Nebojte sa svoju zbran pouzit...

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Zákon o zbraniach hovorí v § 15 ods. 2 o nosení a držaní zbrane na ochranu "osoby a majetku". Z uvedeného použitia jednotného čísla vyplýva, že prvoradou je ochrana osoby držiteľa zbrane. Vo vzťahu k majetku to už tak jednoznačné nie je.

Podstatné je však podľa mňa nie to, čo je uvedené v zákone o zbraniach a strelive, ale to čo hovorí Trestný zákon ohľadom NO a KN, resp. § 26. A podľa týchto ustanovení útok na majetok trvá vtedy, ak je majetok odcudzovaný, teda ako som už napísal, odnášaný.

Môj názor na ochranu majetku som už prezentoval viackrát, preto len stručne. Žiadny televízor alebo obraz či DVDčko mi nestojí za to, aby som kvôli tomu strieľal na človeka. Keď nejde o život, nejde o nič.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Diki za fundovanu odpoved. Jednalo sa mi hlavne o to, ze ked pachatela nachytam pri vlamacke do cudzieho majetku a on sa da na utek, nemam opravnenie po nom pustit olovo.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Igoros

Oprávnenie strieľať po takomto páchateľovi, teda ktorý vykradol cudzí objekt, máš, pretože ti to umožňuje § 25 Tr. zák. o NO. Ak samozrejme útok na majetok trvá, teda viditeľne si niečo odnáša a pod.

Ale ako som už povedal, ja by som na to kašlal a riešil to buď tým, že by som ho vyzval aby si ľahol na zem a keby na mňa kašlal, tak by som privolal hliadku. Nikdy nemôžeš mať 100% istotu, či ten, kto vyskakuje z okna domu nie je majiteľ domu unikajúci pred útočníkom vnútri a pod..
inspiring_brahmagupta

Príspevok od používateľa inspiring_brahmagupta »

Ano vdaka Panzer uz mi je jasnejsie cize radsej v takych pripadoch radsej iba vyzvat ale nestrielat ... chalani to tu rozobrali trocha viac jak som myslel ale ano teraz po tvojom vyklade to dava zmysel diik
elegant_shannon

Príspevok od používateľa elegant_shannon »

Ked ma napadne niekto vonku na ulici a ja hopichnem v sebeobrane nozikom ako mam dokazat ze to bolo v sebeobrane ??? A co ak ho Zabijem ??? Budem trestany ako ublizenie nazdravi s nasledkom smrti ??? :?: :?: :?: alebo ako ???? ako sa mam potom branit ??? ked uz nevladzem sa branit ????
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

to na co sa pytas a mnoho dalsieho je tu vycerpavajuco rozobrate v inych temach, staci si to len preklikat.
elegant_shannon

Príspevok od používateľa elegant_shannon »

ok dik :cry:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Preleť si toto fórum a tento link:
http://www.strelectvi.cz/forum/sbirka-n ... t8840.html
:(
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Akurat som videl uryvok zo 112-ky na Markize,ako mestsky policajt branil kolegu pred nejakym posukom zo sekerou a strelil mu do nohy....nevidel to niekto cele?
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

112-ku najdes v archive na nete. Je to ich vlastna relacia tak to tam davaju.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Lovec: Ktora cast je to? :shock: To bych si kukol. 112 je dobra relacia, to je jedine co sem tam sledujem v telke. Hlavne PMJckari, ked maju zatahy :lol:.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

C08R4


http://www.markiza.sk/relacia/112

Kliknúť na najnovšie video :wink:

Čas č. 17:00 min
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Diki
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

Zdravím -. som tu nová, kontakt mám od muža, ten poviem úprimne, keď som sama doma- čo býva dosť často, nie je mi všetko jedno, i keď máme " šelmy zubaté" psov, keď človek vie akí zlí ľudia sú (poznám pocit, keď Vám cigáň strháva retiazku z krku a neviete čo spraviť, lebo tých okolo vás je ako " hadov" a keď sa zotmie- ja som tiež nič neurobila) viem aké to je, keď vás vykradnú....... , muž ma presvedčil, onedlho idem na skúšky na Zbrojný preukaz. Nuž § tie sú OK, ale tie všelijaké technické veci, čo neviem ani ako vyzerajú... tie sú ťažšie:D Dokonca viem čo je vetrovka ( ktorú nenosíme v zime :D ) a tiež plynovka ( čo nie je pocit, keď sa natlačíte fazuľou:D ).
Osobne si neviem predstaviť, že by som mala po niekom vystreliť.... teraz sa všetci asi smejete..... :) , dokonca ani keby som stála u nás doma na galérii a pozerala dole- kde má izbú staršia dcéra a v obývačke by sa promenádoval nejaký "kmín" ... veľká dilema..... neviem či mne ako žene, by sa ten "hnidiak" nerehotal do očú, že a čo sa mu stane, ak si pár vecí vezme .........
nuž ako som čítala príspevky niektorých z vás.... radšej vás nenasr...ť :D .
Príspevky niektorých z vás ma celkom poučili a niektoré aj pobavili- obzvlášt Panzer ......
Hádam ma tu znesiete i keď som iného pohlavia.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

Bionda: v prvom rade srdečne privitanie, cit sa tu ako doma :)

K otazke či budeš schopna vystrelit: ja si osobne myslim že v pripade važnej situacie človek jedna podvedome, podvedomie prevezme kontrolu nad tvojim spravanim a spravi všetko potrebne aby si ostala na žive. Ale ked si to dokaže človek pripustit aj na vedomej urovni...je to len k prospechu ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"