Najlepšie je neťahať a nestrieľať

Je útek obrancu ozbrojeného strelnou zbraňou pred pácheteľom bez strelnej zbrane zbabelosť ?

Konfrontáciám sa treba vyhýbať, múdrejší ustúpi alebo ujde.
43
91%
Načo utekať, nech si niečo skúsi a nikdy na to nezabudne, zákon je predsa na mojej strane.
4
9%
 
Celkom hlasov: 47

Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ďakujem Mirko, pracujem na svojom udravení. Už je to od operácie 6 týždňov, síce mi lekári dovolili šoférovať až po 8 týždňoch, ale včera som už sedel za volantom a prsnú kosť si pred bezpečnostným pásom chránil balistickou vestou a je to fakt super, ani som necítil, že som pripútaný.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Bauer napísal: Ale ten jeden, čo potichu chodí medzi nami mi robí starosti. Môže spustiť streľbu na psov, bankových lupičov alebo akéhokoľvek agresora a ja len dúfam, že moja manželka a dieťa nebudú vtedy v zlom čase na zlom mieste.
Ja na rozdiel od teba dufam, ze ak sa moja priatelka, neskor hadam aj manzelka a dcera budu nachadzat v podobnej situacii - agresivne psy, bankovy lupic mavajuci na nich pistolou, sfetovany blazon s nozom (ako onehda v Hm tesco) tak sa tam najde ten jeden, ktory bude mat natrenovane, vystrielanych par 1000 vciel a da dotycnemu zlocincovi 2 alfy prv ako ju staci zastrelit/dobodat/dokusat.

PS: Vlastne ani nebude potrebne, aby ju niekto pri ochrane svojho dietata zastupil, kedze ma sama ZP skupinu A (aj ked nema nadrilovane tolko kolko by podla mna mala mat)

PSS: vetsina ludi by sa naozaj v pripade konfliktu len hlupo pozerala, maximalne by zavolali SBS-kara.

edit> madarcina odstranena.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

cubitko napísal:tam najde ten jeden, ktory bude mat natrenovane, vystrielanych par 1000 vciel a da dotycnemu zlocincovi 2 alfy prv ako ju staci zastrelit/dobodat/dokusat.[/size]
V tvojom príspevku ale píšeš o čarostrelcovi natrénovanému. A čo keď bude nenatrénovaný.

Uvediem dva príklady z nedávnej minulosti.

Streľba OTP Malacky, SBS sa vrúti do klientskej zóny v banke v momente prepadu a spustí paľbu zo 7,65mm, vystrelil cca 10-12 nábojov. Musela to byť mela ako z akčného filmu. Ja si k tomu z hororových dôvodov primyslím 7,65 s oceľovým jadrom zo zásom ľudových milícií kúpené v komise a tie nádherné bankové priestory vykladané mramorom. To, že odrazený projektil nezranil/nezabil bankovú úradníčku, ktorá by mohla byť aj tvojou manželkou a aj matkou tvojich dvoch detí je len zázrak.

Prepad banky v Karlovej vsi teraz v utorok. Pracovník bezpečnostnej služby sa ho pokúsil spacifikovať, avšak počas toho zbraň páchateľa vystrelila, čo spôsobilo jeho okamžitý útek. Podľa súčasných informácií mal páchateľ pri sebe plynovú pištoľ. A nehovorme tu o riziku. Prepodkladám, že pracovník SBS by nešiel proti zbrani o ktorej by bol presvedčený, že je ostrá. Rovnako som presvedčený, že v súčasnosti majú všetci pracovníci SBS slúžiaci v banke aj strelnú zbraň. Takže môj záver, pracovník SBS úžasne vyhodnotil situáciu, zhodnotil páchateľovu zbraň a usúdil, že nie je potrebné ťahať svoju služobnú zbraň a vôbec nie je nutné strieľať aj keď to podľa zákona o NO situácia isto umožňovala. Tento pracovník SBS si zaslúži moju úctu a obdiv.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Cubitko podpisujem tvoj prispevok.

Bauer: pocujem prvy krat ze by 7.65 mali ocelove jadro. Dalsia vec ze SBSkar sa udajne snazil nezabit pachosa, a ten mal dostrielane koncatiny.

Predpokladam... Som presvedceny... Tvoje domnienky povazujes za postulaty a na nich si vyvodis chybne zavery. Predstav si ze chodim do banky kde SBSkar je neozbrojeny, ak tam je vobec. A o tej tebou nacrtnutej scenke silne pochybujem. Chcel by som vidiet ako by si SBSkar precital na boku zbrane ze je plynova a na zaklade toho sa rozhodol ze ide robit Brucea Willisa.[/quote]
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

inak nedávno sa ma tiež jeden občan opýtal, že čo čumím. Asi ho od ďalšieho postupu odradila rovnako agresívna odpoveď "hovno". Moja zlá nálada a jeho sprostá otázka viedla k mojej rovnakej agresie, čo nie je u mňa zvykom
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Baurer
Prepodkladám, že pracovník SBS by nešiel proti zbrani o ktorej by bol presvedčený, že je ostrá

kym sa SBSkar "presvedci" ci zbran je ostrou /v 99,9 % neverim,ze to dokaze/,bude lupic daavno v prd.li ..

ja budem rad -ked budem ja a moja zena v banke ohrozena lupicom- ked SBSkar strielat nebude
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

agger napísal:Bauer: pocujem prvy krat ze by 7.65 mali ocelove jadro. Dalsia vec ze SBSkar sa udajne snazil nezabit pachosa, a ten mal dostrielane koncatiny. .
Mňa raz vyhodili zo strelnice TaT na Dúbravke v Bratislave,že strelnica nie je stavaná na oceľové jadrá, ja reku, veď mám patróny z obchodu, síce komis, nechcem priťažiť predajcovi čo ich predával so zľavou. Službu koncajúci pracovník strelnice vybral z pod pultu magnet, nechal ma vysypať takú rúžovú škatuľku na pult, prešiel ich magnetom a patróny pekne projektilom sa poprilepovali na magnet. To by olovené strely nespravili, skúšali sme to s ich nábojmi. A pre istotu, plášť strely bol zo žltého kovu, mosadz, meď, nebol strieborný.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

electron napísal:
kym sa SBSkar "presvedci" ci zbran je ostrou /v 99,9 % neverim,ze to dokaze/,bude lupic daavno v prd.li ..

ja budem rad -ked budem ja a moja zena v banke ohrozena lupicom- ked SBSkar strielat nebude
Prepáč, to posudzovanie plynovky beriem asi zo svojho subjektívneho pohľadu, lebo pred vybavením ZP v 2007 som sa veľmi rád hrával s plynovkami a fakt som mal tak 7 rokov zavŕtaný nos v katalógoch. Preto nepotrebujem čítať nápis na boku zbrane a už viem kam sa dívať, hlaveň s vnútorným závitom, očiernená, nie pekne ako zdrkadlo u ostrej, potom celkove vzhľad prepracovanie, už aj len odhad veľkosti ústia hlavne mi napovie, že plynová napodobenina beretty 92 od Bruni nie je deviatka.

Čo sa týka keď bude moja žena ohrozená v banke lupičom, jednoznačne ocením pracovníka SBS, ktorý umožní rýchly priebeh lúpeže, nevyprovokuje páchateľa k prestrelke alebo nezdrží páchateľa v banke natoľko, aby stihla prísť PMJ a lúpež sa premenila v rukojemnícku drámu.

Môj spolužiak z vysokej pracoval v banke. Mali na prepad dve pravidlá.

Oficiálne: zdržať páchateľa a alarmom privolať políciu, aby ho zadržala.

A neoficiálne pravidlo, rýchlo mu dať peniaze aby čo najrýchlejšie z banky ušiel a nedošlo k rukojemníckej dráme ani zraneniu prítomných osôb.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Bauer napísal:Prepáč, to posudzovanie plynovky beriem asi zo svojho subjektívneho pohľadu, lebo pred vybavením ZP v 2007 som sa veľmi rád hrával s plynovkami a fakt som mal tak 7 rokov zavŕtaný nos v katalógoch. Preto nepotrebujem čítať nápis na boku zbrane a už viem kam sa dívať, hlaveň s vnútorným závitom, očiernená, nie pekne ako zdrkadlo u ostrej, potom celkove vzhľad prepracovanie, už aj len odhad veľkosti ústia hlavne mi napovie, že plynová napodobenina beretty 92 od Bruni nie je deviatka.
fuuu,mam nejake skusenosti uz XX rokov,ale toto by som si tvrdit nedovolil
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Bauer: Budem zasa o niečo šťastnejším človekom keď ma ubezpečíš že nemáš postavenie pre tvorbu článkov do novín, časopisov, či iných médií, ktoré by primerane vplývali masovo na neodbornú verejnosť. V tejto téme prifarbuješ a hádaš ako redaktor Sme.
Inak, ja som presvedčený o tom že táto téma nie je o tej ankete v úvode, ale o tebe.
Prajem ti skoré uzdravenie. A keď budeš niekedy v krízovej situácii posudzovať či zbraň páchateľa je expanz, alebo ostrá aby si nenarazil na ostrú prerobenú na expanz, alebo naopak.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Pozor u expanza sa ani neodvážim hodnotiť, či je ešte stále schopný streľby guľovým nábojom alebo je už len na expanzné nábojky. Písal som o továrensky vyrábaných plynovkách známych výrobcov.

A môžeš byť spokojný, nepíšem do novín ani iných médií, ešte v minulom tisícročí som to robil, ale už ma to prešlo.

A Pif paf, som ochotný s tebou súhlasiť, že to možno je aj o mne. Stretol som v živote možno tak možno 10 držiteľov ZP o ktorých názore na použitie strelnej zbrane som bol zhrozený a keďže som ich poznal bližšie, vedel som, že to s tou chuťou strieľať myslia vážne. Uvediem príkladom len jeden výrok, ktorý ma priviedol od plynovky k ZP. "Máš plynovku, môžem ta vonku pred vchodom zastreliť, dať ti tvoju vlastnú plynovku do ruky a je to čistá NO." Boli to magori, ktorí fakt len hľadali ako strieľať bez následkov od OČTK. A tohoto malého percenta držiteľov ZP sa bojím. A viem, že psychotesty ich nevytriedia. Od ZP ich dostane len to, že raz urobia chybu so strelnou zbraňou. Dúfajme, že bez následkov na živote a zdraví nevinných.

Dúfal som založením tohto fóra upozorním na ich existenciu a keďže držitelia ZP sa dosť združujú, dúfal som, že ich my slušní držitelia ZP sami prehovoríme do duše keď ich stretneme niekde na strelnici aby nám nerobili na verejnosti zlé meno. Tak ako raz mne jeden pán na TaT Dúbravka povedal, aby som zbytočne netrénoval Mozambiq, lebo v krízovej situácii ho môžem urobiť automaticky a tá posledná medzi oči, to už nemusí byť v rámci NO.
Naposledy upravil/-a Bauer v 21 Nov 2012, 20:09, upravené celkom 1 krát.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Bauer napísal:
agger napísal:... patróny pekne projektilom sa poprilepovali na magnet. To by olovené strely nespravili, skúšali sme to s ich nábojmi. A pre istotu, plášť strely bol zo žltého kovu, mosadz, meď, nebol strieborný.
Nedavno som minul posledne z 5000 tisic lugerovych projektilov, ktore rovnako lepili na magnet. Plast bol ocelovy ale povrch mal tombakovu farbu. Jadro bolo olovene. Dovolim si tvrdit, ze aj tie Tvoje 7,65-ky boli taketo.

A aby som nebol OT. Zachoval by som sa rovnako ako Ty.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

DUSO, neunúval som sa tie 7,65Br píliť a zisťovať akú majú vnútornú štruktúru, len som ich vystrieľal a odvtedy tie staré komunistické rúžové krabičky so super zľavou nekupujem.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

v pohode, ja strielam iba tieto, uz asi 10 rokov, a nie su s ocelovym jadrom
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Obrázok
agger. ten nalavo je 7.65 Brow.
Zamknuté

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"