Beretta Px4 Storm

Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

Zdar páni,

ak si dobre spomínam tak si Ferri bol omakať na strelnici moju PX4. :D Rád vidím že si spokojný. Odvtedy si z nej zastrieľali traja a skončilo to tromi objednávkami. Mal by som dostávať provízie 8) Rozhodovali sa vždy medzi PX4 a P30. To som sa pôvodne rozhodoval aj ja. P30 je výborná zbraň. Keď som z nej strielal, mal som dobrý pocit. No a keď som skúsil PX4 tak som okamžite hľadal kde sa dá kúpiť na Slovensku.

Mám ju rok a pol, mesačne ostane na strelnici tak 400 nábojov. Bez jedinej zádržky. Dostupnosť náhradných dielov by som moc neriešil, nepoznám nikoho kto by ich potreboval. Doplnky ako púzdra, zásobníky atp sa posielajú poštou zo zahraničia do týždňa.

Neporovnávaj ale neporovnateľné. Glock vs PX4 je asi taký cenový rozdiel ako Škoda Octavia a AUDI A4. Cena je niekde uplne inde. Tiež som zažil v CC strelca, čo si chcel omakať PX4, v druhej ruke mal svojho Glocka a mal som pocit že mu je trápne.

O spoľahlivosti Glocka sa popísali eseje. Verím tomu a keby nebol tak škaredá zbraň tak vzhľadom k cene už ho asi mám doma (subjektívne). PX4 chybu neurobíš. O žiadnom "zabehávaní" som nepočul. Ládujem ho FBS, prebíjancami zo spoločných nákupov (peterson) ....
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Tak ako pises, dobre si spominas. Ja som mal pred tym toho glocka :-D Aj oktavie su za tu cenu super auta... tak aj Glocky. Beretta je ale (subjektivne) niekde dalej. Akurat ma trosku pri kupe zaskocilo ze nahradne chrbty si treba doobjednat a nie su v zaklade. Objednaval som ich pri kupe u Frana spolu so slim packou docockera a dotetaz ich nemam... co uz ani neriesim. Takisto mieridla nezozenies len tak. Nie kazdy ich zo zahranicia posle. Preto na dostupnost ND nadavam. Inak zbran uplne super. A okrem ineho je to aj velka krasavica.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Fero, tebe bolo trápne s mojím Glockom v ruke? :twisted: :D

Ja som tú Ferovu PX4 držal v ruke, skúšal úchop a pocitovo mi prišla ako lepšia CZ 75. Tolko môj subj.dojem.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Ja len, ze som sa vtedy zamiloval do kriviek tejto Talianky :-D. Keby som nepotreboval prachy na Px4, glock ostava u mna. Teraz je k videniu (Petersonov glock) na strelnici v Pezinku. Glock je pracant, mozno si niekedy kupim g26 ked budem mat potrebu rozsirit rodinku o triedu subkompaktikov, ale po par vylepseniach Beretky (zbrusenie prednych hran zasobnikov, ktore mi vadili pri prebijani, podlepeni lucika asi 3mm gumy pre kratsi reset, uprave uchopu Petersonovym zlepsovakom velodusou na zlepsenie uchopu a farebnej uprave musky) je teraz uplne podla mojich predstav a nemenil by som ju 8).
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Jedine co na nej vyzera zle, je ta velodusa, ale drzi sa perfektne, najme ak sa mi v lete dlane potia. Peto daj si tu velodusu patentovat. Zo zbrane sa mi perfektne striela. Zbran je uplne ok aj bez tych mojich "uprav".
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Veloduša na pažbe je na prvý pohmat skvelá vec, neskôr človek zistí aj nevýhody, niektoré dosť zásadné.
Ale závisí to dosť od toho, aký druh streľby sa s tou zbraňou strieľa.


Inak nečakal by som, že na zbraň ospevovanej ergonómie budú ľudia naťahovať velodušu :twisted:
To samozrejme len podpichujem, je tvoja a daj si na ňu čo len chceš.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Ferri: duša neni môj nápad. Ja som ju pred x rokmi začal používať k mojej vysokej spokojnosti aj na služ.zbraniach aj na súkromných. Yarcove výhrady sú na mieste, ale púšťanie drobných čiastočiek gumy je vecou dlhšieho namáhania. Ak zoberiem v úvahu cenu jednej veloduše v Tescu a kolko kusov si z nej nastrihám- nevidím problém v častejšej obmene duše a tým pádom predídem veciam, ktoré dávnejšie uvádzal Yarco.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Postupný rozpad a špinenie tej gumy boli len okrajovou výhradou, tie sa samozrejme dajú riešiť jej pravidelnou výmenou za doslova jednotky centov.

Mojou hlavnou výhradou voči týmto návlekom (veloduša či Vukopress) bol príliš fixný a priľnavý úchop, čo na prvý pohľad vyznieva dosť paradoxne.
Na kľudnú a pomalú streľbu to bola skvelá vec. Ale pri zvýšení rýchlosti a/alebo miery stresu, keď sa nedá vždy očakávať perfektné uchopenie zbrane pri tasení, sa to u mňa prejavilo ako vážna nevýhoda a návleky išli dolu.

Ale tu sme OT.
elegant_napier

Príspevok od používateľa elegant_napier »

Ferri: mal si veru pravdu s tym vypustanim zasobnika pri HK p30.bol som vcera v ziline schvalne koli tomu aby som to porovnal s px 4 storm. naozaj je to pri HK gymnastika s prstami.berettka ma tam uz caka len policajti maju 30 dnovu lehotu na to aby si ma este preverili ci nemam problemy s obcianskym spolunazivanim.ano aj toto sa riesi pri predlzovani ZP. este maju asi 8 dni.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Na velodusovom rieseni som negativa nenasiel ani pri dynamickom taseni, resp. pozitiva prekracuju negativa a to mnohonasobne. Dalsia vec ze ja sa rad hram s drobnymi upravami, ktore zvysuju komfort pri strelbe
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Aby som ozivil beretiu temu, tak musim povedat ze ako dlho cakam na prislusenstvo na Berettu u Frana, tak rychlo riesia tieto veci u Beretty v Brne. objednaval som mikrometre a do 5dni prisli. Takze veci na Berettu uz len tam. Rychle odpisuju aj jednaju. Inak aj po cca 2,5k MFS a SaB 7,5g strelach bez zadrzky a poruchy... takze spokojnost aj po case.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

Suhlas, navyše do Brna to máme po dialnici kusok. Sú ochotní a rýchli, čo je pravý opak Fraňa. Majú pod palcom vacsi trh, takze asi aj lepšiu pozíciu u Beretty. Inak ja som s mojou láskou moc spokojný :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zaujímavý článok na tému PX4:
Ernest Langdon and the Beretta PX4
inspiring_beaver

Príspevok od používateľa inspiring_beaver »

Zdravim, ako sa to teraz pohybuje cenovo? Co som nasiel tam za full size 940e za subcompact 830 ale zda sa mi to nejak vela
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Ked hodim do strejdy Googleho px4 cena hodi mi kopu linkov na obchody kde su ceny tak ako pred 2 rokmi, 850€...
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"