Beretta 90TWO

Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Beretta 90TWO

Príspevok od používateľa ricinr »

Nieje tak dávno čo som náhodne u fraňa strieľal z 92 a hneď som sa do nej .... Teraz sa mi naskytla príležitosť kúpiť jednu s jej verzií a tak som šiel do toho. Dnes som si zadovážil Berreto 90two v 9mm PARA. Zbraň mi bohovsky sedí v ruke. Je veľká a dobre ovládateľná.

Foto je zbytočné lebo je presne takáto:
http://www.beretta90two.com/

Tému zakladám, lebo ani napriek tomu, že zbraň je dosť dlho v predaji nemá svoju tému.

Dal som sa ju rozobrať
Zistil som:
- rám dural
- pažba a tyčka vratnej pružiny plast
- zbytok kov
Vnútornosti sú pekne prepracované.

Jedna vec čo ma proti mojej doterajšej zbrani fascinuje je jednoduchosť beretty , ktorá spočíva v jej takmer intuitívnom rozoberaní a skladaní.
Moja nová 90two jka sa rozoberá takmer sama. Je to skutočne tak ako píšem. Všetky kolíky idú ľahučko vytlačiť. Záchyt záveru ako aj páčka na rozoberanie je dokonca bez kolíkov. Mám pocit, že záchyt zásobníka je konštruovaný pre pravákov aj pre ľavákov (dá sa pri skladaní otočiť).
Do poistky úderníka nachádzajúcej sa na závere sa zatiaľ nepúšťam. Kladivo spúšť záchyt pružina kladiva, tiahlo spúšte celkovo štyri pružiny. Týmto chcem povedať aj to, že som prvý krát takto rozobral strelnú zbraň a bez problémov som ju aj zložil a to som úplný amatér. Takže rozoberania beretty sa netreba báť.

Toľko prvé pocity z vlastníctva novej hračky. Zajtra jej idem dať spraviť PZ a následne ju idem prevetrať zopár ranami.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Gratulujem, Beretta je paradna pistol......medzi klasickymi buchackami je to pre mna osobne taky etalon, ako by mala pistol vyzerat. Strielal som z nej, velmi pohodlna a presna.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Ako by si ju porovnal k 92ke? Je to taka custom upgradeovana verzia 92ky? alebo je viac svojska?
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Jedine čo mi príde iné je rail lišta na príslušenstvo, vyhadzovač zásobníka a pažba. Ostatné mi pripadá rovnaké. Takže asi niečo k tomu custom... .
Zajtra prevetrám a dám info o streľbe.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 18 Okt 2013, 19:27, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Dnes dostala beretta PZ a bol som s ňou na strelnici.

Po prvom výstrele som bol trochu prekvapený. Skoro mi vyletela z ruky. Potom som zmenil postoj k držaniu a už to bolo OK. Asi som ju nechcel na začiatok moc priškrtiť. Ale to je fakt treba. 7,5g strelivo dosť kope.

Presnosť streľby:
Proti mojemu subcompaktu za opaskom sa to nedá zrovnávať. Subjektívne nie som žiadny ostrostrelec ale na 10m 10 rán mierenka na terč standart 50/20 - negativ zásahy 10-9. Presunul som terč na 25m všetko zásahy 10-7. Na 50m 10-1. Čo tým chcem povedať? Je to moja prvá full size zbraň. Predtým som strieľal ČZ82 (firemne), ATC 6,35mm, HS-9 a teraz Berreta 90two. Až postupne chápem to aký vplyv má na presnosť streľby zbraň. O strelcovi netreba písať to je samozrejmosť.
Vyskúšal som poistku na závere, dôkladne som preštudoval pádovú poistku. Berettu 90two považujem po dnešnom dni za veľmi presnú ako aj bezpečnú zbraň.

Myslím že na denné nosenie to zrovna ideálna zbraň pre svoju veľkosť nie je. Pre tento účel a jej prípadné použitie v NO zostávam verný svojmu HS-ku.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

pridám aj ja svoj názor keďže ju má kamarát, a aj som mu ju "servisoval"
chceli sme ju do puntíku rozobrať a vyčistiť, no podarilo sa nám to len po rozobratie poistky, úderník som von nedostal lebo ho drží na mieste priečny čap zalisovaný takou silou že to von nešlo.
ale nie o tom som chcel.

zbraň je to po každej strane parádna, kvalita opracovania dielov aj na miestach nefunkčných a neviditeľných je cez 100%.
streľba výborná bez debaty, dopomáha tomu ťažisko vpredu a výborná spúšť.

čo by som však ja oželel je tá poistka ktorá je absolútne zbytočná a pri rýchlom naťahovaní zbrane alebo odstraňovaní závad totálne nemožná. príde mi to ako neskutočný prežitok dávať na záver v mieste naj-častejšej manipulácie poistku.
zaistiť pri naťahovaní nie je žiadny problém. záver by mal byť bez akýchkoľvek výstupkov kvôli blbuvzdornej manipulácií

ďalšia vec čo mi vadí je už spomenuté rozoberanie, bez puškárskeho náčinia a dielne ju proste nerozoberiete a to mi dosť vadí.
glocka rozoberiem bez náčinia na prvosúčiastky do 2 min a kdekoľvek

viem že berreta je berreta :-) a vy ju nepotrebujete rozoberať, rovnako ako ja glocka, ale ja osobne preferujem mať tú možnosť a nie sa stále za niekým vlačiť sprav mi to a ono.

dúfam že som fanúšikov tejto zbrane nepobúril, len som chcel prispieť svojim
SUBJEKTÍVNYM dojmom :-)
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

To rozoberanie tej poistky na závere sedí. Tiež mi to nejde a tak na to kašlem.
elegant_mirzakhani

Príspevok od používateľa elegant_mirzakhani »

Mám pocit, že ju prestali vyrábať. Kto vie prečo? Mne osobne sa tiež veľmi páčila, ale kedže ju už u Fraňa nemali, tak som domov odišiel s 92FS.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

ricinr :
a to ešte nevieš že mi ten kolíček na pružinke v dielni strelil a už som ho nenašiel, tak sme ho z berrety objednali,
jak som nadával - no čistý masochizmus to skladat
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

No tú poistku dosť prehnali. asi by to fakt chcelo nejakú modifikáciu. ale asi na to kašlú v berette. je to legenda.
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"