inak neviem vôbec čo je čo a aký je to typ :D
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

ono je to cele odveci....ked si robis vodicak, chodis na autoskolu kde ti vsetko vysvetlia a naucia, skusis si to sam ake to je a podobne. Zbrojny preukaz? Nikto ta nic nebude ucit, nikto sa nestara ze nemozes vediet zaobchadzat so zbranou ked si ju nikdy nedrzal v ruke.. Literatura? Zozen si sam. Nauc sa 300 stran cervenej knizky, pomahat ti nikto nebude. Nikoho nezaujima ze nemozes vediet prakticky dat prvu pomoc cloveku so strelnym poranenim s tych par riadkov textu ktore najdes v knihe. Bohuzial tak to je. A aj ked to vsetko splnis este neni nikde napisane ze ti to "A" aj daju... Ale uz som OT....
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vrátte sa k pôvodnej téme

prečistené
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"