Použitie zbrane proti neozbrojenému páchateľovi

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

A pretu tu dvojnasobne plati - prezri si forum, tieto veci su tu riesene kazda x-krat skor ako nieco napises. Naprklad dobry zdroj je aj kniha "Nutna obrana" od Roberta Fica, kde je kopa veci vysvetlena beznou recou, nie len pravnickymi zvratmi a este ku kazdej veci prihodena realna situacia ktora sa stala a ako bola "oficialne posudena". Ono aj na tomto fore sa k tejto problematike docitas povacsinou dohady jednotlivych prispievatelov. Relevantnych prispevkov, ktore maju serioznu vypovednu hodnotu je tu malo (upresnujem, k teme NO, KN a vobec k vysvetleniu zakonov), a zvacsa su pisane tymi istymi ludmi. :wink:
Naposledy upravil/-a gewehr v 11 Okt 2009, 12:59, upravené celkom 1 krát.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Pri všetkej úcte, neodpovedal si na moju otázku, len si ma zase zjazdil. :D
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Sorry, upravoval som povodny prispevok, predbehol si moj post :D
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Určite ju skúsim zohnať. Chcem mať jasno kým požiadam o ZP.

P.S: Už ju mám . Ten web je zázračná vec. :D

Vďaka a pekný deň
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tibor, ako píšeš. Presne tam je tá podmienka.
:wink:
A chlapi, neviem, čo tu toľko riešite. Slušnosť človeka predsa nespočíva ani tak v jeho vyjadrovaní ako v zmýšľaní. Z tohto pohľadu sa tu nestalo nič také zásadné, aby ste to museli pitvať.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Jack, slusnost tu nikto nespochybnoval. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Gewehr, ale práve to vravím aj ja - že nik tu neprekročil nejakú únosnú mieru, pokiaľ ide o vyjadrovanie, či zmýšľanie.
:wink:
Myslím ale, že to môžeme uzavrieť. Napokon, sám som reagoval podobne ako ty, že bez túžby kohokoľvek nejak obmedzovať, treba aspoň trošku vážiť nielen obsah ale i formu, aby niekto, kto sa tu ocitne náhodou, či prvý raz, nenadobudol pocit, že sme (ako držitelia ZP) nejakí vyzbrojení rednecks.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

gewehr bran sa, lebo ta daju dole :-)

Ale chlapi kto z nas chce, aby toto forum vyzeralo ako FAQ k spachaniu dokonaleho trestneho cinu so zbranou ?!
Pride niekto novy (to ja som tu uz dlho :-) ) tak ho upozornime a sam si vyberie ci si chce pisat tu alebo niekde inde.
Ale sancu treba dat kazdemu.
A to, ze sa tu sem tam pochytime, znamena ze mame zaujem o to aby to tu fungovalo a to je to najdolezitejsie :-)
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Ten §26 perfektne vysvetlit Panzer v konkretnej teme v tejto sekcii a to aj s prikladmi, dokonca netreba ani hladat, je to hned na prvej strane. Co sa tyka toho umyslu sposobit smrt, tak myslim, ze na balistike by dokazali zistit pomerne presne odkial a za akych podmienok sa strielalo a na zaklade toho vyhodnotit, ci mohlo ist o umysel alebo nie. Takze spekulacie su urcite neni na mieste, treba sa drzat zakona a hotovo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"