Beretta 92

elegant_solomon

Beretta 92

Príspevok od používateľa elegant_solomon »

Vraj majú Beretty 92 problémy so zamykaním - vraj sa na to sťažuje US armáda. Máte to niekto odskúšané? Aký je to konkrétne problém?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Zeby sa zrovna teraz zacali amici stazovat???? Hmmm,mozno ano,treba dat sancu domacej zbrojovke,tak najprv musia osrat Berettu....Ale iste je zdrojom JPP :wink:
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

jedine na co si ja spominam konkretne je problem s nabojmi +P, ktore likvidovali zavery sluz. pistole u spec. jednotiek US Army /alebo Navy uz nepamatam/, kedze ti chlapci vraj okrem silnejsieho streliva vystrielaju podstatne viac ako ostatni. Beretta to vyriesila posilnenim kritickych casti zaveru a neskor to zacala robit aj pre civil. trh, ale presne oznacenie neviem, je to na tom zavere vidiet, je akoby /ved aj je/ dorabany, najma pri naboj. komore myslim.

P.S: teda pokial ma pamat neklame. O Berretty sa totiz nezaujimam nejako special.
elegant_solomon

Príspevok od používateľa elegant_solomon »

Dakujem - a ak ste z nej strielali, drzi sa dobre? Este som nedrzal pistol, ktora ma v rukovati dvojradovy zasobnik..
elegant_haslett

Príspevok od používateľa elegant_haslett »

Ja vlastnim beretu 92fsi a som snou nadmieru spokojny, vystrielal som vela nabojov zo vsetkych moznych zbrani, ale musim povedat ze z berety som mal zatial najveci pocit spokojnost, co samozrejme ovplivnil iny patent uzamikania zaveru ako u veciny zbrani. Bereta nema browningovi (neviem ci som to napisal spravne) patent, ale kyvadlovi ako samopal vz. 58, co jej umoznuje odomknutie zaveru bez toho aby hlaven urobila pohob nadol, to znamena ze po vistrele nesklbne tak rukov a aspon ja mam stoho lepsi pocit lebo mi nerostrase tak mieridla. Ma odlachceny zaver a ram s duralovej zliatiny, takze aj napriek svojmu robusnemu vyzoru je docela prijatelne na tom s vahou. Co sa tyka toho problemu so zaverom tak ak sa nemylim tykalo sa to nejakej stensenej casti ktoru neskôr upravili, ale to bolo velice davno myslim ze ta zmena mala na oznaceni vpliv stare: 92f a po uprave 92fs. Okrem tychto velmi som este ocenil na tejto zbrani bezpecnostne prvky, mal som predtim Cz75b ale toto je o niecom inom, vsetka cest czetam. Napriklad u Cz som po vystrele mohol zbran akurat tak zaistit s natiahnutym kohutikom, ak som ju chcel skovat tak som musel manualne vypustit kohuta( sliepky utekajte) :lol: u Berety je obojstranna vypustacia poistka ktora zaaretuje prenasac udernika cim maximalne zamedzi odpaleniu naboja v komore, aj keby padla s 12teho poschodia(skusat to nebudem) :( Dalej ma aj vyzualny vystraznik ktori sa da aj nahmatat, takze aj ked ju nevidim a pohladim, tak viem ci ma naboj v komore. Ked si porovnate hlaven s CZ a Beretou tak si vsimnete rozdiel v hrubke steny hlavne, Bereta ju ma podstatne hrubsiu co potvrdzuje tvrdenie vyrobcu ze jej zivotnost je cca 200.000 vystrelov, ak sa nemylim a u CZ okolo 60.000 az 80.000 vystrelov. Taktiez ked chcete vypustit zaver na CZ tak musite mat sakramensky dlhi palec aby ste to urobyli jednou rukov bez toho aby ste nezmenili smer hlavne od terca, co na Berete je uplne bezproblemove. A take fami o zdeformovani duraloveho ramu si moze niekto hovorit fandom plastovych zbrani, ktor mimochodom su urcene pre vykonavanie povolanoa pre ozbrojene zlosky a nie pre civilov, ak by mal niekto pochibnosti nech si najprv porovna bezpecnodtne prvky na Glocku. Nijakym sposobom sa nesnazim ich ohovorit a uznavam ich ako vynikajuce zbrane s tymi najlepsimi testami v zlich podmienkach, ale ktori civil sa do tych podmienok dostane? Ja mam skôr domace podmienky a 6 rocu ceru a nie tajnu mysiu v Paname. Ked ide kuklac do akcie tak sa musi 100% spolahnut na svoju zbran, tak tam neportebuje packy a kraviny, jednoducho obtiahe a ide, ke sa to skonci tak ju vybyje a odlozi. teraz nechcem aby ste si mysleli ze sa mi doma povaluje nabita zbran to nie. Mam doma 3 trezori na zbrane, stoho jeden specialene urceny na Beretu a druhi ma 500 Kg a som maximalny vyznavac bezpecnosti a manipolacie so zbranou.
Este sa vratim k berete , doteraz som sa nedozvedel konkretny dvôvod preso po stlaceni spuste sa na vruchu zaveru vystrukuje blokovac udernika, ci len tak lebo tam uz nebolo miesto, alebo to ma nejaky konkretny zmysel. :?: Ak by niekto vedel tak sem stym. Ja som pocul iba same dohady.
PS: ospravedlnujem sa za spachane chyby v tomto texte, ale ked sa rozpisem tak nedavam pozor.
elegant_solomon

Príspevok od používateľa elegant_solomon »

Dakujem Plk, toto je to, co som hladal. Dlhsie som po 92-ke pozeral, ale teraz som presvedceny, ze ju chcem a ze si pre nu IDEM! :D :D :D

Este sa ta chcem opytat - cim ju cistis? Videl som rozne oleje, cernidla, teflon priamo od Beretty. Mas to vyskusane? Je rozborka zlozita?

A v com ju nosis? Ake puzdro si mam k nej kupit? Videl som aj priamo Beretta original, ale aj Dasta - ake mas ty?
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Manuál k Berette si stiahneš tu: http://www.berettaservices.com/index.aspx?m=53&did=158

Na čistenie ti odporúčam Beretta Interflon - olej s teflónom - ked ju s tým natreš, neostanú na nej šmuhy a neoblepí sa prachom ako ked ju nastriekač konkorom. Ale na hlaveň zvnútra budeš potrebovať ešte iný čistič, pretože teflón by sa spálil a zanechal mapy - bereta to vyrába tiež.
elegant_haslett

Príspevok od používateľa elegant_haslett »

Nazdar Andy cistim ju WD-40-tkou, najlepsie je na handricku nastriekat WD-cko a potom naniest na zbran , co sa tyka map tak stym nemam as taky problem lebo ja mam inoxku (celu s nerezu) a tam sa to tak neprejavuje ako u ciernej uprave. Puzdro pouzivam kozene na opasok, ale mam aj dastacke, tie nylonove niesu zle , ale musis dat pozor ako je spracovane, lebo ked je nove tak drzi dobre pri tele ale ked sa chvilu nosi a vytaha sa tak ti potom bude odstavat od tela a bude ta to tahat. Poviem Ti to je normalne alchimia kupit dobre puzdro, chvilu ho nosis a zistis ze ti nevihovuje, ja som snimi doma uz zahadzany. Ked to zhrniem tak kozene na pasok pouzivam najviac.
elegant_solomon

Príspevok od používateľa elegant_solomon »

Vdaka Plk. S tymi puzdrami to bude asi tazke.. No uvidim. Uz mam nakupne povolenie, zajtra si idem po nu. Aj ja som sa rozhodol pre Inox, nikel je nikel. Skoda, ze nie su aj titanove - mal som jeden cas titanovy taurus millenium pro 111pti, a to bola parada.. ale ten mi ukradli spolu s autom ( auta az taka skoda nebola ).

Videl som beretta olej na zbrane za 150sk, skusim ten, a dam ti vediet, ako som dopadol.
elegant_haslett

Príspevok od používateľa elegant_haslett »

Cau Andy , uz si majitelom Beretky? Ak ano napis svoje prve pocity a postrehi. :lol:
elegant_solomon

Príspevok od používateľa elegant_solomon »

Teším sa ako malý chlapec - ďakujem za radu, je to bohovská hračka - všetko, čo tu bolo o nej napísané, je absolútna pravda. Strelba je velmi prijemna, presna, po vystrele je hlaven velmi pokojna, da sa okamzite vystrelit presne.
Pocit mam z nej velmi dobry, opracovanie a prevedenie vyzera velmi kvalitne a pevne.

Vdaka pani, som stastny majitel!
elegant_haslett

Príspevok od používateľa elegant_haslett »

Andy som rad ze si spokojny a ze si ocenil kvalitu spracovania a prevedenia, malokto si vsima detajli a vypracovanie. Ake mas pazbicky? ja mam prizove, ale rozmyslal som nad jeakymi celogumenymy. Ma stym niekto skusenost?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

pryzove sa nerovna skoro/uplne to co gumove?!
elegant_haslett

Príspevok od používateľa elegant_haslett »

Ano, prizove su podstate gumove je, je to taka tvrda guma. Ale ja som mal na mysli tvarovy rozdiel. Jedny som si v obchode skusal, boli po celom obvode rukovete a ta guma sa mi zdala mäksia, dobre sa to drzalo, vsetko bolo OK. ALE :!: :!: :!: :cry: uplne to tvarovo stratilo podstatu Beretty (rucky) a 2. vec, obvod rucky bol väcsi, nie moc ale bolo to poznatelne. ked to zrniem tak som mal pocit ako keby niekto isiel od zakladu tuningovat porsche, Beretta je Beretta.
MA niekto skusenost s drevenymy pazbickami? JA som nad nimi uvazoval, ale mam pocit ze su skôr na okrasu ako praktycke. :?
elegant_solomon

Príspevok od používateľa elegant_solomon »

Myslím, ze su gumove ( :?: :?: :?: ) - ale nie som si istý...

P.S. Uz mam za sebou 500 nabojov - parada - neviem sa dostrielat... :lol: ale musim pribrzdit, lebo nestiham zarabat na naboje...
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"