Beretta 92 FS dilema

shooter01
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 4 years 9 months

Beretta 92 FS dilema

Príspevok od používateľa shooter01 »

Ahojte,
ja, ako asi každý z nás som si prešiel procesom výberu zbrane, čo by mi sedela. Pred x rokmi po získaní ZP som vystriedal viacero zbraní, a pár rokov už používam Glock 17. Ale teraz, k okrúhlemu výročiu (40) si chcem splniť chlapčenský sen a kúpiť zbraň, po akej som vždy túžil. Rozhodujem sa medzi Berettou 92 FS a Coltom Government. Obe zbrane som vyskúšal, perfektne mi sedia v ruke, strieľajú presne, nezanášajú, proste klasika, nie najlacnejšia, ale dobrú zbraň si nekupujem každý deň. Do kúpy zbrane som ochotný dať max. 1500€.
Som naklonený Berette, už len kvôli kalibru, predsa len náboje .45 ACP nie sú najlacnejšie.
Aký máte názor na tieto zbrame, prípadne akú zbraň by ste mi radili vyskúšať, ktorá by ma mohla chytiť a proste mi povedať, chcem byť tvoja?
Určite celokovová, 9x19, nech dobre sedí v ruke, ale aj nech si neskúsený strelec neublíži (občas brávam na strelnicu aj manželku, nie že by ju to bavilo, ale chcem, aby sa v krajnom prípade vedela so zbraňou zaobchádzať). Moja ruka je skôr väčšia, s dlhými prstami.
Ďakujem za názory.
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Rak »

Ako ja nevidím rozdiel medzi glocom berettou a coltom všetko sú to dobre zbrane tak isto nevidím rozdiel medzi lugrom a 45kou , snáď len v hmotnosti rubsaka s 100 nábojmi keď ho nesiem na strelnicu.
Keď máš sen a máš peniaze tak si ho splň .
Keď chceš mat doma pokoj nechaj vyber na polovičku nech ona rozhodne :)
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Mathias
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa Mathias »

V Skalici naskladnili Berettu
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

DeSade napísal:Čau. pozeral si aj túto https://www.alloutdoor.com/2019/03/18/i ... on-pistol/
Vlastne by mal vsetky potiadavky v jednom. Berreta 92 s uchopom ako 1911 v "lacnej" 9x19. A aj cena 1400,- USD, ktora by nemusela byt ani v Europe premrstena, kedze Berreta robi aj v Taliansku, takze by sa obysli colne bariery nedzi EU a USA.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

De Sade ti postol krasneho hybrida :lol: :lol: - mas tam z kazdej nieco...

Osobne by som isiel po pocite. Pokial to ma byt zbran do trezoru - splneny sen z mladosti na obcasnu strelbu tak neries cenu streliva. Zober to co tebe sedi viac.
Pokial by si s tym uvazoval do buducnosti nad nejakymi sutazami tak potom by som uz isiel po parametroch zbrane aby som neskor nelutoval...

Osobne by som bral Berettu
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Za mňa tiež Beretta,
Len bez tej obludnej weaver lišty, úplne to degraduje eleganciu pištole.
shooter01
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 4 years 9 months

Príspevok od používateľa shooter01 »

Ďakujem za odpovede, aj za zaujímavý odkaz.
Pre mňa je trochu futuristická (aspoň na obrázku a videu), som viac na klasiku, chcem si kúpiť takýto model:
https://shoot-straight.com/product/bere ... js92f300m/
Ešte premýšľam, či aj s tricíovými mieridlami, alebo je to zbytočnosť?
Máte skúsenosti?
Čo sa týka využitia, tak prioritne strelnica, mesačne vystrieľam cca 1000 rán.
Najlacnejšie som ju videl v jednom obchode v BB (neviem či tu môžem napísať názov, aby som nerobil reklamu), bola cca o 2 stovky lacnejšia ako inde, zdá sa mi to dosť. Musím sa ich popýtať na pôvod zbrane a či sa jedná o skutočne novú zbraň.
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Rak »

Či ten cenový rozdiel nie je pre tie triciové mieridla ? Keď ti nechýbali do teraz a ich nevyskúšaš tak ti chýbať nebudú :) Ak sú v cene tak ich ber raz dva nájdeš ich využitie .
shooter01
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 4 years 9 months

Príspevok od používateľa shooter01 »

Dôkladnejšie som pozeral spomínanú Beretta 92X Performance.
Ako som spomínal, už na pohľad to nie je moja šálka kávy, ale rád by som ju vyskúšal.
Ktovie, kedy sa dostane k nám.
Ale aby som sa vrátil k "svojej" berette. Obchod v BB je asi najlacnejší a nebude to asi len tritiom.
Klasika 92FS stojí podľa ich stránok cca 860€, Inox cca 995€ (ale nikdy som nebol na nerezové, nablýskané pištole), a Trijicon Sights taká istá cena. Preto sa mi to nevidí, lebo v iných obchodoch 92FS s triciovými mieridlami Trijicon Sights atakuje hranicu 1200€...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

shooter01 napísal:Ešte premýšľam, či aj s tricíovými mieridlami, alebo je to zbytočnosť?
Ak platí "prioritne strelnica", tak trícium je ako píšeš zbytočnosť.
Ak to bude slúžiť aj ako obranná zbraň (či už nosenie alebo "home defence"), tak má význam o tom uvažovať.
shooter01
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 4 years 9 months

Príspevok od používateľa shooter01 »

yarco napísal:
shooter01 napísal:Ešte premýšľam, či aj s tricíovými mieridlami, alebo je to zbytočnosť?
Ak platí "prioritne strelnica", tak trícium je ako píšeš zbytočnosť.
Ak to bude slúžiť aj ako obranná zbraň (či už nosenie alebo "home defence"), tak má význam o tom uvažovať.
Myslím, že všetci dúfame, že zbraň na ochranu svojho života, či života svojich blízkych nebudeme nikdy potrebovať. Ale radšej byť pripravený.
Čo sa týka trícia (nemám s ním skúsenosti), tak určite nemienim v zhoršených svetelných podmienkach mieriť cez tieto zameriavacie body, aby som niečo zasiahol. Buď si majstrom svojej zbrane, alebo nie si.
Na strelnici som či už rýchlopaľbou prakticky bez poriadneho mierenia, alebo presnými jednotlivými výstrelmi dosiahol veľmi slušné výsledky, ale určite mi dáte za pravdu, je to len vec cviku a praxe. A hlavne, poznať svoju zbraň.
Ak by som sa niekedy (dúfam že sa to nikdy nestane) dostal pred voľbu výstrelu na útočníka, tak pochybujem že by to bolo na 30-40 metrov, ale z bezprostrednej blízkosti. Takže ide skôr o inštinkt a rozhodnúť sa správne (Zastaviť, ale nezabiť). No teoretizuje sa ľahko...
Preto aj svoju manželku zoberiem občas na strelnicu a naučil som ju aspoň základy ovládania zbrane, lebo nič nie je horšie ako človek čo má v ruke zbraň a je nebezpečný všetkým naokolo.
Možno dramatizujem, ale nechcel by som zažiť situáciu, že niekto sa nám vláme do domu, žena zoberie do ruky zbraň a strelí si do nohy...
Ale vrátim sa k tríciu, k mieridlám TS. Pred kúpou zbrane si vyskúšam aj zbraň s týmito mieridlami. Možno zmením názor a poviem si, že za pár € navyše je pištoľ úplne dokonalá
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Rak »

shooter01 napísal:
Preto aj svoju manželku zoberiem občas na strelnicu a naučil som ju aspoň základy ovládania zbrane, lebo nič nie je horšie ako človek čo má v ruke zbraň a je nebezpečný všetkým naokolo.
Možno dramatizujem, ale nechcel by som zažiť situáciu, že niekto sa nám vláme do domu, žena zoberie do ruky zbraň a strelí si do nohy...
Ale vrátim sa k tríciu, k mieridlám TS. Pred kúpou zbrane si vyskúšam aj zbraň s týmito mieridlami. Možno zmením názor a poviem si, že za pár € navyše je pištoľ úplne dokonalá
Predpokladám že zbraň máš doma uloženú podľa zákona tak manželka sa k nej nijak nedostane .
Tie tricia si určite vyskúšaj ,v zime je tma aj cez deň :) Strelnicu mám v septembri do 16h a to je už tma že sa dajú využiť .
shooter01
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 4 years 9 months

Príspevok od používateľa shooter01 »

Rak napísal:
shooter01 napísal:
Ale vrátim sa k tríciu, k mieridlám TS. Pred kúpou zbrane si vyskúšam aj zbraň s týmito mieridlami. Možno zmením názor a poviem si, že za pár € navyše je pištoľ úplne dokonalá
Predpokladám že zbraň máš doma uloženú podľa zákona tak manželka sa k nej nijak nedostane .
Tie tricia si určite vyskúšaj ,v zime je tma aj cez deň :) Strelnicu mám v septembri do 16h a to je už tma že sa dajú využiť .
Samozrejme, v trezore na krátke zbrane a bez 8 miestneho kódu sa k nej nikto nedostane.
Mieridlá TS určite vyskúšam, možno si ich zamilujem...
Naposledy upravil/-a shooter01 v 10 Júl 2019, 09:39, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Necituj príspevok bezprostredne predchádzajúci tvojmu. A prečítaj si Pravidlá fóra - tam to nájdeš!
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"