Krajná níudza, nutná obrana, nosenie nožov a spol.-názor

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

neviem z čoho sa "cukáš" ?

Ak si svoju fundovanosť komentoval uvedením vzdelania a praxe, patrilo by sa k tomu doplniť dlžku. Vieme, ako môže stihnúť nový absolvent chvílu popraxovať na svojej alma mater a o rok si už napíše do CV, že učil na fakulte

V mojej praxi stretávam právnikov a právnikov ... :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

a ked sme pri tych profesiach, okrem advokatov, sudcov a prokuratorov som zabudol na policajtov, bacharov a colnikov :D
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

lonewolf64
videl som uz nejake tvoje videorecenzie na inom fore, rad som si ich pozrel.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

len je škoda, že Lonewolf reaguje len na pochvaly.
Načal tému s rozborom KN a NO- a zostalo to pri jeho užívateľských videách, za ktoré asi potreboval zožať pochvalu 8)
friendly_jennings

Príspevok od používateľa friendly_jennings »

Lonewolf len odisiel nieco zjest a o minutku odchadza do postele:) To s tou nacatou temou som nepochopil, co som mal k tomu este dodat ci co? nechapem:) Pochvala samozrejme potesi:D Dnes to ale uspesne dorovnavaju ludia ktori kritizuju a kritizuju a nic konstruktivne, uz ma to nebavi:)
A dik Mab:)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Lonewolf - pytal si sa na nazor, dostal si nazor dvoch a dve pochvaly. Z nezainteresovanej strany musim povedat, ze na dost konstruktivnu kritiku reagujes odmietavo, na informacie o sebe sa vykrucas.... necakaj, ze ludia budu reagovat ako budu. Hlavne ti fundovani, od ktorych by si si mohol zobrat rady do zivota. Inak to vyznie - spravil som videa, ajhla, dajte mi feedback - ale vlastne len ma pochvalte, ine si mozete... strcit.

Autor tym chcel povedat, ze by si sa nemusel az tak velmi obranovat voci podla mna normalnym otazkam a zamysliet sa nad tym, co sa ti jeden snazi povedat.

Suhlasim s chalanmi, napr. s romanom, ci petersonom, ked sa nepredstavis, nikto nevie kto je autorom, takych videi je habadej. Nie len videi, ale celkovo rad. Dnes je kazdy expert na vsetko (okrem mna, ja neviem nic) a ked ti islo naozaj o to spravit tie videa, aby si vyvratil hluposti, kt. koluju medzi ludmi, tak to nepojde rovnakym sposobom ako to robia oni.

Na zamyslenie: od coho sa lisi tvoje video od tych inych, v ktorych ludia zavadzaju kvoli nedostatku nastudovanych informacii?
friendly_jennings

Príspevok od používateľa friendly_jennings »

Ja sa dnes fakt do tej postele nedostanem:)
Mesi, ved vpohode, ved ja na normalne argumenty reagujem myslim primerane. Ani na romana ani na petersona som myslim nereagoval nijako odmietavo, k mojej kvalifikacii som sa vyjadril, to ze o sebe nie som ochotny prezradit viac ma svoje dovody a myslim ze na take rozhodnutie mam pravo. Chapem ze to chlapi myslia dobre, len mam na to proste iny nazor tak som ho prezentoval. Teraz bez akejkolvek urazky, ja ich tiez nepoznam, a internet beriem s obrovskou rezervou, prave preto si od nich nemozem brat k srdcu rady do zivota:) Tiez to odomna nik nemoze cakat, ked 300 ludi nema problem nemozem pre par ludi co problem maju menit koncept...
Co sa tyka reakcii na kritiku je jasne ze ma podrazdi, pretoze vacsina kritiky pochadza od ludi co chcu len kritizovat. Na kritiku z ktorej som mal pocit ze je odovodnena a moze ma posunut dopredu som nikdy nepovedal pol slova. Ak vsak niekto napise robis to zle, toto je nanic, tu si povedal zle slovicko a podobne, moze mat pravdu aj 100x, ale ja to nevezmem. Zastrelte ma:) Ja si konstruktivnu kritiku predstavujem tak ako to robia ludia ktorych si za to naozaj vazim, a to stylom "pocuj, pozeral som to, chyba mi tu toto a tamto, nedalo by sa to pridat?" a podobne.
Posledna vec ohladom kritiky je, ze som nikdy nikomu netvrdil ze som odbornik na cokolvek. Vo viacerych videach naopak spominam (mimochodom i v nadpise tejto temy) ze ide o moj nazor. A napadat niekoho pre jeho nazor je podla mna prejav hodny odsudenia...
Co sa toho rozdielu tyka-je to na internete. To ze poviem v uvode cokolvek o sebe, neprida tomu videu na hodnote. Ak je obsah rovnaky, zalezi na tom ci ho vyrobil instalater alebo predseda ustavneho sudu? Bude to video o lepsie? Podla mna ee:)
Posledne co chcem k tomu povedat a to je i dovod preco asi zacnem komplete ignorovat diskusie na forach je, ze som s vyrobou videi zacal a pokracoval len pre radost z toho, ze to ludom nieco prinasa. Ze maju moznost vidiet nove pekne veci v HDcku, s komentarom ktory je v slovencine, nemusia teda recenzie pozerat so slovnikom v ruke. Odmena? Desiatky pozitivnych sprav kazdy tyzden. Je nieco zle na tom ze sa mi paci a ze som vdacny ked to niekto oceni?
Nikdy som nikomu netvrdil ani som sa nestaval do pozicie, ze idem robit superprofi videa. Nikomu som nesluboval ze budu mat obsah pre odbornikov, ani ze sa v recenzii dozvedia o produkte uplne vsetko. Nikoho nenutim k pozeraniu, len pozyvam. A uprimne-nikoho som nikdy neziadal o nazor. Ked sa to tak vezme...Resp klamem, ziadal, ale ludi okolo mna, ktorych poznam a ktorych nazor si vazim a respektujem.
Cuduje sa este niekto ze ma nastve ked niekto ide moju pracu kritizovat? Nehovoriac o tom ze vacsinou kritizuju ludia, ktori by mi nikdy do oci nepovedali jedine zle slovko...
Asi tak, dik za pochopenie i za priestor...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

zle som si vyhodnotil asi toto vlakno, kde v nazve je zakoncene "-nazor" :) Myslel som, ze chces, aby sme sa k tomu nejako vyjadrili, stalo sa. Nikto nepovedal, ze je to zle, len sme ti dali spatnu vazbu, ze by nebolo zle povedat na zaciatok: "ahoj, som clovek, co pracuje s pravom a robi pre radost recenzie".

Pre teba je mozno nepodstatne, ze kto robi video, na druhej strane hovoris, ze je kopec nerelevantnych info, preco nechces pomoct ludom rozhodnut sa na zaciatku, ze ci to stoji za pozretie? Finalne nejde o to, ci si to spravil ty, ci ja, lebo tvoj, ci moj nazor ma vacsiu hodnotu, ale ked viem, ze to je clovek od fachu, viac sa zamyslim nad tym co hovori a aj pri mojom nesuhlase (mozno nespravnom) sa viac zamyslim nad tym ako len si poviem, ze "ale co, vsak to typek co si pozrel chvilu zakon a zle si to mysli".

Objektivne, video je spracovane dobre, ked robis vyklad zo zakona, bolo by mozno lepsie skopirovat relevantne casti, aby si ich nemusel posuvanim hore-dole hladat. Osobne by som uvital vypichnutie klucovych slov - idei - napr. pri prvej situacii, kde ti hori sporak a kradnes susede hasiaci pristroj by som dal doraz na to, ze - neviem ho uhasit a ziaden iny sposob momentalne nevidim. pretoze to je pri KN podstatne, aby neexistoval iny sposob (netrestny), kt. odvratite nebezpecenstvo.

Este dodam, ze som zhliadol aj nejake starsie videa a napredujes. Len sa tolko nepaprc z nasich vycitiek, dokonalost mame radi aj ked neexistuje a my sme od nej tiez daleko :)
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

No ja ti neviem čéče, mám z toho zmiešané pocity; hlavne po tom poslednom príspevku. Na začiatku nakydáš na všetkých tzv. pseudoprávnikov, čím seba implicitne pasuješ do role jediného správneho vykladača zákona a zaklincuješ to, citujem: "Posledna vec ohladom kritiky je, ze som nikdy nikomu netvrdil ze som odbornik na cokolvek. Vo viacerych videach naopak spominam (mimochodom i v nadpise tejto temy) ze ide o moj nazor." To čo má byť?
Nemôžem si pomôcť, chcel som sa vyhnúť tomu, aby som bol v tej skupine, ktorú si charakterizoval ako, že "kritizujú iba preto lebo chcú kritizovať", ale keď som si pozrel tie videá, tak som získal presne ten pocit. Teda pocit, že chlapík iba prezentuje svoje názory, žiadny svetoborný výklad zákonov sa nekonal (videá som videl skôr, než som čítal posledný príspevok).
Takže za mňa: Chvályhodná snaha, uznanie za námahu, ale... čakal som trochu viac od človeka znalého výkladu zákona a aplikácie iných relevantných ustanovení a pod., teda od nepseudoprávnika. Sorry.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

polucias napísal:konečne muž činu,
ehm, tym "konecne" si komplet zhovadil vsetky tie prednasky o KN/NO ktore za posledne 3 roky organizovalo LT a vo svojom volnom case ich odprednasali Panzer, Vaquero a Boris.

Chapem, ze nie kazdy sa na ne dostal, nie kazdy mal moznost prist do BA, KE, SNV, Turian , Istebneho a janeviemkde sa este organizovali a YT kanal je prenho dostupnejsi .... ale reagovat v juni 2013 ze "konecne" je voci tym panom dost urazlive.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Pripade mi toto cele tu pripada take "slovenske". Kazda ruka, ktora pomoze naucit Slovakov ze nie su ovce a mozu sa branit je dobra, bez ohladu na triedny povod :) Zial aj v tejto teme mam pocit, ze cim mensi narod, tym viac sa dokaze posekat. Mame rok 2013, nie sme na zelenej luke a v oblasti NO/KN tu uz nieco prebehlo a dovolim si povedat ze na vysokej urovni predovsetkym vdaka prednasajucim, ktori maju preukazne DLHOROCNE a PRAKTICKE skusenosti z oblasti trestneho prava. Ci uz ako sudca, prokurator, advokat. Nie su to ziadni kvazipravnici ani nic podobne, a moze to povedat len ten, kto ich nikdy nepocuval, nestretol alebo vobec nepozna vysledky ich prace. Dlhorocnej prace = skusenosti z praxe.

lonewolf, tesi ma tvoj pocin. Dufam ze to video pozrie co najviac ludi, pretoze je to jeden z informacnych kanalov ktore si ludia k tejto veci najdu. Beriem vsetkymi desiatimi. Dovolim si len troska upozornit na tvoj pristup. Neviem ci si sa tu vyskytol iba vcera, alebo poznas okolnosti len ich ignorujes. Na negativne podnety sa da reagovat aj konstruktivne, nielen v style nepaci sa ti = nerozumies, paci sa ti = uznavas ze som odbornik. Za tymto forom je siroka baza osobnych vztahov a realnych priatelstiev (zalozena od streleckych akcii az po suchanie zadkov na parlamentnych stolickach), preto ak mas zaujem veci pomoct, myslim ze kazdy bude rad. Ci uz v zmysle nicku ako "vlk samotar" alebo aj cez Legis Telum, kde sa nielen tomuto venujeme a kde je kazda pomocna ruka neocenitelna.

A k tomu muzovi cinu... my nase prednasky robene pre siroku verejnost nenahravame. Je tu v inom topicu (o LT) o tom samostatna debata, kde som aj myslim logicky zdovodnil preco. Ja chapem ze jeden zneuznany ICS strelec povazuje parminutove video za zlomove, ale myslim, ze tato tema (NO/KN) je tak komplikovana a ma tolko suvislosti, ze to je len kvapka v mori a praca na tomto poli je dlhodoba. Kto tej problematike aspon trocha rozumie, vie o com tocim.

Takze este raz. Dakujem za to, ze si tomu venoval cas a snazis sa ludom spristupnovat informacie dostupnou formou. Skakanim do ludi okolo, ktori nesuhlasia, alebo su podozrievavi tomu celemu, si ale robis akurat medvediu sluzbu. O tom ze veci rozumies ich nepresvedcis tym, ze k nim budes sarkasticky. Mam to vyskusane, nefunguje to :wink:
friendly_jennings

Príspevok od používateľa friendly_jennings »

V prvom rade-dlha debata o nicom. Nie len na tomto fore, ale na viacerych forach vcera, neviem co bolo vo vzduchu:)
Som tu od vcera, nepoznam tychto ludi, a uprimne- ako vravi moj nick- nejako necitim potrebu sa socializovat tymto smerom:)
Rovnako este raz prizvukujem ze netvrdim ani som netvrdil ze je moje video nejako prevratne, ze som objavil ameriku. Cielom bolo (a myslim ze sa podarilo) je dat odpovede na otazky ohladom KO a NO ktore ku mne chodia prakticky od prveho videa kde sa objavila zbran a zaroven uviest na pravu mieru niektore famy, ktore som pri svojom browsovani na nete objavil. K tejto teme sa vela popisalo a popise, a tu plati to iste co pri mojich recenziach na ine veci. Nemam ambiciu a tendencie to rozoberat do hlbky. Cielom je poskytnut zakladnu informaciu tomu, koho to zaujima, bez toho, aby som ho oberal o viac casu ako treba.
Nikomu som ani nikdy nepovedal ze mam nieco proti praxi alebo prednaskam kohokolvek, ani netvrdim ze som lepsi v niecom a tak dalej.
Nemyslim ze do niekoho skacem, ale ano- sarkazmus je moja povahova crta, nastastie si ho myslim mozem dovolit:) Ked vidim ako niektori ludia prezivaju niektore veci jedoducho nemozem reagovat inak.
Nejaky typek zacal robit doma vlastne videa na YT. Kopa ludi sa tesi ze sa ma na co pozerat, ja sa tesim ze to niekto pozera. A stale sa vynaraju ludia ktori to idu riesit ako keby mal pre tie videa spadnut svet a strasne to prezivaju. Ofrflat cudziu robotu dokaze podla mna kazdy, postavit sa a urobit nieco sam, to uz je o inom. Zial sa mi zatial nestalo ze by mi niekto napisal- pozri, videl som tvoje video, nepacilo sa mi, tu mas link na video ktore som spravil ja, pre toto a toto si myslim ze je lepsie.
Co sa tyka samotnej vyroby videa a technickej stranky veci, medzi co ratam dlzku videa a hlbku preberanej temy, tam si naozaj nemozem nechat radit od ludi co s YT nerobia. Od vzniku kanalu resp. este pred vznikom, som tieto veci riesil dlhe hodiny s ludmi co maju kanaly s milionovymi navstevnostami, ktori ma cez skype a ICQ ucili cez pol sveta ako sa co robi, co ma vyznam a co nema. Moj prvy kanal stroskotal po par mesiacoch prave tym, ze som zacal robit zle videa. Dlhe, obsiahle technicke, s napisanym citanym textom a podobne. Preto ak mi niekto pise ako robit video, bez toho aby sam aspon jedno niekedy vyrobil, neberiem...
Posledna vec, naozaj posledna je, ze ak zvazim prinos svojho casu, ktory som stravil na tomto fore, vychadza mi, ze som sa radsej mohol venovat naozaj niecomu inemu, co by mi nieco dalo a tak podobne...ak pridam sklamanie z praktik tak naozaj nevidim dovod nejako pokracovat v socializacii...
Pekny den vsetkym...
Používateľov profilový obrázok
pogi
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa pogi »

Členovia fóra, aj keď sa nerád púšťam do takýchto internetových prestreliek nedá mi to nereagovať...
a) videá sú fajn pozrel som si aj ostatné na youtube a páčia sa mi, len v niektorých mi chýba viac podrobností, btw. radím pozrieť aj ostatným...
b) odporúčanie: lonewolf64 vyhýbaj sa prosím slovám ako kvázi... lebo to vyzerá tak, že to niektorých ľudí neviem z akého dôvodu dráždi, aj keď áno určite tu sú ľudia ktorý sa v problematike vyznajú, majú dlhoročné skúsenosti z praxe atď... tých to môže urážať, no lonewolf64 hovoríš mi z duše pretože tých kvázi - odborníkov je na internete vážne požehnane, opýtam sa, koľkí z Vás sa s takýmito odborníkmi ešte nestretli?
c) začať video slovami „Ahojte, som právnik a dnes Vám porozprávam...“ hmmm som si veľmi istý, že Vás táto prvá veta ohúri a budete hltať každé slovo tvorcu videí ktorého to určite nezaradí k tým „kvázi – odborníkom“ - ale dosť bolo sarkazmu, na internete môže ktokoľvek o sebe tvrdiť čokoľvek, a práve preto by sme nemali hľadieť na to čo povie o sebe ale čo povie o téme ktorú prezentuje, len to by mali byť argumenty ktoré budú tvoriť našu mienku o odbornosti autora daného príspevku...

ďakujem

PS: trošku z duše: lonewolf64 ser na to, pokračuj ďalej ako si to robil doteraz :D
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Nikto mu tu nehovori aby končil s tym čo robí... Určite to veľa ľuďom pomôže... Len netreba byť prudký,už tobôž nie ako držiteľ ZP . Podľa mňa celkom fajn práca,ale nie moc fajn reakcia . Inak dobré. :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Aby sme doplnili info- obsah videa, k problematike KN a NO sa ničím nelíšil od výkladu právnikov z praxe, ktoré boli prezentované či už na tomto fore alebo aj na prednáškach LT či stretnutiach Webfora.

Na doplňujúce dotazy sa Lonewolf bránil priblížiť aspoň dlžku svojej praxe- čo u mňa vyvolalo pousmiatie, nakoľko dlžka praxe evokuje skôr uznanie ako výsmech.
A tak som si ho zaradil medzi teoretikov s kratučkou praxou, ktorý rád necháva ľudí domýšľať si o ňom :wink:
Zamknuté

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"