Krajná níudza, nutná obrana, nosenie nožov a spol.-názor

friendly_jennings

Krajná níudza, nutná obrana, nosenie nožov a spol.-názor

Príspevok od používateľa friendly_jennings »

Pripravil som videá na predmetné témy, kde som sa pokúsil jednak zhrnúť legislatívny stav, i to nejako subjektívne okomentovať:
Krajná núdza, nutná obrana- legislatíva SR:
https://www.youtube.com/watch?v=eK0UqxuXI94

Nosenie noža:
https://www.youtube.com/watch?v=yd8Wq201uFg

Povinnosti držiteľa zbrane kat. D:
https://www.youtube.com/watch?v=GLn38tr5Hec
Používateľov profilový obrázok
pogi
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa pogi »

fajn videa :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mozes nejako uviest svoju kvalifikaciu a prax v danom obore aby si dal nejaku vahu svojim videam ?

pustil som si to prve video a pri slovach "internet je plny radobypravnikov" sa mi zastavilo dalsie stahovanie, asi aj ten browser usudil ze je toho fakt moc
friendly_jennings

Príspevok od používateľa friendly_jennings »

Sice necitim nejaku potrebu komukolvek cokolvek zdovodnovat a vysvetlovat, ale mozem povedat ze som dosiahol uplne pravnicke vzdelanie, pracoval som na katedre trestneho prava, kriminalistiky, kriminologie a penologie a pravo ma zivi...
friendly_jennings

Príspevok od používateľa friendly_jennings »

A zabudol som- dik Pogi:)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

lonewolf, OK diky , takuto kvalifikaciu beriem. Tym si mal zacat.

Ja nie som pravnik, ale mam zasa dlhorocnu prax v obchode.
Ked sa snazim nieco predat , v tomto pripade myslienku ci nazor a svoju prezentaciu zacnem tym, ze vsetkych ostatnych, ktori svoje myslienky prezentuju na rovnakom priestore (internet) oznacim za "radobyodbornikov" a nijako neziskam kredit uvedenim svojej vlastnej kvalifikacie, praxe ci referencii tak riskujem ze sa zaradim k tym, ktorych som v prvej vete zotrel.

Ber to ako konstruktivnu pripomienku. Ak vsak "necitis potrebu" svoj kredit prezentovat, riskujes ze sa sam potopis uz v uvode.
friendly_jennings

Príspevok od používateľa friendly_jennings »

Za prve kto sa o mne chce dozvediet nieco viac, pomoze mu uputavka na kanali:) Za druhe, mam presne opacny nazor. Ak ma raz niekto pravdu, je jedno ci je instalater alebo sudny znalec. Z robenia si nazoru na ludi podla ich postavenia, vzdelania a podobne som vyrastol.
Dalsia vec je, ze sme na internete. Ak teraz pojdem na forum o kvantovej mechanike, nieco napisem, dostanem rovnaku otazku ako si mi polozil a odpisem ze mam 3 vysoke skoly a navrhol som CERN, ma to o mne absolutne rovnaku vypovednu hodnotu. Moja zvycajna odpoved na to co robim je ze som kvetinar:D Proste pisat niekde caute som pravnik tak mam pravdu mi pride hlupe:)
Ano nazval som och pseudopravnikmi, pretoze video vzniklo v reakcii na diskusiu na inom fore, kde niekto odcitoval nejake zakonne ustanovenie a bez znalosti zakladov vykladu zakona, aplikacie inych ustanoveni ktore sa na predmet upravy vztahovali a podobne nieco tvrdil...Cize pseudopravnik:)
Co je dolezite v sirsom kontexte, zakladom mojho kanala na YT nie su pravne rady zdarma ale recnezie, noze, zbrane, outdoor vystroj a podobne, teda to s pravom nema nic spolocne...:)
Takze tak a dik:)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ved to... zijeme v rychlej dobe prepchatej neoverenymi informaciami zo zdrojov bez kreditu.
Pre teba je vzacny cas, ktory investujes do nahratia videa, pre divakov ktori Ta nepoznaju zasa cas, ktory by investovali do pozerania. Trojminutovych videi je miliarda a den ma iba 1440 minut

Ked sa video zacne slusnym 10 sekundovym predstavenim " dobry den, rad by som vam prezentoval nieco z oboru v ktorom mam XX rocnu prax a venujem sa mu" milerad budem pozerat dalej a ak ma presvedci obsahom, pozriem si aj ine videa a az potom si mozno pozriem nejake predstavovacky a pod.
Skratka mas prvych 10-30 sekund na to aby si urobil dobry prvy dojem , inak zaujem divaka stratis a on prepne na ine video.

Tu na fore ta nikto nepozna, takze si ludia nevedia priradit k tvojim videam kredit.
Je tu zopar advokatov, Panzer je sudca, Vaquero je prokurator atd... u tychto ludi viem na com stavaju svoj nazor, oni sa uz predstavovat nemusia :)
friendly_jennings

Príspevok od používateľa friendly_jennings »

Vidis, zverejnit svoju presnu profesiu by ma ani nenapadlo. Nikdy:) Je to vsetko subjektivne a otazka nazoru. Keby som ja zase videl ze sa niekto v uvode predstavuje ako pravnik/sudca/prokurator vnimal by som to negativne a video by som vypol:) Plati to co predtym, ak by som v uvode povedal ze som jadrovy fyzik nerobi to zo mna kompetentnu osobu:)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

lonewolf64 napísal: pracoval som na katedre trestneho prava, kriminalistiky, kriminologie a penologie a pravo ma zivi...
môžeš toto trochu konkretizovať? Koľko rokov teória(škola) a koľko rokov trestná prax?

Video je zrozumiteľné. Ale určite prax je a bude odlišná okres od okresu.

Ja osobne vítam prítomnosť niekoho od fachu, pokiaľ sa jeho názory opierajú o prax a vedomosti

P.S: trochu sa mi marí, že tento nick tu už dávnejšie bol, je mi známy
Naposledy upravil/-a peterson v 03 Jún 2013, 21:09, upravené celkom 1 krát.
friendly_jennings

Príspevok od používateľa friendly_jennings »

Jasne, pripojim sken diplomu, potvrdenia zamestnavatelov, maturitne vysvedcenie a obciansky:D Ludia no tak:)
To ze prax je ina od okresu k okresu je velka pravda, ak dnes napisem 79 na vlas rovnakych zalob a poslem na kazdy okresny sud v SR, vsade bude iny vysledok...(neberieme do uvahy litispendenciu)
Naposledy upravil/-a friendly_jennings v 03 Jún 2013, 21:12, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ja som sa pýtal iba na dlžku praxe? Vieš dobre, že titulovaných ľudí produkuje slov.školstvo každým rokom haldy :wink:
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

konečne muž činu,
ja ti veľmi fandím, pozrel som len prvé videá a veľmi sa mi to páči
friendly_jennings

Príspevok od používateľa friendly_jennings »

Ved to je jasne:) Ale som paranoidny takze predpokladam ze z dlzky praxe si vyvodi normalny clovek vek a podobne a ja som tajnostkar:) Davam si cely cas produkcie videi zalezat aby sa nikdy neobjavil ani len odraz mojej peknej tvare, tak naco si to kazit:) Dik za pochopenie:)
friendly_jennings

Príspevok od používateľa friendly_jennings »

Polucias diky:) Konecne dnes pozitivny komentar:D
Zamknuté

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"