Beretta 92

inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Zoidberg37 napísal:
Yuri the GUN NUT napísal:"safe-action" spúšť typu Glock / Springfield XD / S&W MP 9 / Walther PPQ.
Spriengfield XD je single action.
Aj S&W M&P je single action.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Všeličo je single action, všeličo je iné, mladý nech si ujasní čo vlastne chce. Beretta 92 FS je podľa mňa skvelá zbraň, ale nech si ju vyskúša spolu s inými kvérmi, lebo podľa jeho príspevkov tu aj v inom vlákne mu treba hlavne vyskúšať čo najviac kvérov po strelniciach a na rôznych klubových strieľačkách, aby si ujasnil, čo mu najlepšie sedí.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Springfield / HS je možno "single action" ale asi s tak dlhým chodom spúšte ako aj glock - toť z mojej vlastnej skúsenosti. A čo sa týka S&W MP 9 ma nikto nepresvedčí, že je to single action (hoci uznávam, že sa tak javí oproti Glock-áckej spúšti) - kto neverí, napr tu je dôkaz http://world.guns.ru/handguns/hg/usa/sw ... ice-e.html
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Yuri the GUN NUT napísal:A čo sa týka S&W MP 9 ma nikto nepresvedčí, že je to single action
Je to tu veľmi OT, ale v snahe o zastavenie dezinformácie: S&W M&P som vlastnil cca 3 a pol roka. Nebudem ťa presviedčať, len poviem, že to je veru Single Action (oficiálne Striker Fire Action).

A čo sa týka HS vs Glock -- treba rozlišovať medzi chodom a záberom spúšte. Chod majú možno rovnaký, záber určite nie.

Ak chceš o tom diskutovať, treba založiť vhodnú tému v príslušnej sekcii HS / M&P.

Z mojej strany v tejto téme HOWGH z dôvodu značného OT faktoru.
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

crematory
Tou biednou presnosťou Glocka na 30-40m si ma naozaj pobavil. To ti povedal nejaký "skúsený" strelec, alebo si nebodaj sám prišiel na tento poznatok vlastnou strelbou?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yuri: ak nevidíš rozdiel medzi spúšťou HSka a neladenou spúšťou Glocka (hoci aj s vymenenou stojinou), tak si to príliš dlho neporovnával :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Yuri the GUN NUT napísal:...čo sa týka S&W MP 9 ma nikto nepresvedčí, že je to single action...
Ujasnime si pojmy a dojmy - SA, SA/DA, DAO, SfA sú pojmy odkazujúce na technickú stránku veci (konštrukciu spúšte). Tu netreba aplikovať presvedčenie alebo vieru, stačí pozrieť tech. špecifikáciu alebo ešte lepšie zbraň 'otvoriť' a pozrieť do nej.
vigorous_montalcini

Príspevok od používateľa vigorous_montalcini »

ahojte kedže som nenašiel odpoveď na to čo ma trápi idem sa vás opýtať.
Mám plynovku Ekol firat 92 magnum a teraz:
Ako mám zatlačiť poistku aby som si zaistil zbraň. Podarilo sa mi to len raz a odvtedy neviem prísť na to ako som to urobil. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to heky

Vychádzajúc z tohoto inštruktážneho videa, poistka je rovnaká ako na originálnej berette 92. Teda poistka hore (vidieť červený bod) - zbraň odistená. Poistka dole (nevidieť červený bod) - zbraň zaistená.
vigorous_montalcini

Príspevok od používateľa vigorous_montalcini »

to mi je jasné viem ako to funguje, len dostať to na tú červenú bodku je problém. ono sa to v polovici nejako sekne a nejde to ďalej
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Tak potom je to jasné! Sa ti to pokazilo...

Nabudúce trochu jasnejšie formuluj otázku. :wink:
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa me2dik »

Hm chalani neviete mi povedat kde kupim zasobniky do 92? Frano ich nema a ani mat nebude.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Jak, že nemá a ani mať nebude?? Veď na Farskej som pred týždňom videl jeden 15 ranový a vraveli, že bývajú bežne a že sa dajú objednať aj 17 ranové (informoval som sa kvôli novej 92A1, ktorú zvažujem).
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa me2dik »

No dneska tam vraj kamarat volal lebo sa ma pytal, ze kde by to zohnal a so smutnou hlavou mi volal, ze vraj nemaju a ze ci neviem o niecom inom tak som pisol tu. Ako je mozne,ze to domotal ako pozeram, skusim tam zavolat este ja pre istotu...
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Crematory napísal:k 100 ma plastovy ram a mne osobne to sposoby ako water gun co uz ... (glocka nechcem, ani k100,)
Ahoj Crematory,
Ja mam K100 a poopravim ta o plastovom rame.
K100 je zatial najdurabilnejsia kratka zbran z tych, ktore maju plastovy "ram". K100 ma totiz kovovy ram - ten nesie vodiace listy pre zaver a vsetky pohyblive suciastky.. A je vyfrezovany z jedneho kusu kvalitneho materialu. A ten je vlozeny potom ako celok do plastoveho tela. A to je hlavny rozdiel medzi k100 a ostatnymi plastovymi pistolami. Plast na k100 je v podstate len pudro ramu, zasobnikova sachta a lucik.

Pri inych zbraniach je plastovy ram...

Ine slavne konstrukcie maju napr do plastu zalisovane rebierka z dazdnika a tie vedu zaver, bicie mechanizmy lisovane z plieskov, capy zasadene do plastu... a pod.. Nebudem menovat...
Ale ver mi, K100 nie je tato kategoria. O k100 Ti povie pravdu iba ten, kto je nezaujaty.
Vsimam si, ze hlavne rozni mensi predajcovia k100 ohovaraju. Obycajne bez padnych technickych argumentov, a tymto sa snazia ovplyvnit mienku streleckej verejnosti.. Akoby za to boli plateni.
K100 mali len 2 chyby, ktore su uz v novych modeloch doriesene.
Takze kupou novej k100 rozhodne chybu neurobis. Navyse podporis Slovenskeho vyrobcu.
A co sa "slavy" tyka, ver mi, ze STI, s ktorou ma GP kontrakt, ma na dobre veci nos.

Toto prosim neberte ako nejake promo, ale na moju kacenku nedam dopustit.. :oops: To je moja druha manzelka a ta prva dooost ziarli..
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"