Berreta 92 FS vs CZ 75B new Edition

Používateľov profilový obrázok
kvaderlipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 9 years 2 months

Berreta 92 FS vs CZ 75B new Edition

Príspevok od používateľa kvaderlipa »

Zdravim,
mam dilemu medzi tymito dvoma zbranami Berreta 92 FS a CZ 75B new edition, vedel by mi niekto povedat take hlavne pre a proti pri porovnani tychto zbrani?
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Zasa úplne zle položená otázka, takýchto tém tu už boli založené desiatky. Nevieme, na čo zbraň chceš, čo od nej očakávaš, či už si z niektorej strieľal alebo ju aspoň mal v ruke a pod.
Bez toho Ti niet čo odpísať.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

To mas ako by si porovnaval BMW a nejaku Octaviu. Priprav sa na to, ze ta Beretta bude cenovo uplne inde.
Používateľov profilový obrázok
kvaderlipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa kvaderlipa »

OK, inak sa spytam, cakam subjektivne odpovede konkretnych ludi. CZ stoji cca 700E, berreta cierna cca 1000E,
otazka znie, ktoru by si si ty konkretne vybral, kebyze nemas ziadnu zbran a chces si jednu kupit a preco?

(co sa mna tyka, strielal som do 100 nabojov celkovo, cakam na zbrojak a nechcem ich skusat pred tym ako si ich kupim, lebo by som len viac spekuloval v hesle -zoberem a zvyknem si na hocijaku-, mozno po par rokoch kupim inu, zbran chcem viac menej rekreacne, obcas nosit)
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

75ku z druhej ruky za 200-250e.
Potom ked sa rozkukas, co to omakas a skusis, si prikupis co ti bude vyhovovat.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Miro389 má pravdu, ak teda nie si rozmarný milionár. Uvedom si, že nová CZ75 aj Beretta 92 stratia 150 € na cene už v momente, keď si ich preberáš v predajni. Ak sa len rozkukávaš a má to byť len niektorý z uvedených tipov, tak kúp za cca 200 € staršiu CZ75 a o pol roka alebo o rok, keď si urobíš názor, ju predáš za tie isté peniaze. Pokiaľ by si chcel nasilu Berettu 92, hoď očkom aj po jej fejku od Taurusu, nie je zlý a aspoň má umiestnenú poistku na ráme.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ako presne si dospel k tomu že chceš jednu z hentých dvoch zbraní? Že chceš strieľať rekreačne, to si nám moc neosvetlil, rekreačne sa dá strieľať mierenka, IPSC, aj sebaobranná streľba. Nevybral by som si ani jednu, obe tie zbrane mi prídu dosť za zenitom, chcieť CZ75 tak idem skôr do Tanfoglia, ktoré mi prišlo oveľa lepšie opracované, použité vyjde lacnejšie než nová CZ75. Berettu 92 by som si nevybral, už len kvôli nelogickej poistke, možno tak model FS, čo poistka zároveň vypustí aj kladivo. Ani jedna z tých zbraní nemá lištu na svetlo, proste také za zenitom mi to prídu oboje. Ale ak z nejakého dôvodu trváš na celokove, tak na výber toho zas toľko neni.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zoid, načo mu je lišta? Na svietidlo alebo laser? Tak ja ti neviem, oveľa praktickejšie sa mi pozdáva svietiť si pri streľbe (bavíme sa o krátkej guľovej) poriadnou EDC baterkou, ktorú máš v ruke. Nadrillovať to je pomerne jednoduché. Ak si to potom seriózne porovnáš, možno stratíš niečo na rýchlosti pri druhom, treťom, x-tom výstrele, ale zase to svietidlo môžeš používať aj bez toho, aby si ťahal zbraň z puzdra. Mať ho na lište je síce viac tacticool, to uznávam, ale inak pre civilného užívateľa ďalšie benefity ťažko nájsť. Preto by som Lipu príliš neodrádzal argumentom, že ak číza ani berča nemajú rail, mal by ich vylúčiť zo svojho wish listu.
:wink:
Ja si, naopak, myslím, že na občasné nosenie a "rekreačnú streľbu" - zvlášť, ak ešte ani sám nevie, čo si má pod tým predstavovať - sú obidve OK. Neviem, o žiadnom zásadnom mínuse, ktorý by ich diskvalifikoval čoby zbrane nevhodné pre začiatočníka. Ak sa mu páčia a sadnú mu do ruky... Hoci, ak chce niečo so zliatinovým/hliníkovým rámom, potom by ma celkom zaujímalo, prečo z výberu vyradil nielen to Tanfoglio, či izraelské klony CZ 75, ale napríklad aj taký Sig P226, ktorý mi z týchto troch modelov (v porovnaní s čízou a berčou) príde objektívne ako najlepší. Cenou sa pritom pohybuje na úrovni tej 92 FS. A Zoid, veď vieš, že ten má aj lištu.
8)
V tejto situácii, keď o Lipových preferenciách toho vieme len zúfalo málo, asi nemá zmysel riešiť to tu nejako do hĺbky. Ako jeden z modov sa už dlhšie pohrávam s myšlienkou, založiť na fóre sekciu "Moja prvá zbraň" alebo nejakú podobnú. Lebo takéto príspevky sa tu so železnou pravidelnosťou opakujú a vždy im čosi chýba.
:idea:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Jack: ako si to myslel s tym svietidlom mimo zbrane? Skusali sme vsetky metody ked zbran je primarne v silnej ruke a svietidlo bud prilozene k zbrani slabou rukou alebo len mimo zbrane nieco na styl a la FBI a vsetko to boli nasobne vyssie casy prvej rany ako pri svietidle na liste zbrane. Pevnost uchopu bola tiez kompromisna a efektivita strelby vyrazne zaostavala pri neintegrovanom svietidle.
K Berette
When conducting a tap-rack-bang drill, the slide mounted safety can be activated during the "rack" portion of the drill. The extra step would be to sweep up on the safety to ensure it is not activated.
http://www.thehighroad.org/archive/inde ... 36339.html
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Mal som obe cize ti mozem dat info z prvej ruky.

Pokial mas peniaze a si ochotny to zaplatit tak chod do Beretty. Kvalita spracovania, kvalita pouzitych materialov a spolahlivost je uplne iny level ako CZ. To je fakt.

Teraz moje subjektivne pocity. Na nete najdes 1000 veci co je na Berette zle, ale osobne by som to neriesil, lebo 90% pochadza z USA kde sa stale nevedia zmierit, ze im zaviedli Taliansku zbran do vyzbroje. 30 rokov hladaju dovod preco ju vymenit a stale sluzi. Uz spominana poistka pre mna nepredstavovala ziaden problem nakolko ju vobec nepouzivam lebo SA/DA spust povazujem za dostatocne riesenie.

Riesit montaz svetla mi pripada trochu smiesne. Pokial to chces tak OK, ale podla tvojho prispevku usudzujem, ze nad tym neuvazujes. Ono nosit zbran na obranu a strelnicu so svetlom... No kazdy ma co chce... Radsej investuj do triciovych mieridiel.

Na druhej strane je pravda co ti tu pisu, ze CZ75 v perfektnom stave zozenies za 200-300 €. Mozes si vyskusat nosenie takejto zbrane a uvidis. Ak by ti to nevyhovovalo tak tolko neprerobis.

Este ma zaujima naco to potrebujes. Podla tvojho dotazu usudzujem, ze ide o prvu zbran a chces to primarne na strelnicu ako hobby + moznost nosenia keby si potreboval. Pokial chces "jedinu pistol" doporucujem ti rozmer "compact". Mas to na strelnicu a aj na nosenie. Mozem ta ubezpecit, ze pri jednej nezostanes :lol: tak si kup prvu univerzalnu a potom si kup special na strelnicu.

Spravne tu bolo spomenute, ze pokial mas na Berettu tak mas aj na SIG. Osobne by som isiel touto cestou, lebo ja som nakoniec u SIGa zostal...

P.s.: je to moj nazor a ne zamienka na flame CZ vs. Beretta a nosime zbran so svetlom, alebo bez... :!:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Na nevhodne riesenie poistky pri technike natahovania "powerstrokom" upozornuje Kyle Lamb(HK pozitiv) v Stay in fight, takze nie len na nete z dovodov patriotizmu ale fakt, ze je to nevhodne umiestneny bezpecnostny prvok. Staci ked to bude zaujemca brat do uvahy, nic viac.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Abakan : ano to co pises je OK, nemusi to kazdemu vyhovovat, ale da sa na to zvyknut.

Ja som pri poistke narazal na fakt, ze je rovnaka ako u Walther PPK. Ked chces odistit netlacis palcom instinktivne dole, ale dopredu co je proti ergonimii, aspon z mojho pohladu.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Aha, no jasne.
Uz by nam mohol zaujemca napisat na aku strelbu, ci na nosenie, kolko ran za rok pocita vystrelit a taketo eventuality aby sme podal toho mohli evaluovat.
Používateľov profilový obrázok
kvaderlipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa kvaderlipa »

Zoidberg37 napísal:Ako presne si dospel k tomu že chceš jednu z hentých dvoch zbraní? Že chceš strieľať rekreačne, to si nám moc neosvetlil, rekreačne sa dá strieľať mierenka, IPSC, aj sebaobranná streľba. Nevybral by som si ani jednu, obe tie zbrane mi prídu dosť za zenitom, chcieť CZ75 tak idem skôr do Tanfoglia, ktoré mi prišlo oveľa lepšie opracované, použité vyjde lacnejšie než nová CZ75. Berettu 92 by som si nevybral, už len kvôli nelogickej poistke, možno tak model FS, čo poistka zároveň vypustí aj kladivo. Ani jedna z tých zbraní nemá lištu na svetlo, proste také za zenitom mi to prídu oboje. Ale ak z nejakého dôvodu trváš na celokove, tak na výber toho zas toľko neni.

Mam rad klasiku, preto o tychto dvoch typoch uvazujem. Ceknem aj toho Tangfoglia, ze co to je zac. To rekreacne strielanie vidim tak, ze najskor aspon trafit terc z 25 m do 8-10 s celym zasobnikom a ked to budem vediet, tak potom uvidim. Nikto v rodine nema zbran a ani z kamosov, tak preto nemam lacnu moznost si taketo veci vyskusat skor. Chcem si potom este kupit 58ku, ale tam dilema nieje, lebo lacne, klasika a nase (ceskoslovenske).

Inac diky vsetkym za prispevky, robim si obraz a sledujem spominane zbrane, ktore odporucate. :-))
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Abakan, viacnásobne horšie časy prvej rany? Prvej? EDC svietidlo mi ako civilovi, ktorý nejde do vopred naplánovanej akcie, alebo nerieši situáciu, ku ktorej bol privolaný a teda vopred nepredpokladá, že bude nútený použiť zbraň, dáva šancu posvietiť si na okolie, potenciálne terče, apod. To mi svietidlo na lište nedáva. Ak potom tasím a musím strieľať, práve prvú ranu dávam bez toho, aby som si musel posvietiť na terč a identifikovať ho, lebo v tej situácii ho už identifikovaný mám. Problém nastáva práve pri dalších výstreloch, kedže úchop jednou rukou prináša isté nevýhody, z ktorých si niektoré popísal. Ako... neviem, toto nie je teória ale moja vlastná prax. Uvažujem, čo ste skúšali vy. Zrejme ste naraz tasili zbraň a naraz ťahali baterku z púzdra alebo vrecka... Či?
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"