Beretta 92

selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

V pondělí 12.4. sem se zařadil mezi pistolové Berreťáky. Přivezl sem si Berettu 92G Brigadier Tactical Wilson Combat. Zpracování v podstatě není co vytknout. Stopy po nástrojích sem našel až pod lupou. Ke zbrani jsou 3 zásobníky na 15 nábojů. Vůle na zbrani naprosto minimální, nebo spíš žádné. Spoušť v DA hladká, v SA bodová s trošku větším odporem, než bych si představoval. Ale dám tomu čas. Jediné, co mě překvapilo - nemile, je zajištění mušky v závěru důlčíkem :-( V dnešní době celkem zvláštní a jednoduché řešení. Tak snad bude i funkční.
Prílohy
B I.jpg
B.jpg
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak nech slúži k tvojej spokojnosti! ;)
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Aby jí nebylo smutno, tak včera dostala ségru :-) Beretta 92X Performance
Prílohy
BII.jpg
BI.jpg
Fixxxer
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa Fixxxer »

Tie dve mršky sú naozaj mňamky!
Fixxxer
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa Fixxxer »

Povedal som si, že to tu poďme trošku oživiť..:)
Toto sú moje staré lásky, ktoré už 15 rokov nemám :(
Ale mám na ne len tie najlepšie spomienky:)
Beretta 92FS Inox a Beretta 96
Prílohy
3140545B-0D29-4AA5-BF00-2370CDCCE0FC.jpeg
1581CB36-1889-4B88-9AE0-222CFC09BE66.jpeg
A6EBFFB9-C0BD-478E-8FA1-81E5C254C51B.jpeg
6329B575-A390-4D63-BEE5-68D2355E05CD.jpeg
FBC1DF35-787C-484B-87BB-D2D9A6CD60FA.jpeg
Fixxxer
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa Fixxxer »

A malá náplasť, ktorú som si zadovážil, v podobe M9. \,,/
Prílohy
A dva zásobníky naviac. Mimochodom, cez vianoce sa na stránke Beretty naozaj oplatili. A DHL-kou tu boli za 2 dni!
A dva zásobníky naviac. Mimochodom, cez vianoce sa na stránke Beretty naozaj oplatili. A DHL-kou tu boli za 2 dni!
E12835A8-E03E-4CE3-8FE5-685B81EC4B6D.jpeg
8835DC5C-F0A2-46DA-8AC7-A3F907FFB0EC.jpeg
C884865E-CA91-4FFB-A6BA-4B5FC1477974.jpeg
DCA6107B-9B40-4F1B-BF51-06D84800A6A3.jpeg
6E828B46-8FAB-4368-9227-C674F44430B1.jpeg
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Tak po roku sa pridam k teme - ma niekto z clenov skusenosti so zmensenou poistkou a zvacsenym vypustanim zasobniku (su dokonca dve velkosti) od Wilson Combat? Po XX rokoch co som to drzal v ruke a opakovanom poziciavani som si konecne zohnal planovanu B92 - na tom kuse co s nim chcem viacej strielat planujem prestavbu na G (decocker only) a prehodenie horeuvedenych veci - tak zbieram rozumy.
juronoro
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 1 year 5 months

Príspevok od používateľa juronoro »

Ked sa nikto nechyta tak aspon ja aj ked iba polovicne odpoviem :)

Ja mam zvacsene vypustanie zasobnika od Beretty a mierne mi prekaza ze pri silnejsom zatlaceni "prichytim" zasobnik zvnutra a dokym trochu neuvolnim tlak ani nevypadne. Inak je ale super, vacsia plocha dotyku a povrch s dobrym gripom. Ten od Wilson combatu vyzera solidne - ak nema uvedeny problem tak asi neni o com. Nad tym decockerom som rozmyslal aj ja (pocul som zatial iba dobre ohlasy), ale ten asi budem riesit ak by som chcel nosit tu berettu (aktualne ju mam aj tak konvertnutu na SA). Kazdopadne je to moja najoblubenejsia zbran a jedna z mala ktoru ked som kupil som vedel ze ta sa predavat nebude :)

Pridavam aj nejake foto a keby niekoho zaujimali doplnky:
Trigger Group Kit Xtreme S
Match Straight Trigger
Match Adjustable Mag Release
Aluminum Checkered Grips w/ Trident Logo
Steel Recoil Spring Guide and Recoil Rod
Beretta Hammer Spring Cap with Ring
Inox Magazine 15 Rds

Obrázok
ObrázokObrázok

Vystrielanych okolo 3k nabojov, a zakazdym je to radost 8) Moc som ti teda asi neodpovedal ale aspon som vyuzil prilezitost zdielat moju lasku :lol:
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Vdaka za reakciu. Ja som si vymenil par PM s ludmi na roznych forach, cosi nastudoval a uz mam objednavku aj u Brownellsov aj u Beretty. Inak talianskych chlapcov musim pochvalit, vcera cez obednajsiu pauzu popri kave spravena objednavka, dve hodiny na to sprava ze to pripravuju na expediciu a hned na to DHL ze vo zajtra (stvrtok) mi to dorucia. Takze palec nahor. Akurat ten e-shop maju taky, "taliansky" ... niektore veci najdes len nahodou :? .

Na ceste je standardna inox poistka od Beretty (planujem skusit sfrezovat na WC plochy styl), WC jednostranna poistka a kit na "G" (decock only) konverziu. Vypustanie zasobniku som zobral zatial od Beretty sportove z 92x (ma ist aj na FS aj na A1) tak uvidime, od toho sa odpichnem dalej - Beretta robi este jednu variantu, pripadne skusim WC. Na spust zatial hrabat nebudem, ako som revolverar tak s tym nemam problem.

K pistoli - ja som ju planoval dlhodobo, mam velke pracky, takze mi vyborne sedi, prirodzeny uchop, aj zrovnavanie mieridiel. Ta poistka na zavere ... holt co uz. Mne sa doma zisli v priebehu minuleho roka tri kusy - vojenska ulozenka 92s, kupovana na skusku predtym nez som vyplazol tie krvave prachy za novu, nasledne 92A1 - kedze je to este vacsia krava, ma rail a proste mi sedi a nakoniec klasicke FSko pretoze lacnejsie uz to nebude, mal som volne prachy, boli Vianoce a vobec 8) .

92s - v 2018-19 ktosi dotiahol do Ciech ulozenky, nieco bolo myslim zo skladov talianskeho letectva, nieco z Izraela. Zbrane fakt v perfektnom stave, neboli ani nosene. Cena bola ca 400 EUR. Pominuc vypustanie zasobniku dolu na rukovati a 'vojenske' nizke mieridla - zbrani z mojho pohladu nie je co vytknut. Ma jednostrannu poistku (paka na lavej strane) - paradoxne umoznuje pri obtahovani lepsi uchop bez rizika zaistenia (oproti novsim typom). Zvazoval som predaj, ale nakoniec zostane doma. Dostane nove crienky, od germanov z bazaru dotiahnem pre istotu stare creva a zoberiem k nej este jeden stary zasobnik. Akurat tomu prasatu co citilo potrebu pri CIPovani vyiskrit na hlaven viditelne dalsie cislo by som prerazil pracky roxorom :evil: .

92FS - co dodat - klasika.

92A1 - to som proste musel, ten masivnejsi zaver, rail ... clovek by neveril ze je rozdiel v hmotnosti nejakych 30-40g oproti FSku, posobi fakt mohutnejsie. Dostane baterku s laserom, puzdro budem musiet zrejme nechat spravit na SK u Falca, kedze zatial som nenasiel ceskeho vyrobcu co by na to mal kopyto. Potencial na vymenu mieridiel (muska v rybine).

Inak original novovyroba zasobniky pre FS (15 nabojov) maju este stale dolu zarez aj na spodne vypustanie - takze su pouzitelne v Sku. A1ka ma 17ranne - funguju bez problemov aj v FS.

Strelba - minuly rok len par ran mierenka, nebolo casu - ale vsetky tri zbrane su presnejsie nez ja, aj to 40 rokov stare Sko. Aj s tym ze s mojimi ocami na tie nizke vojenske mieridla blbo vidim, tak na 15m sa zmestim do ca 5cm, na 25m je to horsie ale v ciernom sa stale udrzim - s FS a A1 80+ davam konzistentne. Byvalo to lepsie, problem je v ociach, nie v zbrani. Este sa pozabavam s prebijanim na mierenku - ale aj s mojimi roznymi laboraciami "prach a strely co su prave doma" co mam na kropenie to na 25m v ciernom mam.

Pred tyzdnom dorazili puzdra objednane pod stromcek pre FSsko, tak som ju dokladnejsie prevetral, sli sme nejake zakladne drilly. Mimo poistky (isiel som potom uz s nabojom v komore a prvu ranu na DA) a prilis zapusteneho ovladania vypustenia zasobniku nemam co vycitat - pre mna vyborna ergnomia na uchop, zapichovanie, vracanie sa do zamernej na dalsi vystrel - vsetko fajn. Pride mi ze Sko ma trochu kratsi reset.

Suma sumarum - nelutujem, budem doladovat, je to proste srdcovka. Prirovnal som to k babe co si clovek zoberie napriek tomu ze ma nejake chyby - tak teraz uz len do nej liat prachy :D .

Som zvedavy na M9A4ku (OR zaver) - kolimator by mohol byt zaujimavy. Z A3ky som par krat strielal, ma kolega. Fotky prihodim ked bude viac casu spravit nieco poriadnejsie, nech to nie je klasicka podlahovka.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Ok, takze drobny update, mozno usetri rozhodovanie, cas a peniaze ludom ktori budu nieco podobne riesit.
Uvodom musim pochvalit Beretacky obchod - dodavka pod 48 hodin (objednavka pri poobednajsej kave v utorok, vo stvrtok mi klopal ~11:00 kurier s balickom na okno). Palec nahor. Maju drvivu vacsinu suciastok skladom, takze si nasyslim pruziny a ine kraviny do sufliku.

Vcera dorucena (Brownells) poistka Wilson combat rozhodne za to nestoji. Pominuc chybajuce otvory po pinoch je to presne to iste ako ked z pravej strany vyrazite dva piny, zhodite pravu packu a sfrezujete vpravo trciacu cast. "Low profile" to nie je ani nahodou - viz foto.

Zobral som od Beretty standardnu poistku na experimentovanie, trochu frezovania a mam skutocne plochu poistku. Spatne pozerajuc som 2mm mohol nechat, ale holt na prvy pokus to nie je zle. Nerez, lebo sa mi nechcelo varit brynyr, ale spokojnost - zostane na 92FS. Ked budem mat naladu to rozobrat, tak este mozno skosim pravu cast, aj ked mi pri mojom uchope pri obtahovani nezavadzia.

Gckovy kit (nahodeny na 92A1) je fajn - bohuzial sa s nim nieco podobne tak lahko spravit neda, kedze prava paka je pouzita na fixovanie "vratnej" pruziny poistky.

Zvacsene vypustanie zasobniku co som bral priamo od Beretty (model pre 92X), je vyborne, mne sedi perfektne, dokazem so 100% istotou vypustat bez zmeny uchopu. Takze objednam este jeden kus.

Inak dost trpi povrchova uprava na funkcnych plochach, ale co som pozeral po forach - je to vraj normalne.

Foto1 - Hore 92A1 s Gckovym kitom a standardnym vypustanim, dolu 92FS s poistkou Wilson Combat a zvacsenym vypustanim zasobniku.
Foto2 - "MM Customs" plocha poistka ;) .

EDIT: Takze po hrabani na internete sa potvrdilo podozrenie - WC poistka ktoru som dostal je iny model nez objednany. Nic, vracat ju uz nebudem, potom co som vyskusal ako sa da sfrezovat standardna, nevidim dovod, za pivo mi to kamos hodi na frezu a do brynyru.
Prílohy
92_1.jpg
MMCustoms.jpg
Naposledy upravil/-a M M v 03 Feb 2023, 23:11, upravené celkom 1 krát.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Toto je azda jediná pištoľka, ktorá sa dá ľahko pri obťahovaní nevedomky zaistiť.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Suhlas ... ale zistil som to az pri FSku, pretoze Sko ktore som kupil na skusku a dost sa s nim nasusil, aby som to overil, ma poistku len na EDIT lavej strane - navyse o cosi tensiu a tu som proste svojim uchopom nechytal :D . Kazdopadne uz to mam vyriesene, na zajtra nasekane naboje, tesim sa na trening.
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"